Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Legend of the Condor Heroes

 

## Държава: Китай

## Година: 2008

## Жанр: екшън | драма | приключенски | фентъзи

## Общо епизоди: 50

## Субтитри: английски

## Резюме: Историята започва в средата на управлението на династията Сун, когато монголските нашественици навлизат в Китай. Първата част от новелата се развива около приятелството на двама млади мъже - Ян Тие Син и Гуо Сяо Тян, превърнали се в герои на своето време, заради големият им принос в борбата срещу нашествениците на Дзин. Неволното им запознанство със свещеника Циу Чудзи, ренегат от китайската армия и ловец на глави, става причина двамата да бъдат заклеймени като предатели. В нощта на техният арест, двамата биват убити, а бременните им съпруги - отведени в плен; едната от принц Джао, наследникът на монголската династия Дзин, а другата - от подкупният правителствен офицер Дуан Тян Дъ.

Втората част на този разказ се фокусира върху премеждията на двамата им, вече отраснали синове. Гуо Дзин, синът на Сяо Тян, e отгледан в Монголия под грижите на Чингиз Хан. Ян Кан, от друга страна, израства като принц в империята на Дзин. И двамата герои се обучават на различни стилове бойни изкуства в продължение на 16 години, докато съдбата не решава да ги срещне. Какъв ще е резултатът от този сблъсък? Какви тайни ще бъдат разбулени? Това предстои да разберем...

 


## Сваляне с английски субтитри :click: 

 

## Онлайн с руски субтитри :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако има любители на този сериал,мога да дам линк кам един друг сериал,казва се Return of Condor Heroes не знам дали се води продалжение на този , но е наистина красив сериал и аз много му се радвам . Ако има желаещи ще дам линк

 

сега се поразрових и установих ,че Legend of condor heroes е редшественик на Return of condor heroes , че дори има и 3-ти сериал, който се казва The Heaven Sword and Dragon Saber . Трите сериала са поредица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът ме се стори доста интригуващ, но като се поразрових, установих че има 3 продукции на "Return of the Condor Heroes" - 1983г, 1998г. и 2006г., и две на "Legend of the Condor Heroes" - 2003г. и 2008г. Може ли някой да ми каже дали са с еднакъв сюжет и кой е по-готин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като фен , ще ти кажа , аз гледах продукцията на Return of condor heroes от 2006 , попринцип , като сюжетна линия би трябвало да са еднакви , може би с някой изключения .Но определено по добре е да изгледаш 1-во Legend of condor heroes , защото там се проследява живата и дейноста на бащата на главния герой в Return of condor heroes , както и бая от персонажите в него в последствие се появяват и в Return of condor heroes . така че ,изгледай си 1-во легендата послер завръщането надявам се да сам бил достатъчни изчрпателен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз едно време бях почнал да го превеждам, ама вградените субс ме отказаха. Изгледах само първите две серии, защото бавеха превода на всеки епизод по един месец и в крайна сметка така и не го довърших. Въпреки това, сериалът си го бива - музиката, битките и някои от ефектите са много добри, да не кажа страхотни. Има приличен бюджет и ако сериите не бяха 50, а 25 да речем, щеше да е направо "муцка". Сюжета не мога да коментирам от само две серии. Актьорската игра - чат-пат преиграват, но има си хас да не го правят в азиатски сериал. Демек е поносимо. Абе, ако харесвате китайци, исторически приказки, тупалки с мечове, шамари с крак и яки магии - горещо ви го препоръчвам. (А, и да имате свободно време също!)

 

П.П. Оупънинга кърти мивки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните няколко дни си търся нещо китайско  историческо/фентъзи и след няколко неуспешни опита реших да пробвам и този, стори ми се, че ще е по-добре от другите, които погледнах. Обаче още в първа серия се натъкнах на едни небивалици- единия от братята, когото убиха  с няколко стрели и забоден меч, стърчащи една педя от гърдите му, стоеше прав УМРЯЛ, дойде жена му, бутна го и той падна както си е все стрели и меч и като се зачудих: като стои така легнал на земята къде ли са стрелите и меча, които се показваха от гърба му, да не са "потънали" в пръстта и ми стана едно такова смешно и набързо се отказах от китайско фентъзи/историческо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли връзка между този сериал и The Romance of the Condor Heroes (2014-2015)? Този беше як. В коментарите по-горе е споменато, че Heavenly Sword and Dragon Sabre (2009) е продължение, но кой е този "Return of Condor Heroes"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сега попаднах пак на този сериал и се разтърсих, за да установя, че действията се развиват преди The Romance of the Condor Heroes (2014-2015). Ще го пробвам, защото ще е интересно да видя някои от героите в другия сериал като по-млади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го. Хареса ми, но как може да направят Гуо Джин такъв идиот :slap:. Главните герои не трябва ли да са умни :D.  Ян Канг беше по-умен, но не притежаваше смирение и късмета не го покриваше. Това го погуби. Само не ми стана ясно защо накрая

 

Оянг Фенг убива Ян Канг.

В продължението от 2014 "The Romance of the Condor Heroes"

 

Оянг Фенг става учител на сина на Ян Канг. И там казват, че Ян Канг е убит от жената на Гуо Джин.

И този е хубав, но определено "The Romance of the Condor Heroes" ми харесва повече. По нов е сериала, с по-добри ефекти. И главния герой не е глупав, като този тук. Може да изгледам и по-старата версия на "The Romance of the Condor Heroes", за да видя дали просто са различни интерпретации. Ето MV от сериала:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...