Jump to content

Recommended Posts

thermae_img1.jpg

Thermae Romae (2012)
Страна: Япония
Също така известен като: テルマエ・ロマエ
По мангата на: Mari Yamazaki, Shogo Muto
Българско заглавие: ”Римските терми”
Премиера: 28 април 2012 г.
Времетраене: 108 мин.
Жанр: Комедия, Фантастика
Режисьор: Хидеки Текучи

Участват:
Хироши Абе
Ая Уето
Казуки Китамура
Рики Такеучи
Масачика Ичимура
Йошиюки Моришита

Резюме: Древният римски архитект Луций е твърде сериозен и невъзможността му да свикне с бързо променящия се свят му коства работата. Когато един от приятелите му го завежда в обществената баня с надеждата да му оправи настроението, Луций бива транспортиран в бъдещето и се събужда в една от най-големите публични къпални в Токио. Там той се запознава с начинаещата писателка на комикси Мами и остава впечатлен от развитието на обществените бани през годините. Събрал достатъчно информация, Луций се връща в древния Рим и използва наученото от бъдещето, за да работи като архитект на бани. Благодарение на новаторските си идеи и възможността да пътува когато си поиска в бъдещето (откъдето се сдобива с информация) той се превръща в един от най-известните и дискутирани архитекти на обществени бани в града.

 

БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ :subs:

СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ :subs:
СВАЛИ С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

СВАЛИ С РУСКИ СУБТИТРИ

ОНЛАЙН С РУСКИ ПРЕВОД

 

Линк към Thermae Romae II :click:

Редактирано от bealonenomore
Обновяване.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо вече е излязъл по тракерите, че и с бг превод! Таман исках да го гледам заради Ая - веднага се дърпа начи! :rolleyes: Само дето това с баните ми изглежда съмнително искаше ми се да е нещо с гладиатори у-а все пак древен Рим ама нейсе. Има друго нещо дето по ме човърка..тъй като гледам каста само японци, които някак си не се връзват с потомците на Ромул и Рем пребиваващи на Апенините. :blink: Утре като го гледам ще си едитна поста с впечатления дано само да не се сапунисват през целият филм и да е добра историята. :unsure:

 

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

 

 

 

Уфф адската ГЛУПОСТ! :mad: Пълно разхищение на средства и актьорски талант само като си помисля, че са пръснати толкова пари за костюми,ефекти и декори за тая простотия вместо да бъдат дарени на нуждаещите се хора било то в Япония или някъде другаде по света ми прилошава. Изтраях един час и то главно заради Ая Уето, но просто толкова тъпо ми стана, че нямах никакъв друг изобор освен да затворя плейъра по най-бързия начин и да изтрия тея безполезни 4.57 гига от харда ми. Това с баните както се вижда по-горе от това, което писах преди да го гледам се оказа в пъти по-лошо и безинтересно от това, което си представях. Пътуване във времето ли? По зле реализирана концепция на този фентъзи похват не бях виждал заклевам се!! Цамбурка във водата и през някаква дупка се озовава в Япония - хипер тъпня, а как се връщаше за тоя един час въобще не стана ясно. За такова пътуване във времето е нужно отправна точка(вход) от двете страни съответно минало и бъдеще, където зрителите да видят как героят преминава от едната епоха в другата. Ок тоя тунел в басейна в римската баня е такава точка въпреки, че е голяма лишена от въображение простотия обаче къде е входа към миналото в Япония??? Как така тоя Луций от различни места изведнъж го пренасяха в неговото време без абсолютно никакво обяснение?? Ами тея неща дето ги взаимстваше за иновации в римските бани от японските? Стенописи, рекламни логота...за бога стъклени шишета с надписи 1:1 с това от плодовото мляко където му попадна!! Едно на ръка, че това по принцип е тъпо, скучно и смешно ами просто с тогавашните технологии (138 година сл. хр. управлението на императорите Адриан и Антоний Пий чиито време е това за което става на въпрос тука) стъкларството не е било толкова развито, че да създаде с такава точност тези бутилки. По това време стъклото е било нискокачествено и оцветено в зелено заради пясъка с който са работели стъкларите.

 

 

И това беше цялата работа нашия скача като катерица по боровете в миналото и бъдещето докато дебел италианец се дере на някаква опера и прави някакви промени в римските бани в зависимост от това какво е видял. За това са дадени една камара грешни пари..Идеята е явно главният герой да обменя културен опит с модерното японско момиче-авторка на манга и сигурно в последствие има някакъв романс м/у тях да задържа интереса, но поне аз не можах да изтрая дори при наличието на любимката ми да го довърша. Също така беше изкарано от императора един вид, че тея бани едва ли не са толкова важни колкото пътищата за Римската империя - пълен СМЯХ. Тези пътища и мобилноста на армията, която осигуряват са може би един от най-важните фактори Рим да владее и поддържа в суверинитет огромните територии, които завладява. Да сравняваш това с някакви бани където разни потни чичковци се боричкат и плискат е нелепо ако ставаше въпрос за акведуктите (водоснабдителната система в градовете) можеше и да се брои като нещо наистина важно. Не че хората не са бладоденствали покрай термите просто и дума не може да се сравняват с пътищата като значимост. Да не говорим, че въпросният император беше дръпнат?! Поне статистите са ги намерили европейци иначе щеше да е още по трагично. Можеше филма за римлянина попаднал в съвременна Япония да е много по интересен ако просто сюжета беше друг.

 

Срамно е, но най-голямото достойнство на този филм е слабохарактерните фенки на Абе Хироши да си изплакнат очите докато се разкарва по гол задник. За мен обаче това не е абсолютно никакъв фактор, а и задника на Ая ми е много по-интересен по обясними причини, но и той не е причина да си губя времето с такива истории. Ще завърша с включване на добрият ми приятел Годзила...

 

 

 

facepalm3p.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръжте се да не паднете, защото ще има продължение и то ще се снима....

Познайте къде?

 

В България!

 

Линк

Мисля, че трябва да си изградим една хубава стратегия и да се вмъкнем на снимачната площадка. Категорична съм, че втори път няма да се фотографирам с картонената фигура на Абе Хироши! Хаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е страхотна новина! Дано повлекат крак не само японците, ами и целия регион! Самият филм не беше кой знае какво, но пък Абе беше великолепен. Няма остаряване тоя тип!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно наистина. Ако снимат тук къде мислите ще е - в Пловдив или някъде по морето(предвид сюжета на филма)? Филмът не съм го гледал но тази новина наистина заслужава внимание.

 

PS: Окей, току-що разбрах къде ще се снима от Friday Chopsticks. Благодаря : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thermae Romae II ще излезе на 26 април 2014г. Заснемането на филма е започнало на 06 април 2013 г в студио " Бояна" България, филмово студио "Чинечита" Рим, Италия и край горещ извор в Япония.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...