Jump to content

Recommended Posts


spacer.png

Dangerous Liaisons

Страна: Китай
Език: мандарин
Алтернативно заглавие: 危險關係 , Woheomhan Gwangye
Година на излъчване: 27 Септември 2012
Времетраене: 113 мин.
Жанр: драма, романс
Режисьор: Jin-ho Hur
Субтитри: корейски
:imdb:

Участват: Cecilia Cheung, Dong-gun Jang, Ziyi Zhang и др.


Резюме: Действието се развива в Шанхай, Китай през 1939 година.
Мадам Mo Jieyu има богатство и власт, но не и любов.
Заможният плейбой Xie Yifan преследва нея, но и още много други богаташки.
На едно парти Mo Jieyu забелязва, че той заглежда вдовицата Du Fenyu.
Тя решава да вдигне залога и предлага на Xie Yifan следната игра:
ако успее да вкара в леглото си вдовицата, ще има и нея,
но ако се провали, то тогава неговите имоти ще й принадлежат.
Играта започва...

Филмът е базиран на френския роман - "Опасни връзки"

 

"Les Liaisons dangereuses"

от Шодерло дьо Лакло, публикуван за първи път на 23 март 1782.
 

 

С бг субтитри
С английски субтитри

С руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този роман май само аз и Киро от долната махала не сме му правили екранизации... :lol:

Както и да е, тази определено е много стилна и няма как при тоя екип. Очаквано добро представяне както от класния плейбой Чанг Донг Гон, така и от двете разкошни мадами - опасно красивата Сесилия и всеотдайно почтената Жан Зъи. Красива операторска работа, страхотна актьорска игра, музика, декори. Определено има какво да се види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чани ми е от любимците, но не успя да ме грабне с изпълнението си тук.Губеше ми се супер прелъстителят, не видях и влюбеният плейбой.Мисля,че двете красиви китайки,се справиха по-добре.Може би, това е най-слабата екранизация, или пък съм имала по-големи очаквания.Няма да се учудя ,ако е имало и цензура, спокойно става и за показване в детската градина, чак пък толкова постно :)

Иначе наистина красиво.Гледайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо, корейският актьор от "Джентълмените" ми допадна, макар и да му липсваше безсрамието и тоталната пропадналост на героя, който трябваше да изобрази. Изгледах първо американския филм от 1988-ма и доста ме впечатли. Тази версия е много красива и може да се каже - няма нищо общо със старата. Обрано, стилно, цензурирано, без повсеместния разврат в оригинала. Дори малко прекалено на места. Например трудно се разбира защо Жан Зъи плаче и се тормози в началото. Всъщност тя е женена и това я измъчва най-много, но остава не съвсем ясно. Като се има предвид факта, че в Китай е криминализирано да се изневерява, е нормално, че са пипнали малко историята. Промененият и изненадващ финал също ме удовлетворява.

Чувствата на Жан Зъи можеха да са по-интензивни, но от китайска актриса не може да се иска повече. Явно по техните стандарти, би било вулгарно ако проявеше повече от това. Но версията ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прецизно направен ,актьорска игра,камера ,декори...но липсваше   чувстеност, страст  между героите,нещо което го има в самия роман.Много красиви и двете актриси.Лично за мен американската версия от 88ма си остава в пъти по добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Остроумно направен филм, с много стил и майсторска актьорска игра. С изключение на наивния край, типичен за китайските драми, всичко останало беше на ниво. Оценявам високо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две изящни актриси . Сесилия направо ми събра очите , не са пестили и за декори , обаче по-добре да спра до тук. Едно , че нямам намерение да сравнявам вересиите, а и съвсем сериозно се замислям дали наистина обичам киното. Както и да е, две много красиви жени се разхождат на екрана в този филм  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...