Jump to content

Ueto Aya (Уето Ая)


Razzormaw

Recommended Posts

spacer.png

Ueto Aya
上戸彩 (うえと あや)

Професия: актриса, модел, моден дизайнер
Рождена дата: 14.09.1985 г.
Родно място: Нерима, Токио
Ръст: 162 см
Зодия: Дева
Кръвна група: O

Съпруг: Igarashi Hiroyuki от Exile
Официален уеб сайт


Филми:

The Silent Service | Chinmoku no Kantai (2023)
Shylock's Children | Shylock no Kodomotachi (2023)

Hirugao (2017)

Thermae Romae II (2014)

Oshin (2013)

Bushi no Kondate (2013)

Thermae Romae (2012)

Surely Someday (2010)

The Twilight Saga: Eclipse (2010) - японски дублаж

Baton (2009)

Astro Boy (2009) - японски дублаж

Speed Racer (2008)

Sakura no Sono (2008)

Piano no Mori (2007)

Azumi 2: Death or Love (2005)

Ashita Genki ni Nāre! (2005)

Install (2004)

Azumi (2003)

Return to Never Land (2002)

Satsujinsha: Killer of Paraiso (1999)

Телевизионни сериали и спешъли:

Hitori Bocchi | Hitori Bocchi: Hitori to Hito wo Tsunagu Ai no Monogatari (TBS, 2023)
My Neighbor, Chikara | Tonari no Chikara (TV Asahi, 2022)
Naoki Hanzawa (TBS, 2020)
Absolute Zero 3 | Zettai Reido: Mizen Hanzai Sennyu Sousa (Fuji TV, 2018)

Midnight Journal | Middonaito Jyanaru: Kieta Yukai Yukaihan wo Oe! Shichinenme no Shinjitsu (TV Tokyo, 2018)

Taiyo wo Ai Shita Hito (NHK, 2018)
I'm Home (TV Asahi, 2015) 

Hirugao (Fuji TV, 2014) 

Itsuka Hi no Ataru Basho de SP (NHK, 2014)

Someday at a Place in the Sun Special | Itsuka Hi no Ataru Basho de Supesharu (NHK, 2014)
Hanzawa Naoki (TBS, 2013) 

Itsuka Hi no Ataru Basho de (NHK, 2013) 

Kuruma Isu de Boku wa Sora wo Tobu (NTV, 2012) 

Kaneko Misuzu Monogatari (TBS, 2012)

Zettai Reido 2 (Fuji TV, 2011)

Zettai Reido SP (Fuji TV, 2011)

Nagareboshi (Fuji TV, 2010) 

Ai wa Mieru (Fuji TV, 2010) 

Juunen Saki mo Kimi ni Koishite  (NHK, 2010)

Zettai Reido (Fuji TV, 2010) 

Kekkon (TV Asahi, 2009) 

Konkatsu! (Fuji TV, 2009) 

Celeb to Binbo Taro (Fuji TV, 2008) 

Hokaben (NTV, 2008) 

Attention Please SP (Fuji TV, 2008) 

Abarenbo Mama (Fuji TV, 2007) 

Wachigaiya Itosato (TBS, 2007) 

Hotelier (TV Asahi, 2007)

Wataru Seken wa oni Bakari Season 8 (TBS, 2007) - епизод 50

Ri Kouran (TV Tokyo, 2007) 

Shimokita Sundays (TV Asahi, 2006) 

Attention Please (Fuji TV, 2006) 

Tsubasa no Oreta Tenshitachi Celeb (Fuji TV, 2006) 

Nada Sousou (TBS, 2005)

Koto (TV Asahi, 2005)

Misora Hibari Tanjo Monogatari (TBS, 2005) 

Attack No.1 (TV Asahi, 2005)

Yoshitsune (NHK, 2005) 

Ace wo Nerae Kiseki e no Chousen (TV Asahi, 2004)

Reikan Bus Guide Jikenbo (TV Asahi, 2004) - епизод 3

Ace wo Nerae! (TV Asahi, 2004) 

Namahoso wa Tomaranai (TV Asahi, 2003)

Satokibi Batake no Uta (TBS, 2003) 

Hitonatsu no Papa e (TBS, 2003) 

Kou Kou Kyoushi 2003 (TBS, 2003) 

Wataru Seken wa oni Bakari Season 6 (TBS, 2002) 

My Little Chef (TBS, 2002) 

3 nen B gumi Kinpachi Sensei 6 (TBS, 2001)

Yome wa mitsuboshi (TBS, 2001) 

Namida wo Fuite (Fuji TV, 2000) 

 

Инфо:
През 1997 година Ая Уето участва в седмото издание на японския национален младежки конкурс за красота Japan Bishojo Contest, където печели специалната награда на журито. Това й проправя път към множество договори за телевизионни реклами, които спомагат за изграждането на актьорската й кариера.


През 1999 година участва във формирането на j-pop групата Z-1 заедно с Мами Неджики, Маи Фуджия и Манами Нишиваки. Те издават пет сингъла, преди да се разпаднат. Две години по-късно Ая сключва договор със звукозаписната компания Pony Canyon. Първият й сингъл "Pureness" (издаден през 2002 г.) достига четвърта позиция в японската Oricon класация. Девет от общо тринайсетте й сингъла достигат топ десет, а първите й два албума "AYAUETO" (2003) и "MESSAGE" (2004) достигат съответно пета и шеста позиция.

Първата й телевизионна роля е в сериала Namida wo Fuite, излъчен през 2000 г. Към края на 2001-ва популярността й нараства значително благодарение на участието в шестия сезон на 3 Nen B Gumi Kinpachi Sensei. Следват роли в сериали като Koukou Kyoushi 2003, Aim for the Ace!, Attention Please и др.

Ето и няколко реклами с нейно участие (оная, дето говори с кучето, е забавна, ама ако беше котка, щеше да стане 100 пъти по-добре biggrin.gif):
 

 


Бележка:

 

Понеже ми хареса тази актриса реших да й направя тема защото видях, че така липсва докато се рових с търсачката и в азбучния показалец и ми се видя странно. Сигурно на любителите на японското кино няма как да е непозната най-малкото филма Азуми би трябвало да е известен макар, че е пълна боза, но Ая е най-малко виновна за това. А освен него има една камара филми и сериали..дори ме заболя ръката сега докато ги писах всичките. biggrin.gif Може да си направя един маратон с нейните сериали по нататък видях доста интересни заглавия докато се рових из филмографията й, а и почти само главни роли...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ая е една от най-известните и влиятелни актриси в Япония. Сега още повече, тъй като на 14 септември се омъжи за Хиро от EXILE.

Тази година имаше много успешен филм. С Абе Хироши си партнираха в Thermae Romae.

Аз я помня от Азуми. Там я видях за първи път заедно с останалите й колеги.

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ерм аз я видях, че е важна клечка толкова реклами толкова нещо дори и в уикито страницата й беше преведена на български, което си е рядкост. Затова и се учудих, че тук никой не я е отразил. Сега се хванах да гледам Konkatsu! заради Юмико Шаку, която е от съпорт каста и Ая ми направи впечатление с нейната роля още в началото. Остава да видя как ще се представи понеже неин сериал не съм гледал. Канех се на Attention please понеже някой ми го беше похвалил и сигурно него ще гледам след това. А песните и действително не са лоши и тази от твоя линки и още няколко от другите явно пътя към успеха в Япония е музикална кариера--->кино и телевизия докато тук в България този модел не работи поради очевидни причини в музикалния ни бизнес. Btw защо няма тема на този филм Termae Romae или поне аз не намерих такава при японските филми, а ми се иска и него да прегледам като го рипнат и го сложат в тракерите? Питам понеже ми се стори, че бях чел нещо за него тука даже постера му ми е познат и да не би да има пък аз да не мога да го намеря.. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено правим темите, когато филмите излязат и има линкове, но понякога се случват изключения, особено при дългоочаквани заглавия. Докато бяхме в Япония имаше много индикации за тази лента. Навсякъде се мяркаха макети, и постери. Той беше тръгнал по кината и вървеше успешно в бокс-офиса. DVD-то му е излязло на 23 ноември. Дано скоро да се появи!

С Attention please дадоха старт на дорамите, посветени на летенето. Даже в момента върви подобен сериал. Доколкото разбрах, Zettai Reido е бил изключително силен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Razzormaw поздрави за темата. Ая ми стана една от любимите, да не кажа любима актриса. За първи път я гледах в Angels With Broken Wings, където ми направи впечатление, после в Азуми, а след това, може да се каже, че почти си направих маратон с нейни сериали. Attention Please мога да го определя, като доста забавен. Ace wo Nerae! и Attack No.1 са спортни драми, донякъде наивни, но в същото време доста поучителни. Hokaben as Domoto разказва за израстването на една млада, не мога да пропусна и красива, адвокатка. Nagareboshi мога да го определя, като "изискано" романтичен с известен психологически момент, тоест без ненужни лиготии. Juunen Saki mo Kimi ni Koishite е романтичен с елементи на фантастика, който също е стегнат, без излишни разтягания на локуми. Kou Kou Kyoushi е една нестандартна, а може би и стандартна, история за отношенията между учител и ученичка, на фона на една човешка драма. Тези заглавия, не са и една пета от сериалите с участието на Ueto Aya, но мога да кажа, че по един или друг начин всички те ми харесват и заслугата, за това не на последно място е на Уето Ая. Новината, която сподели ukio, че наскоро се е омъжила може само да радва. Аз лично и пожелавам всичко най-хубаво и да бъде щастлива.

 

Ето няколко нейни снимки и от мен.

 

tumblr_lct36wRIpA1qbryfto1_500.jpg

 

 

aya-ueto-birthday.jpgaya_ueto0002.jpgtumblr_md8mqmtI3E1r3tom8o1_1280.jpgtumblr_md7u8tUikq1qj505oo2_1280.jpgtumblr_md9t2nQbDZ1rrq3meo1_500.jpgtumblr_mcos15pTcn1qekrqxo1_1280.jpgtumblr_mcenj8iYWm1qj505oo3_1280.jpgtumblr_mc3q4i47Qp1r3tom8o1_1280.jpgtumblr_mcepre8X4D1qjd804o1_1280.jpg

 

И рисунки напрвени от нейни фенове.

 

 

Aya_Ueto_by_KLSADAKO.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да ви благодаря за препоръките таман след Konkatsu! ще знам върху какво да акцентирам. Като отсега Attention please и Zettai redo си ги набелязах като задължителни за гледане, а това Nagereboshi ми звучи добре щом има психологически елементи аз много обичам такива сериали, които те карат да се замислиш и да проявяваш емпатия към героите. Може и да се хвана да я популязирам малко тук ако намеря линкове за даунлоуд към сериалите и филмите, които липсват в форума като теми, а те са доста. За сватбата съм много разочарован направо ми се къса сърцето..не ме изчака да се издигна и да ида в Япония! xD Е шегувам се разбира се и аз им желая щастие и дано продължи да ни радва с още роли. =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно наистина как е нямало тема и как сме пропуснали този малък факт.

Страхотна е, адски чаровна актриса, в повечето роли-с усмивка до ушите. В момента гледам ''Attention please'' и адски много се радвам на лудата и героиня. Хубаво е за разнообразие, след Zettai Reido, чиито втори сезон все отлагам. ''Konkatsu'' така и не ме грабна, но ''Celeb to Binbo Taro'' беше наистина добро.

Харесва ми изборът и на роли, досега не съм попадала на скучен сериал с нея, което в крайна сметка е най-важно.

Същото за моя изненада важи и за Китагава Кейко :D

 

Иначе за сватбата се чу покрай Хиро-няма и как, Exile станаха цяла армия :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новините около Ая буквално валят за два дни.

Спечелила е нова награда - The Clarino Beautiful Legs Award.

Ето я заедно с Мичико Кичисе

708c0f5868a6d046.jpg

Линк

 

На 17 ноември е посетила на коледна церемония в Daikanyama

Линк

af8df620fbc08503.jpg

 

Вчера е присъствала на премиерния епизод от драмата на NHK Itsuka Hi no Ataru Basho de

f252ed696adf7ae4.jpg

 

И голямата новина! Ая и Горо Инагаки ще участват в римейка на известната тв драма Ошин, която е създадена през 1983г . и дори беше излъчена преди време у нас. Адаптацията този път ще бъде на голям екран. Хората, които стоят зад новия проект, са от екипа на спечелилият Оскар Окурибито. Успех!

Инфо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не си спомням дали са я давали по наша телевизия, но действително сега като четох е бая известна тази драма и с голямо значение за японците и по специално за японките. Обхваща 2/3 от събитията от 20 век в Япония доколкото разбрах включително 2-та световна война и земетресенията, което може да е доста интересна перспектива пред зрителите. Аз честно казано се чудя дали да гледам понеже тези неща не са ми баш любима тематика, но заради Ая може да се прежаля като зрител на Ошин, но има време... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа главна филмова роля се задава за Ая. Последната й подобна е в Азуми 2.

Този път ще я видим в историческа лента, която изглежда обещаваща. Кенго Кора, Тошиюки Нишида и Кимико Йо ще й партнират в Bushi no Kondate. Снимките се очакват през март и април, с локация Киото и Канагава. Филмът ще излезе по кината през декември.

Подробности

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актьорският състав на Ошин. Ая ще играе майката на главната героиня. Снимките започват от средата на февруари, а филмът излиза през октомври.

82073c474e779131.jpg

Инфо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bushi no Kondate ми изглежда солидно, но това продължение на Termae Romae...вай мале! :@# Айде да не го почвам и тук, аз каквото имам да казвам за него филм съм го казал в темата му ама единственото хубаво от тази новина е, че душицата ще иде в България. Чак ми се иска да чакаля за автограф ще е голям трофей хич да не е даже си представям на коя стена ще го закача. :D Сега се вдъхнових да допродължа с филмографията й и ще преслушам един сериал дето си набелязах пък тея филми когато-тогава то е ясно, че и за тях ще пада чакане! :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На патерици ама жива и здрава да е душичката и да продължава да радва с присъствието си от екрана. Като стана дума за това сега септември ще има нова драма с нея като ролята й е доста необичайна...афераджийка! :) По отношение на филмите Termae Romae 2 съм го отсвирил тотално, пълен бълвоч използващ присъствието на големи имена за да замаже некадърният си замисъл и грешните йени хвърлени за направата му, а как са решили да му правят продължение направо нз. :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...