Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Silmido / 실미도

Носител на 7 филмови награди

 

Режисьор: Канг У Сок
Сценарист: Ким Хье Дже
Държава: Южна Корея
Година: 2003
Жанр: екшън, военен, драма
Времетраене: 135 мин.
В главните роли: Сол Кьонг Го, Ан Сонг Ги, Хо Джун Хо, Ом Те Унг и др.

Резюме: През 1968 г. 31 души от специална военна част на Северна Корея нахлуват в Синята къща в опит да убият южнокорейския президент Пак Джонг Хи. Месец по-късно мъж на име Ин Чан успява да се спаси от смъртно наказание, като приема неочаквано предложение да постъпи в секретен отряд, наречен 684. В него влизат престъпници и аутсайдери, които са били осъдени на смърт или доживотен затвор. Те са принудени да преминат през жестоко и опасно обучение с една-единствена цел: да убият Ким Ир Сен. С течение на времето между тях се създават силни връзки на приятелство и уважение. Ала когато идва денят за изпълнение на мисията, проектът е спрян и им се налага да се завърнат обратно на острова, където са тренирали, но не като герои, а като обикновени затворници. Каква е развръзката, разберете сами...

Допълнително: Истинските факти за случилото се на този остров са били пазени от южнокорейското правителство над 20 години, но в началото на 90-те избухва невероятен скандал, след като историята излиза наяве.

Според наскорошната класация на електранното издание "ПОПСЕУЛ", филмът се нарежда в ТОП 10 на най-добрите корейски филми за всички времена, наравно с шедьоврите на военното кино Tae Guk Gi (The Brotherhood of War) и J.S.A. (Joint Security Area), поставени съответно на 1-во и 7-о място.

 

:essub:

 

С български субтитри :click: :click:

С английски субтитри :click:

С руски дублаж :click:

OST :click: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

страхотен филм, моя лична оценка - 9/10...

започвам да си задавам въпроса кои филми показват най-добре характера на корееца -

онези розовите, сладките, молодраматични сериали или тези жестоките / буквално / като този филм...

едва ли е нещо по-средата, тук такова определение не върви...

по-скоро истината е в контрастите...затова и те са така ярко изразени...

военните им филми са на много високо ниво, но и трудно се гледат...

от сцените с тренировките на острова до финалната битка, когато загиват всички,

филма е толкова реалистичен, че направо ти бърка под лъжичката...

задължителен за гледане...

за актьорската игра да не говорим...съжалявам Бьонг Хон / учителю /, но Seol Kyeong-gu и Ahn Seong-gi са си майстори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече може да гледате филма с български субтитри. Вероятно утре ще бъде качен в Замунда, а ако някой иска - може да го метне и в Арена, Мастърс, където се сети... :lol: Заслужава си да се види от повече хора. Благодарности на Marchooo за превода на юридическата част. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великолепен. Поредното доказателство, че най-мръсната професия е тази на политиците.

Да си играеш с човешките съдби дори и на тези престъпилите закона е просто отвратително.

Благодаря за субтитрите. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече има субтитри и за HD изданието, но аз не ви го препоръчвам много горещо. Това е цензурирана версия на филма. Кръвта пак си я има, но са изрязали местата, където южнокорейците пеят севернокорейския химн, заглушени са бая от псувните и ругатните и са кръцнали една-две действително излишни сцени. Изданието е по-кратко само с 3-4 минути, но това тъпо цензуриране много дразни. Комунистическа му работа! :lol:

 

Благодарности на Фъстъка, че го качи. Ако не за друго, то поне заради резолюцията си заслужава. :) Линкове съм сложил в първи пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен не успя да ме спечели. Липсва му класа, не ми харесаха нито актьорската игра (преиграването ми дойде нанагорно), нито сценарият, съшит с бели конци, нямаше нито един развит докрай образ, музиката страшно ме дразнеше, всичко бе прекалено поамериканчено ( разбирай - обилно поръсено с патос и патриотизъм), за една толкова корейска история.

 

Разбирам защо корейците го ръгат толкова напред в класацията, но за сравнение с останалите филм присъстващи в нея и дума не може да става. Харесаха ми само последните 20 минути и субтитрите на Митака. (абе, тия верно ли се поздравяват с "вярност"?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...