Jump to content

Recommended Posts

Time of Dog and Wolf
56210.jpg

**********************************************************
Епизоди: 16
Език: корейски
Жанр: романтичен екшън wink.gif
Излъчван по: MBC
Период на излъчване: 10 юли 2007 - 6 септември 2007
Рейтинг: 15.2
*********************************************************
В главните роли:
Lee Joon Ki - И Су Хьон (Iljimaei, My Girl, 101st Proposal, Virgin Snow)
Nam Sang Mi - Со Джи У (Gourmet , Bad Family, Sweet Spy)
Jung Kyung Ho - Канг Мин Ки (I'm Sorry I Love You, Sweet 18, 101st Proposal)

 

Награди :
Най-добра телевизионна драма за 2008
Любим актьор в телевизионна драма 2008 за И Джун Ки
Любима актриса в телевизионна драма 2008 за Нам Санг Ми

 

Резюме:

Героят на Джун Ки - И Су Хьон, е осиновен в семейството на Канг Мин Ки, след като родителите му са убити от гангстери. И двамата израстват със стремежа да станат агенти на NIS, като братя и най-добри приятели. Между тях застава красивата Со Джи У, приятелка от детството на Су Хьон, която става обект на интерес от страна на плейбоя Канг Мин Ки. Тя и Су Хьон са разделени отново от неговата жажда за отмъщение за убийството на родителите му.

:essub:


С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ :subs:
С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2 :subs:

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ :subs:

С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКО ОЗВУЧАВАНЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да знаете че този сериал води до пристрастяване....за 6 дена го изгледах два пъти biggrin.gif. Такова чудо ми се случва за първи път.

Допълнение:

Това е великият филм твърдо номер 1 в личната ми класация. Среща се под 3 заглавия Time Between Dog and Wolf /The Hour of the Dog and Wolf/Time of Dog and Wolf.
Първото нещо което ми харесва във филма е отличния сценарий, персонажи и професионализам на заснемане. Действието се развива с голяма скорост и няма никакви гафове или поне аз невидях такива smile.gif
Второто е невероятната актьорска игра на:

22_p01.jpg
Lee Joon Ki - Lee Su Hyun (Kay)

22_p02.jpg
Jung Kyung Ho-Kang Min Ki

22_p03.jpg
Nam Sang Mi- Seo Ji Woo


За мене лично Lee Joon Ki и Jung Kyung Ho заслужават номинация за оскар най-малко.

 

Във филма те са братя и заедно постъпват на работа като агенти на NIS. Персонажите на двамата са доста различни. Lee Joon Ki е перфекния агент. Сериозен, отговорен, умен и със силна интуиция. От друга страна Jung Kyung Ho е перфекната "скатавка/тарикат". Човека е женкар със стил. Винаги има оправдание и си прави каквото иска. Също така е изключително умен и добряк. Централна роля във филма заема Nam Sang Mi. Бих казал че тя има най тъжната съдба независимо че на Lee Joon Ki се случва всичко лошо на тоя свят през целия сериал. biggrin.gif
От една страна момичето има двама бащи:
2_1.jpg
Choi Jae Sung - Mao- Родния и баща и щеф на мафията
1_1.jpg
Lee Ki Young - Kang Jong Ho. Доведения и баща с който майка и избягва преди години когато Nam Sang Mi е била малка. Двамата мъже се мразят но всеки обича дъщеря си и ката сложим към това че Lee Joon Ki и Jung Kyung Ho са влюбени в нея а тя обича всички става голяма каша. Целия филм всички крият от нея какво става и горкото момиче направо ще се побърка от притеснения. biggrin.gif
Като цяло всички артисти във филма си играят много добре ролите. Към края на сериала щефа на NIS-->
kim-gab-soo.jpg
Kim Kab Su - Jung Hak Soo буди доста повече негативни чувства отколкото щефа на мафията. Вярно че втория убива хора, но поне си има принципи smile.gif и знае кое е добро и лошо докато щефа на NIS е адския манипулатор. Знае какво иска и не се спира пред нищо за да го постигне. Макар и да деиства законо очевидно той е най-гадния!

Първата серия може да се приеме като пролог за сериала. Майката на Lee Joon Ki e полицай а бащата на Nam Sang Mi е мафиот. Двете деца се запознават случайно и между тях се заражда силна връзка. Има невероятна романтика и символика в отношенията им. За мене филма "Първи сняг" пак с Lee Joon Ki е правен по мотиви от тази серия. В края на серията майката на Lee Joon Ki бива убита от бащата на Nam Sang Mi. Момчето е осиновено от оперативния ръководител на майката и заминава да живее в Кореа. По същото време Майката на момичето решава да забегне с друг мъж и двете деца се разделят.
Втората серия е единствената щастлива във целия филм така че наслаждавайте и се smile.gif
Срещата между Lee Joon Ki и Nam Sang Mi е много красива и романтична:
94315196jg0.jpg
обаче явно е имало дасадни зяпачи повреме на снимките smile.gif
30166425ru1.jpg



Трябва да отбележа уникалния начин по който може да те разплачи Jung Kyung Ho. Човека е толкова безнадежно влюбен във Nam Sang Mi че всеки път като се "пощегува" ти идва да заплачеш. Много съм впечатлен от него. Гледаите филма няма да съжалявате....най много да си поплачете wink.gif

http://www.youtube.com/watch?v=PI4k6WrSRRk



Още малко снимки така и така съм се фанал smile.gif


Малкия Lee Jun Ki:
a.jpg
h.jpg
o.jpg

Малката Nam Sang Mi:
i.jpg

Майката на Lee Jun Ki:
p.jpg

Без коментар tongue.gif
pcpdownloadphpfhandlemlgr3.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и малко късно,но да се включа и аз.

Много добър филм,страхотна игра и добър сценарий.Грабва те от самото начало и се гледа на един дъх.

Единствено , номера с загубата на паметта ,малко ме изнерви/много стар трик в киното/-но пък нямаше да видим един

невероятен Ли Джун Ки в ролята на Кай.Според мен това бе най-доброто попадение във филма и ме е малко яд,че не са развили повече тази идея.Двойствеността на този образ ,можеше да се пипне повече,но... да сме доволни и на това.

Скромно обещавам,че ще има и бг субтитри скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първите четри серии и съм много впечатлена. Обикновено гледам комедиини драмички, а на това посегнах заради Joon Ki. Да ама сега не мога да се отлепя... Вълнуващ, бързо развиващ се и пълен с напрежение. Макар и да не съм фен на екшън това филмче ме плени. Препоръчвам го на всеки, който не му се гледат сладникави лубовни драми или исторически сериали. Съвременна и напрегната драма с добра актзорска игра и малко любов(за женската част).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф не мога да чакам Ще стане като с ББФ ... ще го гледам три пъти - само на корейски за набързо, с английски букви да не умра от любопитсво и накрая на български да се насладя до край... Мерси за буквите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички който неса гледали сериала моя съвет е да гледат максимум до 2-ра серия. След това чакайте да излязат буквите за всички серии понеже от 3-та до 16-та се гледа без прекъсване.

Филма води до сериозно пристрастяване!!! Неси мислете че може да изгледате 4-5 серия и да си легнете да спите. Вервайте ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да благодаря на Катета за това което направиха за нас! Само така момичета :lol!:

Сега за сериала. Чувствам се напълно опустошена... такъв вкус в устата са ми оставили много малко сериали, а аз съм изгледала доста...

Невероятно напрежение от началото до края. Страхотна игра на актьорите - много изразителни и без преиграваниа. Вечната кръвна вражда, красивата и никога не загасваща голяма любов са заплетени в невероятен вихър. Препоръчвам филма с две ръце :drunken:

Приятно гледане :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мила моя, ти си опустошена, а мене питаш ли ме...че живях с този филм близо месец...и сега определено ми липсва.... :(

е ще чакам следващия..... :?:

а, eo също има вина, за появата на сериала, в този му вид....та той да си знае, чака го още работа.... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се струва, че това е поредният корейски сериал с калпав край :lol:, има неща които поне на мене не ми се доизясниха. И да не забравя, поздрав за преводачите, отлична работа :D !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото чувство за незавършеност, ме обзе, когато гледах филма за първи път, ....и сега съм на мнение, че имаше какво още да покажат,....но след, не знам си колко гледания, мисля, че си изясних, защо свърши така;

някои неща просто не се променят, други, дори и да се опитваш да скриеш, рано или късно излизат.....

та, ти кой хареса повече - Ли Со Хьон или Кай...

Мисля, че в края на филма, Ли Со Хьон разбра, кой е в същност,... като Кай, той беше много по-истински, така му го каза и Мао....

та, съвсем логично края бе такъв,

някак си, не мога да си го представя, Со Хьон де,

 

с дете и кротнал до жена си....като брат си

 

а, може би целенасочено оставиха края отворен, всеки до открие това продължение, което харесва.... :sunny:

да очакваме продължение, а :heart:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да бъде по-истински като Кей, нали все пак си беше загубил паметта и не му тежеше миналото. Като Со Хъон той постоянно беше воден от жаждата за отмъщение за убитите си родители, то нали и постоянно го преследваха кошмари. Нали точно тогава казаха, че за пръв път го виждат да се усмихва ... именно когато не помнеше нищо. Нещото, което не можах да разбера е какво всъщност стана с директора Чонг? Накрая го дадоха, че е жив. И дали Со Хъон не беше разбрал, че именно директора Чонг е виновен за смъртта на баща му, и знаеше предварително, че Usb-то е бомба. Така си мисля, понеже нали каза накрая на Джи У, че човекът отговорен за смъртта на родителите му е мъртав, преди още да отиде при Мао. Мисля си, че той продължи да работи като агент, защото не можеше да седи до Джи У с вината, че е убил баща и, и същевременно най-добрият приятел на баща си ... Също така не ми стана ясно защо Жирафът, след като беше толкова верен на директора искаше да пусне накрая Со Хъон да си върви ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее,изгледах го и много чувства бушуват още

Определено вълнуващ и приятен за окото сериал, с много динамика и много силна актьорска игра. За пореден път ми прави впечатление как корейците изграждат образите на героите си от.. до (за което аплодисментите са малко), независимо дали са от едната или другата страна на ”барикадата”.

Силни страни на филма, според мен- блестящ Кай, страхотен Мао , както и шефа на агенцията- будна психика и лидерство.

Да отбележа също бурното начало, добре намесената идея за приятелството и лоялноста във повечето им измерения и нелошото послание, което остава да звучи след филма.Но и тук е тънката нишка.., дали само звучи??; защото , от една страна с този малко плосък финал, се губи играта на думи от заглавието, ехххххх, но като се замисля пък, тук май има уловка??- просто нищо не свършва докук , времената се менят....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо голямо благодаря на преводачите - К&Катрин, Пирани, Пльоки :cheers: . Благодарение на Вас се насладих напълно на сериала! :sunny:

 

Първите няколко епизода определено не ме грабнаха. Причината беше твърде високите очаквания, с които тръгнах да гледам. След това обаче го изгледах "на един дъх". Определено сериалът има много достойнства - отлична актьорска игра, бързо действие, интересен сюжет. Хареса ми наслагването на образа на "главния злодей" - ей, няма само черно или само бяло. Това е едно от нещата за които свалям шапка на азиатците - човешката природа е един коктейл от емоции, разбирания, възпитание, надежди, желания ... както добри, така и лоши.

Хареса ми, че сериалът беше изчистен от "лиготии". Беше си сериозен от началото до края. Малко си отдъхнах от типичните корейски лигли - главната героиня беше свеж полъх. Също така романтиката беше добре застъпена без да се прекалява.

Краят много ми хареса - достатъчно завършен, без излишна пунктоалност и същевременно отворен, за да може всеки да го завърши съгласно собствените си усещания... или пък може да последва продължение (дано не ... мразя вторите сезони)... както и да е!

 

Хора гледайте го - заслужава си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще ви обрисувам картинката у дома. Стоя си на компютъра и гледам поредната серийка от готиното филмче и подсмърчам . Между серийките превеждам Cain and Abel и там подсмърчам. Мойто мъж гледа на двд -то "Илджиме" от сутринта с прекъсване за WC и той нещо е хванал

от " хремата" :P . Поглеждам в другата стая синковеца /убеден хеви метал/ и той пред компа гледа "Илджиме" :twisted: А пък ми се подиграваха :twisted: за това, че съм се пристрастила. Много съм щастлива, че ви открих :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм голяма шматка, почнах да го гледам уж заради Lee Jun Ki, а в последствие Jung Kyung Ho ми хареса повече... :oops: Но както и да е, още съм само на 5ти епизод, може да ми се промени мнението по-нататък :D

 

 

Иначе имаше някои неща, дето доста ме...учудиха тъй да се каже :suspect: Примерно

 

Какво е правил толкова този Soo Hyun, че за 2 години въобще не се е дори доближил до тея Чонгбанг ли бяха...Егати агента честно...

 

и друго:

 

Законно ли е да инсценират смъртта на човек?! Това въобще не ми го побира ума, как може да карат майката и един куп роднини да страдат така?! И то за някаква си тъпа организация...ужас...

 

и последно =)

 

Отначало още, мисля, че първият епизод, дето имаше някаква уж съществено важна и много престъпна сделка... Ми те пичовете извадихе само 1 куфарче с кокаин :hehe: Много тъпо ми се видя, ми хората по улиците сигурно с повече търгуват, а тая уж толкова издирвана групировка с 4-5 пликчета...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях решила, дали да пиша - Fuu - но все пак....

Внедряването на един таен агент, обикновено отнема години, заради секретността на подобна операция и заради сигурността на агента.

За азиатеца, чувството за дълг е много силно изразено и не бива да те учудва, какви решения взима за живота си; това просто е различен свят, няма нищо общо с нашия.

Също така - в Азия времето е разтегливо понятие, а ти възприемаш всичко като европейка.

За наркотиците - да не мислиш, че ги разтоварват по пристанищата с кораби...колкото и странно да ти се вижда, тези пликове са си доста прилично количество...и струват много пари...а и всяка сделка води до друга...момента си бе ключов. Големи пробиви се правят при други обстоятелства...но ти догледай сериала...

Интересно, друго не ти ли направи впечатление?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бях решила, дали да пиша - Fuu - но все пак....

Недей да се чудиш друг път, нали затова питам, по-добре да ми ги разясни някои тези неща, отколкото да оставам с грешни впечатления. :D

 

 

За азиатеца, чувството за дълг е много силно изразено и не бива да те учудва, какви решения взима за живота си; това просто е различен свят, няма нищо общо с нашия.

Ок, другите неща ги приех, ама това... Вярно, че той може да прави каквото си иска, ама другите от това ЦРУ ли е не знам, грам морал ли нямат, как му разрешават въобще такова нещо. Те после тея роднини могат да ги осъдят като едното нищо...

 

 

Интересно, друго не ти ли направи впечатление?

Ами сега се сетих и още нещо... =)

 

Со Хюн нали знаеше как изглежда бащата на Джи У, после като го видя пак след време и го позна по татуировката защо не загрява, че баща й е убиеца на майка му?!

 

 

Сори ако задавам прекалено глупави въпроси, ама досега не бях гледала азиатски екшън и явно доста неща не са ми ясни. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...