Jump to content

Kamen Rider × Super Sentai: Super Hero Taisen (2012)


ukio

Recommended Posts

spacer.png


Kamen Rider × Super Sentai: Super Hero Taisen
仮面ライダー×スーパー戦隊 スーパーヒーロー大戦

Година: 2012
Жанр: сентай-токусацу
Премиера: 21 април 2012 г.
Времетраене: 89 мин.
Субтитри: английски, вградени
Режисьор: Осаму Канеда
Основна песен: Jōnetsu ~We are Brothers на Hero Music All Stars (сборен състав, включващ Yoshiharu Shiina, the Kamen Rider Girls, Aya Kamiki, TAKUYA, m.c.A.T, Rider Chips, Rica Matsumoto, Kenichiro Ōishi, Hiroaki Kagoshima, Hideyuki Takahashi, Tsuyoshi Matsubara, Saki Oshitani, NoB, Psychic Lover, Hideaki Takatori, Takayoshi Tanimoto, Takafumi Iwasaki, Sister MAYO, и Mayumi Gojo)
Wiki

Участват:
Масахиро Иноуе - Цукаса Кадоя (Камен райдър Дикейд)
Тотани Кимито - Кайто Дайки (Камен райдър Диенд)
Озава Рьота - Captain Marvelous
Ямада Юки - Джо Гибкен
Сота Фукуши - Гентаро Кисараги (Камен райдър Форзе)
Шу Уатанабе - Ейджи Хино (Камен райдър ООО)
Рихо Такада - Хина Изуми
Рюки Такахаши
Рьо Йошизава - Камен райдър Метеор

Нагасе Тасуку - Камен райдър Бийст
Кацухиро Сузуки
Баба Рьома
Казуки Шимизу
Икеда Джуния

Сайто Шуске

Цучия Шион

Резюме
Войната на райдърите с рейнджърите.
Тазгодишната адаптация събира на едно място супергероите от последните няколко сезона. Токусацу и сентай персонажи са принудени да се изправят едни срещу други в битка за оцеляване. Епична история с динамични елементи, в която можем да видим стари и нови познайници. Говорихме за водещата роля на Диенд и Гокай блу - Джо Гибкен. Те двамата, водени от свои подбуди, се явяват движеща сила в историята.
 

Онлайн с английски субтитри


spacer.png

 

 

45d98b96d513691b.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм едно от най-големите достойнства на този фим е почти постоянният екшън като общо взето почти през цялото време имаше схватки. Обаче за да схванеш нещата може би трябва да имаш сериозен стаж в тв поредиците за да си в час, а аз примерно съм гледал 3 епизода на кръст и през по-голямата част от филма се чудех какво аджаба става тук, кой какъв е и за какво се бори. Може би трябваше да дадат някакво обяснение за райдърите и сентаите и мотивите им за да може зрителя така да се каже да си избере страна, на която да симпатизира. Вместо това беше подхвърлено това за оцеляването и някакво съкровище и така въпросителните бяха доста хич да не е. Мен лично по ми хареса тоя капитан Марвелос отколкото Тсукаса може би защото ми харесват пиратите, а и костюма и оръжието му бяха по яки. :D Като стана дума за това реквизита на тази поредица продължава да е ахилесовата му пета с тея пауъррейнджърщини с нелепите трика далеч не можеш стигна. Е имаше и добри попадения с костюмите, но бяха малко тези, които ме впечатлиха. Дори ще дам пример ето това недоразумение отначало ме заболя корема от смях няма такова нелепо същество -

 

strangepinkcreature.jpg

За хореографията там нещата виж са приемливи дори ми допаднаха доста от битките колкото и нелепо да изглеждаха учасниците в тях все пак движенията им бяха интересни както и оръжията с които се биеха. Е стигаше се до излишни неща примерно като се биха Марвелос и Тсукаса а-у големите трансформации някакви зверове извикаха и в следващия момент се трансформираха до нормалното си положение..демек закакво изобщо бяха всичките тези неща?!

:D Врътката на края ми хареса въпреки, че имах усещането, че така ще стане ама си беше добра масовка имаше добри експлозии само дето човек може го заболят очите от толкова цветни костюми на едно място. :rolleyes: Абе като цяло става за почитателите на тази поредица и по принцип жанра е добре, а аз като страничен наблюдател не съжалявам, че му отделих време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмите ги правят по такъв начин. Аз затова избягвам да ги гледам. По-слаби са ми от отделните сериали. Но при този се забеляза известно очовечаване на персонажите, .т е. - махнаха им маските в по-голямата част от времето и ги накараха да се сражават в човешки форми. А именно това е същността на тези истории, която уважавам най-много. Пластмасовите играчки и на мен не са ми по вкуса, с малки изключения.

Тук нещата бяха от сложни по-сложни, понеже се бяха опитали да съберат на едно място всички токусацу и сентай герои, което на практика изглежда абсолютно невъзможно за толкова кратък филм. Но това е само, в случай че си бяха поставили за задача да разглеждат всеки образ поотделно. Затова разумно са се концентрирали върху двама герои (Диенд и Гокай блу+двамата водачи - Дикейд и Марвелос), като предвидливо ги бяха подбрали. Конфликтът между подобни изразени личности, неподатливи на обработка (единият е крадец, а другият - пират) е изключително интересен и аз с удоволствие наблюдавах сраженията и действията им.

В основата на всеки филм обикновено събират персонажи от последните няколко поредици. Тук виждаме лицата на райдърите от Дикейд насам, с изключение на W, райдърът след Дикейд, който не беше показан в човешка форма, но действаше наравно с останалите костюмирани образи. Това се отнася и за най-старите герои, които също присъстваха в масовите битки. При рейнджърите нещата стояха по подобен начин. Като главни бяха включени настоящите и предходните персонажи - Gokagers и Go-Busters.

П. П. Пиратите наистина имаха отличен замисъл миналата година, а и на визия ги бяха подбрали великолепно, но факт е, че те попаднаха в рейнджърска поредица, не в райдърска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на мен ми се стори, че по-голямата част от битките бяха с костюмите то дори и това беше основния акцент как се трансформират в най-различни бойни екипи..тоя капитан Марвелос сигурно 4-5 смени за една битка, че изкара и някаква гадина-помощник. :rolleyes: Ама нормално всичко е насочено към феновете на поредицата все пак това е и смисъла на такива "all stars" филми. Аз в началото като видях тея тримцата от Форцето си мислех, че пак всичко ще се върти около тоя с перчема и сбърчих вежда понеже хич не ме кефи ама то се оказа съвсем друго и даже почти не го даваха него..phew! :lol: Искаше ми се и малко романс.. тъй де има малко ли райдърки бяха можеше и ние от мъжката част да оплакнем окото ама не би то нямаше и време за романс толкова неща се случиха покрай тази инвазия в Япония. Пък пиратите действително са най и тяхния кораб дори ми хареса повече от оня с конете понеже си беше буквално такъв и с хубава визия дори една от сцените дето беше закотвен над града се беше получила доста добре естетически погледнато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се забелязваше по-голям баланс между костюмирани-човешки образи. Иначе в сентайските епизоди повечето време отива в маскирани схватки.

Ето някои от старите герои, които ние видяхме в Ейгамура. Този в средата е Акарейнджър - вероятно един от първите от своя род. Именно него откриха героите, когато се върнаха в миналото на 1976г. с Ден лайнера.

956440d0d781bcec.JPG

Опонентът му беше Камен райдър Ичиго - първият райдър.

4cc6dd9a7f87604d.JPG

Хина-чан имаше най-голямо участие от женските персонажи. Тя притежава невероятна физическа сила. Помня как свиваше погледите на всички в ООО.

e0eeb43f0c88d319.jpg

 

Ха, сега ми попадна една много интересна мисъл на Серджо Леоне, който казва, че жените забавят ритъма на уестърните. Със същия успех това може да се твърди и за жанровете току и сентай. Женските персонажи не бива да са натрапчиви или да предразполагат към романс героите. Въпреки че понякога има доста силни женски персонажи, те само допълват основните играчи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами слушай го Серджо и пълней той затова прикотка Клаудия Кардинале в един от най-култовите си филми щото забавя действието. :D Според мен тея серии щяха само да спечелят с елемент на романс. Все пак м/у героите в аниметата със супергерои... или не дори да излезем от рамките на Япония и да вземем пример с американските герои на Марвъл си е доста успешен похват представете си един Супермен без Лоис Лейн или Спайдърмен без Мери Джейн. Да екшъна щеше да е малко повече ако тях ги нямаше, но и заряда при схватките щеше да е друг и най-важното тея неща наистина се харесват на публиката и продават продукцията по-добре. Сигурен съм, че тая Хина-чан или оная от Бъстърите ко беше се представили в друга светлина и им бяха направили по-секси костюми щеше да е къде къде работата и щяха да имат сериозен фен клуб...ейй чак ме хваща яд, че не съм в кухнята на тея токусацута наш как щях да им оправя всичко! :lol: Като стана дума за нея Хина-чан имам предвид като спомена, че имала суперсила се сетих защо наблегнаха в/у сцената когато мяташе онея бидони върху тея дето ги нападнаха. Е малко пресилено изглеждаше тя горкичката пак се измъчи с тях въпреки, че сигурно са били леки ама пак се поозори докато ги дигне беше доста забавен момент. :rolleyes: Аз тогава се замислих дали не искат точно това да покажат, че е силна повече от обикновенно (понеже не знам точно каква се явява тя и какви са й силите) ама не бях сигурен точно заради това й изпълнение, а пък и тея бидони бяха супер съмнителни по-добре щеше да е ако беше хванала някой от тея пластмасови извънземни и го беше тръшнала..онова розовото от по-горната ми снимка направо си плаче за подобно отношение! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взел е Кардинале, понеже явно се е разбирал с нея по-добре, отколкото с мъжете, които са се правели на големи звезди. В първия му филм се появява една единствена жена и то почти като статист.

Прав си, че понякога женските образи може да бъдат много полезни, но едва ли ще им поверят подобни функции в тези филми. Виж сериалите са друго нещо. Имаше една райдърска поредица, която използваше изключително удачно героините си и те направиха силни роли в нея. Става дума за Кива. Там умело включиха в сюжета романтични елементи. Стигна се чак до сватба. Сериозна работа.

Хина също имаше главна роля в сериите за ООО и понякога се проявяваше по-осезаемо от Ейджи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...