Jump to content

That Winter, The Wind Blows (2013)


Recommended Posts

spacer.png


That Winter, The Wind Blows

Страна:
Южна Корея
Година: 2013
Телевизия: SBS
Епизоди: 16
Режисьор: Kim Kyu Tae
Сценарий: No Hee Kyung
Адаптация по Ai Nante Irane Yo, Natsu

В главните роли:
Jo In Sung
Song Hye Kyo
Kim Bum
Jung Eun Ji (A Pink)
Kim Tae Woo
Bae Jong Ok

Kyung Soo Jin

 

Сюжет: Римейк на Японската драма Ai Nante Irane Yo, Natsu (2002)...

О Су (Jo In Sung), известен като най-добрия комарджия в квартал Чонгнам, живее безсмислен живот. Изоставен от родителите си от ранна възраст и загубил първата си любов. В същото време една жена, О Йонг (Song Hye Kyo), е наследница на голяма корпорация, но се чувства самотна. Тя е изгубила зрението си, баща й е починал и трябва да се пази от тези около нея.

 

Свали с български субтитри :subs:: :click: :click: 

Онлайн с български субтитри :subs::click:

Свали с български и английски субтитри: :click:

Онлайн с английски субтитри: :click:

Свали с руски субтитри: :click:


Догледа ми се нещо по-hardcore с бая драма и мисля, че това заглавие ще е добро, затова го чакам с нетърпение. На Хе Гьо ѝ се е паднала трудна роля, интересно как ще изиграе сляп човек, но пък тя се е доказала като добра актриса, а и беше време след WW да се появи. Главният ми е непознат, участвал е в Bali, но пък него сериал не съм го гледал. Виж, Ким Бом таман ще получи шанс да ми се издигне в очите след последните излагации. biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Поздравления за темата, но добави и J(Z)o In Sung, има си тема. Не гледам корейски сериали, не ги харесвам, в годината се отчитам с едно заглавие и за 2013 г. сериалът ми от тях ще е точно този. От септември месец се "подготвям", когато научих, че Чо Ин Сонг е приел ролята. Само заради него ще изгледам драмата (той буквално ме е залепял пред екран, великолепен корейски актьор, на който се възхищавам), която предвид историята, очаквам да е много. За съжаление не съм гледала японската дорама с Ацуро Уатабе, по която е римейк тази корейска продукция, макар че я търсих в интернет, не я открих.

 

През февруари и аз съм тук с коментари. Дано да получим и добра за корейските стандарти продукция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То точно, че е римейк на дорама беше една от основните причини да ми привлече вниманието. С готови идеи трудно да сгафят корейчетата..ама да не дърпам дявола за опашката! :D Сега и аз се разрових понеже ми стана интересно ама приключих със същият резултат като теб. Имаше ги някои епизоди обаче без грам сийд сигурно щото е от 2002 ддз, а наистина ми се искаше да я погледна тази дорама.

 

Иначе сценариста тоест тоя No Hee-Kyung стои зад Worlds Within и доста притеснителното Padam Padam..така, че освен Ким Бум и той ще изкупува грехове! :D Все пак си мисля, че няма да се получи както с него сериал понеже там омотаха фентъзи елементите, а това си е чисто човешка драма, а в padam padam си имаше и силни моменти сюжета. Но това са предположения февруари ще видим. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имам надежда за тази година,то този сериал я олицетворява. С огромно,огромно нетърпение ще очаквам да започне излъчването му. Чо Ин Сунг и Сонг Кьо в главните роли,нямам търпение просто. На всичкото отгоре и драма,превъзходно.

 

4092c499f0690250.jpg

 

И едно много хубаво фен видео:

 

http://www.youtube.com/watch?v=SElrs5bHazc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес, докато се ровех за нова информация около сериала, попаднах на този постер. Може би ще е официален, знам ли...

 

 

9235dc196c1c7eb4.jpg

 

 

Открих все пак, макар и само първи и втори епизод (само те са преведени) на японската дорама Ai Nante Irane Yo, Natsu с английски субтитри, на която е римейк този корейски сериал. Изгледах ги и съм доволна от видяното, но пък и японците са майстори в жанр - човешка драма, всъщност точно това ме запали и по техните продукции.

Слагам и линк, ако някой иска да види тези два епизода и началото от японците. Всеки от тях е разделен на 5-части, които могат да се открият вдясно на екрана.

 

Ai Nante Irane Yo, Natsu (2002) Online

 

Корейският филм Love Me Not (2006) също е римейк на Ai Nante Irane Yo, Natsu.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се за предстоящата драма,надявам се напълно да оправдае очакванията ми. А и кастът е много добър- Song Hye Gyo ми е любимка още от" Full House" . А за Jo In Sung ,какво да кажа,много силно впечатление ми направи в "A Frozen Flower "-за мен един невероятно добър филм...! Ами....остава ни да чакаме и после пак да коментираме... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро е постерчето дори си позволих да го сложа в титулният пост понеже предишният фенмейд не ми хареса особено. Докато не излезе оригиналният постер тъй ще го оставя!

Аригато и за линка таман се хванах да гледам и действително зарибява историята дано и в корейското да е така..жалко и че ги няма всички епизоди сигурно нататъка става още по интересно след тази врътка с адашите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни по молба на потребители в d-addicts (тъй като няма сийд) качиха отново епизодите на Ai Nante Irane Yo, Natsu (2002) (интереса към дорамата е голям, заради старта на корейската продукция) и след като изгледах началото, свалих сега само финалния епизод, за да разбера как е завършила японската дорама и какво мога да очаквам от корейците. Предвид история, мислех, че японците...

 

 

...са я завършили много драматично, но напротив. Финала бе много позитивен, нямаше мелодрами, типично по японски с вяра в доброто.

 

Прегледах и от чисто любопитство само финала на корейския филм Love Me Not (2006), който също е римейк на японците. Е, тук драмата не ми се размина.

Та се чудя (знаейки и какво се случва с героите на Чо Ин Сонг в трите останали продукции с негово участие, които съм гледала), дали ще решат да го оставят жив или ще завърши и тук тази мелодрама типично по "корейски"? Нямам добро предчувствие, за това, въпреки че не съм от ревливите, ще си подготвя за всеки случай кърпичките... може и до там да стигна. Каквото и да ми поднесат, решена съм да го издържа до край. Сигурно ще ох-кам, но...

 

 

Интересно ми е да видя и главната героиня, защото актрисата ми е непозната. По принцип женският образ в корейските сериали е едно от нещата, които ме отблъскват, но от снимки, от това, което съм виждала с нея, тя ми прави добро впечатление като излъчване. Да видим.

 

Да, мисля, че това ще е и постера. Видях го и на други места, добре е, че си го сложил. Хубава ти е темата, постарал си се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра много се радвам даже почнах да дърпам направо сите серийки, че да съм в течение на нещата. И субтитри ако сложат направо да ги разцелува човек тея от адикта. :D

 

Краят на тази корейска адаптация не ме бърка какъв ще е стига да е направен добре и да е логически обоснован спрямо развитието на събитията в процеса на гледане не съм болен на тема "happy ending". Всъщност затова са и опасенията ми спрямо предишната продукция на този сценарист тоест Padam padam там всичко вървеше идеално и баш накрая в финалните епизоди обърнаха каруцата с очакванията и логиката в дерето. Тук надеждата ми е да следват до колкото е възможно ключовите неща от дорамата понеже дори след 3 изгледани епизоди съм повече от доволен особено от актрисата дето играе сляпата героиня - следих я специално за жестове, мимики и най-вече погледа като мисля се представи повече от отлично. Нямам търпение да видя сляпото момиче на Хе Кьо дано да се е подготвила сериозно за тази роля понеже ще й е изключително трудно. Даже си я представям как ходи с вързани очи за да влезе напълно в кожата на персонажа си въпреки, че едва ли чак до там ще опре. :rolleyes: Абе ще се чакали до февруари няма как, колкото и да ми се иска от сега да го подпукам! 64061091.gifcigarl.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам до колко клипчето ще е интересно, защото е без превод, но все пак има доста кадри от процеса по заснемането на драмата.

 

http://www.youtube.com/watch?v=c_k2YA_jabI

 

Отдавна спрях да се надявам за каквото и да е. Просто сядам и гледам без предразсъдъци или пък супер очаквания. Ако ми хареса - добре, ако ли не - здраве да е. На някой друг може и да му хареса. Ако актьорите се справят ми е достатъчно да изгледам всичко, дори и сценария да куца понякога. Харесвам Jo In Sung, още повече харесвам Song Hye Kyo, така че това за мен е достатъчна предпоставка да гледам драмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори тийзър!

Драмата е в списъка ми от момента на потвърждението на каст и екип. Имам силни очаквания за сюжета, заради сценаристката и нейния несравним подход към

мелодрамата и уникални диалози.

Тези секунди засилват надеждите ми за превъзходно операторско майсторство. Какво ми трябва още..една, прелестна зимна двойка...видима химия между актьорите

и частица романтика.

http://www.youtube.com/watch?v=KLuRoKHEr3o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и корейският филм от 2006 г. тук

Иначе, първо за главната роля сега, е бил избран Won Bin,но е бил принуден да се откаже, не открих защо.Чо Ин Сунг- след армията първа роля - да видим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдин постер

 

d788d43f8794a4c2c82ac9130ff41bd5ad6e39f8.jpg

 

 

На 31.1. е била прескоференцията..Kim Bum признал,че тяхната двойка с Jung Eun Ji се целунали по бързо отколкото двойка на Jo In Sung и Song Hye Kyo.Той продължил,че двойката му ще е от тази,която се целува и се бие едновременно..Похвалил и Еun Ji,че е много ярка и енергична..

 

31154756796_60800030.jpg

 

 

 

 

tumblr_mhj973Y7Bm1qeveezo8_1280.jpg

tumblr_mhj973Y7Bm1qeveezo6_500.jpg

tumblr_mhj973Y7Bm1qeveezo3_1280.jpgtumblr_mhj9c7N5ZZ1qeveezo4_500.jpgtumblr_mhj9c7N5ZZ1qeveezo10_500.jpgart_1359619813.jpg

tumblr_mhj9c7N5ZZ1qeveezo3_500.jpgtumblr_mhj9c7N5ZZ1qeveezo9_500.jpg

 

 

201301311642031810_1.jpg

 

 

 

762000_0_500811_30094.jpg30000225656.jpg201301311615431810_1.jpg2013013101001938900163651.jpg2013013101001936000163411.jpg33c57a23ca0171512293484a33ac3323.jpg2013013197917_2013013198711.jpg

2013013199047_2013013199601.jpg

 

 

И едно по дълго превю.. :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелее, като гледам фотосите Хе Гьо бая е понаедряла в крачката, а Чо Ин Сонг и Ким Бум още по-слаби, отколкото ги помня - все едно в концлагер са ги държали?! :blink:

Признавам, че това ми е най-чаканият сериал за 2013-та и се надявам да не ме разочароват..

Помня, че филма Love me not ми е от първите корейски въобще. Много красива история!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре точно както очаквах поне за първи епизод. Така се прави римейк - нахвърляш нови неща, но запазваш основните идеи. Всъщност разликите с оригинала са доста, но останах доволен от нововъведенията дори за това с писмото примерно

 

 

докато гледах дорамата точно това си мислех защо не разкриха машинациите на тая лелка с криенето на кореспондецията и тук точно така стана дори имаше и среща на героите в последствие от това

 

 

Колкото до лелката тука е дори още по-долна от японският си вариант явно тя ще е най-недолюбваният персонаж тъй, че да си приготви по-дълбока кошничка от сега да събира негативите и попръжните дето съм й приготвил! :rolleyes:

 

Хе Кьо се представи отлично поне за в началото сляпото й момиче определено ми хареса и така й не му намерих косури явно се е постарала за тази роля дано да продължи в същият дух. Джо Ин Сунг ми е непознат, но и той много добре се справи като комбинацията му с Хе Кьо и Ким Бум ще се получи много добре мисля. Абе този сериал става с главен приоритет - много интересна история и герои като тепърва ще изникнат бая интриги имайки предвид до там докъдето гледах дорамата, а най-хубавото е че са експедитивни със субтитрите няма и ден откакто излязоха епизодите и ги ошляпаха.. еваларка!

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мелодрама, та дрънка. Стартира с два излъчени епизода вчера, а рано сутринта и превода на английски беше готов.

Много тежък ще е този корейски сериал, но великолепното изпълнение на главните герои ме задържа като зрител. Злоба, завист, подлост, отмъщение, изоставени от майките си деца, драми, ревове... Всичко, всичко има, мамма миа. Чо Ин Сонг е великолепен, превъзходен актьор, хареса ми и това, което видях от главната актриса, дори Ким Бом с това постоянно бръщолевене (той не спира да говори) все още не ме е отблъснал, чак ми е симпатичен. Другото момиче (актрисата, зная, че е певица), която е сестра на бившата приятелка на О Су, също ми направи впечатление с добро изпълнение.

Хайде и аз на корейския влак. Това ще ми е сериала от корейците, който ще изгледам през тази година, за това ще се съсредоточа основно върху играта на актьорите (най-вече заради един от четиримата корейски актьори-мъже, който високо ценя), с друго няма какво да ме изненадат.

 

 

Да вкараш някой за година в затвора несправедливо, с извинението, че правиш това, защото го обичаш и за да може той да не ти бяга, докато ти си в САЩ (хаха). Гениално, Со Ра! Гениално! Актрисата, която е в ролята на Со Ра съм я гледала и другаде, много познато лице, не помня името й, очевидно ще е антигероинята, разглезена богаташка. За момент дори си ги представих заедно в Швейцария (според плана й), щастливи, карайки ски в Сейнт Мориц, примерно.

 

 

И някой има ли представа защо се излъчиха вчера два епизода? На финал на втория с превода на английски, видях, че изписваха "утре от 21:55 ч." Означава ли, че и днес ще има епизод? Не съм запозната с корейските продукции и излъчването им, но зная, че обикновено излъчват два епизода в два различни дни от седмицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А то имаше преди един сериал дето следях докато се излъчва или I do или K2H и пак така на един ден х2 епизода. Явно в някои телевизии е така. Този специално вчера като погледнах ги бяха сложили на едно и точно по установеното време на излъчване явно го чакалят да го качват някакви хардкор фенове. :D Но няма как да дадат трети днеска чак другата седмица иначе щеше да е добре дошъл. :D Добре, че каза, че си гледала 2-ри не преди час и нещо нямаше субтитри мислех, че чак довечера таман ще го опляскам и него епизод. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, има епизод, дори сега заредих онлайн SBS (линкът взех от темата му в soompi) и виждам, че 3-ти епизод се излъчва в момента. Знаех си, че трябва сама да проверя, а и щом бе изписано на финал на втори...

 

Ударно започваме сериала с няколко епизода наведнъж. Тъкмо ще го понеса по-лесно.

С актьор като Чо Ин Сонг, само изпълнението му да гледам, пак ще ми стигне, за да изтърпя епизодите до финал. Оставам без думи всеки път. Браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда наистина излезе и трети явно са действали експедитивно с филмирането и все пак 3 серийки да огърмят наистина ме учуди. :blink: Като се замисля обаче те си имат готова история дори и с множеството промени пак посоката в която се развиват нещата е ясна. Тук обаче теншъна покрай самоличността на нашият човек е много по-голям на японският вариант някак си по безметежно се внедри еквивалента му. Дори хинта за следващият епизод навежда на мисълта, че работата пак ще виси на косъм дори може и истината да излезе. Много ми хареса как са направили взаимоотношенията на героите това с лунапарка се получи действително добре както и другите неща. Имах съмнения за случката на жп гарата понеже беше наистина силен момент в дорамата, но и тук си беше на ниво не го претупаха. Абе щом началото е такова кой знае нататък как ще се оплетат работите да не говорим за последните епизоди..жалко че нямаше субтитри за останалите епизоди от дормата щях да съм в течение на всичко ама нищо таман от 5-ти епизод нататък всичко ще е изненада. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...