Jump to content

Boys Love (2006) / Boys Love 2 (2007)


Recommended Posts

spacer.png

Boys Love (2006)

страна: Япония
година: 2006
жанр: "Boys Love"
времетраене: 90 мин.

Режисьор: Kоtarо Terauchi
Сценарий: Karoruko
Kоtarо Terauchi
Saki Senо

Участват:

Yoshikazu Kotani
Takumi Saito
Hiroya Matsumoto
Masashi Taniguchi


Oписание: Това е първият филм от двата, които са режисирани от Kōtarō Terauchi. И в двата участва Yoshikazu Kotani.
Идеята за филма е вдъхновен от мангите за момчешка любов "АOI“.
Излиза само на DVD.


Сюжет:

Филм за трагичната и забранена любов между млад репортер и ученик - прохождащ художник и модел. Фокусът на филма е идеализираната платоническа любов между двама младежи на фона на турбулетни промени и травмирано детство, подплатено с цитати от класически автори и класическа музика. Прекрасна игра на героите.


Лайтмотивът на филма е:
"Всичко, което правим, е, да се обичаме един друг, но нашата любов е забранена... Защо това да е грях?"

spacer.png

 

Boys Love 2 (2007) / Boys Love, the Movie / Schoolboy Crush

страна: Япония
година: 2007
жанр: "Boys Love"
времетраене: 88 мин.

Режисьор: Kōtarō Terauchi
Сценарий: Karoruko
Kōtarō Terauchi
Saki Senо

Участват:

Yoshikazu Kotani
Atsumi Kanno
Yuuki Kawakubo
Kazunori Tani

Baba Toru

Kiriyama Renn

Описание: След комерсиалния успех на Boys Love (2006), излиза и Boys Love 2 (2007), предназначен за кината.


Сюжет:

Сюжетите се различават и освен Yoshikazu Kotani кастът е друг. Историята е адаптрирана за едноименна манга от Kaim Tachibana през 2009 г.
Вторият филм от поредицата, последвал почти веднага след успеха на първия, е дори още по-въздействащ. Ученик, който работи като жиголо, и учител се оказват в опасна връзка, която застрашава сигурността и репутацията на двамата. Отново центърът на филма е идеализираната любов между двама души, които преминават през много изпитания. Впечатляващата игра на героите, прекрасната музика, както и неповторимият интровертен стил на режисисьора ще ви оставят с незаличими спомени.

 

Български субтитри от: :essubs:

 

Изтегли с български субтитри: Boys Love 1  Boys Love 2

Изтегли с български субтитри 2 : Boys Love Boys Love 2

Изтегли с български и английски субтитри

Изтегли с руски субтитри

 

За лица над 18 години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм харесвам такъв тип филмчета smile.gif Тези двата съм ги свалила, но още не съм се наканила да ги изгледам, надявам се скоро да дойде и техния ред :) Иначе за сега фаворити са ми сладурите от Такуми-кун... но кой знае tongue.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 От двата филма, вторият ме плени повече. Прекрасен, според моето скромно мнение.

Трагичен и съвсем не особено поучителен, меланхоличен и тъжен. Направо ме порази и ми стана любим.

Пребивавайки в паралелната реалност на атмосферата, която създава прекарах доста време, за което не съжалявам.

Надявам се и вие... Всички актьори го изиграха перфектно!

 

c30f44a92253509f.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса повече този от 2006г.Може би защото симпатизирам на Сайто!Но определено и двата според мен превъзхождат Такумитата!

 И аз като Меgan си падам по този тип филми.Oткакто гледах "Планината Броукбек"/за мен е номер едно до сега/,ми е интересно да наблюдавам изразяването на такива чувства.Адмирирам тези актьори! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли от къде мога да намеря бг субс за втория филм ?

Че откъде намери за първия филм, като ги качиха чак сега?

Както и да е. Ето действащ линк и за двата филма, а скоро и по нашите тракери.

 

Цунки на момичетата  :kissx:  :kissx:

 

:getsubs: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

boys-love-theatrical-edition_45614560.jp

 

Да са ни честити превоводите, надявам се да са се получили добре.

 

Дойде ми музата за момчешката младешка любов, или каквата и да е – за мене е общо-човешка. Какво да кава друго аз: оставям се на вашата воля да ме презирате в този час...

 

Boys+Love6.jpg

 

Момчешката любов, или юношеския романс, или както искате го наречете е толкова различен жанр от традиционните филми с хомоеротика, че не мога да намеря абсолютно никакви прилики. Последния Гей-фестивал в Мелбърн в центъра за движещи се картини, най-големия институт за филми в центъра на града, никак не ме впечатли толкова, колкото японските гледища на реалностите. Например, не знам вече за кой ли път, хомоеротичните филми се превръщат в тема за наркотици, пропиляни животи, безотговорност, и социални проблеми от всякаквъв род и характер, най-вече породени от „различията“ .

 

Е, писна ми! Винаги ли когато става въпрос за любов, трябва да говорим за половете, като че ли са определящи?  И още повече, да се асоциира хомосексуалната любов с живот без отговорности, постоянно сменяне на партньори, зависимост от наркотици, дори болести и какви ли не други „ужасии“. Наясно съм със социалните проблеми на хората, които по една или друга причина живеят в границите на обществото, но с това ли се изчерпва хомоеротиката?

 

Слава богу, че японците и корейците имат малко по-отворено мислене и пак ни научиха как се правят филми. За пръв път виждам във филми като „Такуми-кун“, „Юношески романс“ и т.н. въпросъ т за това какъв е пола на основните герои да не е основна тема за размисъл, а съвсем други неща от живота, като учението, израстването на чувствата, църквата, семейството: с една дума всичко останало!

 

„Момчешка любов“ 2  е фаворит в жанра за сега по ред причини, но на първо място е настроението, което много наподобява книга, цитатите от мислители, музиката и разбира се, героите. Но мисля, че най-въздейсвтаща е атмосферата, която за тези, които са израстнали с класическа руска литература, съм сигурна, че ще намерят много общо. Страданието, хуманността и красотата са поне три общи неща които откроявам в мрачната атмосфера.Останалото го оставям на вас..

 

 

boys-love-1-1.jpeg

Първият филм "Момчешка любов" всъщност го гледах втори. Като, че ли играта на актьорите все още е в развитие. Това беше една чисто платонична любов, след второто гледане, се уверих. 

 

boys-love.jpg?1321513950

 

Явно поддръжниците на единия или другия филм, се определят от пристрастието си или към младия модел Такуми Сайто,

 

dvd08ui9.jpg

 

или към ученика Ацуми Канно. Невъзможен избор, затова оставам без мнение по въпроса. И все пак гравитирам към:

 

BLT5.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле!Направих велико откритие!

Ацуми е Феникс от моята райдърска поредица, която следя в момента!

Направо не мога да повярвам!

Колко различно изглежда в двете роли! Пълна противоположност. Бил е само на 18, когато е снимал втората част на БЛ.

Момичета, не съм гледала втория филм, но на подробния постер забелязвам още познати лица и вече не ме свърта на едно място, за да разбера, как са се справили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле!Направих велико откритие!

Ацуми е Феникс от моята райдърска поредица, която следя в момента!

Направо не мога да повярвам!

Колко различно изглежда в двете роли! Пълна противоположност. Бил е само на 18, когато е снимал втората част на БЛ.

Момичета, не съм гледала втория филм, но на подробния постер забелязвам още познати лица и вече не ме свърта на едно място, за да разбера, как са се справили.

 

Е щом е имал 18 - добре :blush:

 

Укио, след като ще правиш открития, открий някои други филмчета с Ацуми и Сайто (по взъможност в жанра :thanks: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ацумито съвсем се е предегизирал. Качвам снимки да видите, как изглежда в момента.

8bbe0b4bb1b0f13a.JPG

Сайто е играл в достатъчно БЛ филми. Сега се е насочил към доста по-разнообразни роли. Виж го в Братя Карамазови, но ако държиш да е бл - в новата версия на сериите Хана кими героят му има подобни наклонности.

Ако трябва да ви препоръчвам нещо интересно с него, Таня знае добре какво ще е - мюзикълът Принцът на тениса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път се сблъсквам с подобна тематика и съм страшно объркана. Харесаха ми актьорите, но отношенията за мен са много смущаващи. Ще изгледам филмите още веднъж и ще се опитам да ги приема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нормалните хора обикновено гей отношенията не са от най-приемливите неща на света.

За да се види колко е хубав филма отвъд това, обаче, май се иска да нямаш никакви предрасъдъци.

Животът обича разнообразието.

Ацуми Кано е доста различен сега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път се сблъсквам с подобна тематика и съм страшно объркана. Харесаха ми актьорите, но отношенията за мен са много смущаващи. Ще изгледам филмите още веднъж и ще се опитам да ги приема.

 

 

За нормалните хора обикновено гей отношенията не са от най-приемливите неща на света.

За да се види колко е хубав филма отвъд това, обаче, май се иска да нямаш никакви предрасъдъци.

Животът обича разнообразието.

Ацуми Кано е доста различен сега!

 

Категорично не съм съгласна! Отношенията между героите и във двата филма нямат нищо общо със сексуалността или с тяхната ориентираност. Съвсем същият сценарий би могъл да сепресъздаде съвършенно добре и със жена-мъж, или дори със жена и жена. Не виждам нищо, което да е "характерно" или "присъщо" изключително за връзка между мъж и момче в случая. Таня, можеш ли да ми подскажеш? 

 

Единственото специфично във двата филма е стила на филмиране, на настроение, и на отчуждение, на една самобитна любов, но това няма нищо общо със избора на пола на героите. Това е първото ми изказване.

 

Sonihrisi, дай му още един шанс и просто го разледай като film-noir по-скоро, отколкото като филм с етикет "гей". Това е второто ми мнение. 

 

п.с. а за ацуми - не, отказвам да повярвам, че това е същия човек!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че най-страшното нещо в глобалния ни свят е отчуждението.

 

Абсолютно съм съгласна. Именно затова и поражда най-смелите отговори в артистичните среди. Тези филми са един от начините за преодоляването му, по мое мнение, и колко красиво се е получило!

 

9-1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но ако на нас жените ни е удобно да гледаме и да се поставяме на мястото на героите, за мъжете май е непосилно.

Дали вече не се случва така, че  да има филми за жени и филми за мъже?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но ако на нас жените ни е удобно да гледаме и да се поставяме на мястото на героите, за мъжете май е непосилно.

Дали вече не се случва така, че  да има филми за жени и филми за мъже?

 

А какво е мъж и какво точно е жена? Не сме ли всичките някъде по скалата между двете вместо на една от крайните противоположности? И кога е имало случай филм да се хареса на всички -- защо трябва да задоволяваме интерсите на всеки?

 

Във всеки случай, не съм била мъж и няма как да отговря на този въпрос, може би е по-добре да дадем думата на някой друг...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих второ откритие!

Докато търсех миниатюрните роли на Рен и Тору, попаднах на Юки Кауакубо - Сора. В първия момент, поради неясната картина, го помислих за Такуджи Кауакубо (99% съм сигурна, че двамата са братя, много си приличат!), но когато го дадоха по-близо, разпознах още един Тенимю представител.

Ацуми си е Ацуми. Няма грешка. Видях същата импулсивност и тук от него. Може на външен вид да се е променил, но е запазил жестове и мимики, по които да го разпознаем.

За първи път гледам ръгби като спорт в японски филм. Добре бяха заснели сцените на играта.

Малко тежка ми дойде втората серия. И първата не беше лека. Зтова си харесвам Аи но котодама. Хаха!

Съгласна съм, че историята може да се отнася за всякакви двойки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Укио, да, мисля, че и Кавакубо Юки беше вътре. Все пак, каквото и да си говорим, знаем много добре, че Тенимю момчетата почти само се подлагат на трите кръга на Ада*, хахахх.. вече съм забравила лентата, не съм я гледала от 2007-8ма поне. Не помня и кой от двата филма ми хареса повече, но сякаш беше вторият. За Феникс не знаех, че е бил и той там, но не се и съмнявам, притеглателната сила на трите кръга на Ада, отново влиза в сила (макар и late-bloomer, в случая) XD. Иначе, фен съм на тоя жанр, като цяло.. знам много неща за шоунен-ай, знам им всички тайни на японците и по-скоро на японските фуджошита (защото, скришно, и аз съм една от тях, хохохох)

 

По-горе мярнах някаква дискусия защо мъжете не гледат такива филми, защо не ги харесват, защо историята може да се отнася, както към мъжкия, така и към женския пол и т.н..

За бг и западните мъже не знам, не съм се интересувала за тяхното мнение, но знам, че японските мъже не ги харесват. И то не обикновените мъже (които също не ги харесват, но по друга причина), самите гейове в Япония не харесват този тип филми -- една от причините (може би най-голямата) е, че вътре взаимоотношенията не са предадени реално. Абсолютно съгласна съм -- каквото виждате в тези филми, това са фантазиите на фуджошките -- т.е. романса е точно като при хетеро двойките, само дето ролите им са обърнати, вместо момче и момиче -- са сложени две момчета. И самите филми са правени с една единствена цел - фенсървиз. Този тип филми започнаха да излизат точно по времето, когато навлизах в Тенимю фендъма, в периода 2006та-2010та. Това е бум периодът, ако мога така да го нарека, защото мисля, че Тенимю беше в своята връхна точка тогава, също и токусатсуто (ай гес). Затова и казах "трите кръга на Ада", това е измислен термин от моя милост, който се отнася точно до актьорите, които участват в Тенимю, току и сентай сериалите и БЛ филмите по онова време.  Не си мислете, че филмите са правени с някаква eye-opener цел, или да се покаже, че има гейове в японското общество и как се толерират, или че ги харесват, за да правят толкова филми за тях и т.н. - НИЩО ПОДОБНО! Това, по-скоро, бихте го намерили във филми като Гохато, Big Bang Love, Juvenille A и т.н., които не са правени за да вземат парите на фенките. Япония тепърва има да ни показва истинското си отношението към тях (което, за момента, за съжаление, не е цветущо). Нормално, Япония не е Холандия, Великобритания или САЩ (държавите, от които мангаките черпят своите идеи за всички тия герои и общества, които претворяват в мангите и/или на екран). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...