Jump to content

Suki tte Ii na yo. (2012)


Blue_Moon

Recommended Posts

spacer.png

 

 

Заглавие:Suki-tte ii na yo/ Say "I Love You"

Японски: 好きっていいなよ

Жанр:Училищен, Шоуджо, Манга, Романтичен

Тип: Сериал

Година: от 05.10.2012

Епизоди: 13

Времетраене: 24 минути на епизод

Продуцент: Zexcs

Държава: Япония

Аудио: Японско

Субтитри: Български

 

Свали: Тук 

Гледай онлайн: Тук

 

AniDB

 

*Анимето е базирано по мангата Suki-tte ii na yo/ Say "I Love You"/ на Hazuki Kanae.

 

Резюме:

Тачибана Мей е прекарала 16 години без никакви приятели. Едно недоразумение и по погрешка тя удря най-популярното момче в училище - Ямато Куросава.

Но изглежда, че той е заинтересован от нея и едностранчиво твърди, че те са приятели. Мей упорито отказва да бъде приятелка с него.

Но една вечер, той не само спасява Мей, но го прави... с целувка!?!

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=rnNd0DVoLUg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М, героят наистина изглежда малко странно, в това му е чара, но май си пада мазохист. Иначе, имах по-големи очаквания. Ще изчакам още малко, защото е едно от най-рекламираните и очаквани заглавия тази година.

А да, и вече го превеждат на български.

:click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, че са започнали превод. :)

На мен 1 епизод много ми хареса, нямам търпение за следващите. Даже не се стърпях и мангата прегледах. :D

Тази есен ми пълнят душата с толкова шоуджота. Освен Suki-tte ii na yo, големи надежди имам и за Kami-sama Hajimemashita и Tonari no Kaibutsu-kun.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това поне по мое мнение е най-доброто заглавие за годината в категория шоуджо/романс. Категоричен съм понеже е единственото аниме, което излиза след като съм чел мангата (досега само след като изгледам нещо съм търсил манга) и знам за какво иде реч. А това си е прецедент само по себе си понеже аз манга почти не чета сигурно да има 5-6 заглавия да съм прегледал, а това го забелязах случайно докато търсех чаптъри на Pandora hearts да си изясня някои работи и гледам имаше някаква класация и това беше много коментирана манга и все с препоръки затова и реших да я прегледам и останах доста доволен. Онзи ден разбрах, че са направили и аниме, а тая тема ми е убягнала сигурно заради японското заглавие на мен ми се беше запечатало английското "Say I love you". Прегледах вчера първият епизод и действително всичко е както си беше в комикса поне в началото гарнирано с пиано мотиви в саундтрака, което допринесе допълнително към удоволствието да видя как тея герои оживяват в аниме поредица. Героите са наистина запомнящи се най-вече Ямато, а Тачибана е доста особен персонаж на места изнервя малко с нерешителността си, но в това и е чара и по принцип на самата главна двойка.

Ако сте фен на шоуджо-романсите това заглавие е задължително, а и говоря като човек харесващ повече екшъни, комедии и психо-трилъри за фабула. Няма да се изненадам ако изкарат и игрална версия на анимето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм,очарован съм от това аниме. Тачибана Мей се превърна в един от любимите ми персонажи въобще. Симпатизирам и адски много и ми стана доста тъжно след като онази оФца и ги наговори едни такива в боулинг залата sad.gif Ямато също е добре изграден образ и спечели доста точки в мое лице с държането си спрямо Мей. Само трябва да е по внимателен,че Мей си е доста чувствителна личност и да не я нарани ,че лошо ще му се пише.

Знаех си,че трябваше да изчакам да излезнат всичките епизоди,сега нямам търпение за всеки последващ sad.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като бях заплашен с физическа саморазправа от авторката на темата заради предишния ми коментар, реших да загледам анимето, за да отърва кожата. И така, героите все още са ми яко гърчави и слаботелесни на външен вид, а и с тия огромни очи малко ме плашат, но се преглъща. :lol: Засега не съм особено впечатлен от романса, но съм още на 2-ри епизод, така че още е рано да се каже. Все пак, като изключим арта на хората, анимето е доста добре нарисувано, историята изглежда прилично построена и има мегдан за развитие. (в очакване на присъдата на Сейлър... пардон, Блу Муун...) :P

 

П.П. Лично на мен фаворитът ми за романс на сезона е "Изкуството на меча Онлайн". Не се шегувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като бях заплашен с физическа саморазправа от авторката на темата заради предишния ми коментар...

Ем, кажи на авторката следващия път да го нарисува по-хубаво анимето :na2:, за да не циври след всеки негативен коментар... :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха, шефе, ти направо си го просиш боя! Гледай сега какво име на побойница ми вадиш, а съм толкова добро...и скромно дете. :rolleyes: Този път отърва кожата. Имаш късмет, иначе и здравните осигуровки нямаше да помогнат :P Вече можеш да дишаш спокойно. Та простено ти е, но да не се повтаря....иначе :nunchako::lol:

 

По темата: "Изкуството на меча Онлайн" си е шонен и фентъзи, за шоуджо и училищен/поне този сезон/ най ми харесва Suki-tte ii na yo.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани го жанра, Рони. Сравняваме романса. В ИМО (баси абревиатурата) са някак по-естествено изградени чувствата между двамата, въпреки виртуалното естество на взаимоотношенията им. А тук ми идва твърде сериално направено - дет се вика: "Да бе, това го има само по филмите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, не съм много съгласна. Изкуството на меча Онлайн не ме впечатлява кой знае колко/не че е лошо... средно да кажем/. Виж тук много повече ми пълнят душата. А и е едва в началото...има още много да се развива. Жалко, че мангата е онгоинг и има само 23 чаптъра. Историята в мангата разбира се е доста по-добра/няма как да включат всичко в анимето/. А и ще трябват още доста чаптъри, за да се развие цялата история/има да си чакам/. Та може и предпочитанието ми към Suki-tte ii na yo да е свързано и с това, че прегледах мангата. Но от мангаката и нейния стил/жанр, в който твори....смут - очаквам само хубави неща. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

П.П. Лично на мен фаворитът ми за романс на сезона е "Изкуството на меча Онлайн". Не се шегувам.

 

Поне да беше конкретизирал в часност за самата двойка от анимето, че ти харесва повече от тази тук не да го слагаш при романсите тва си е светотатство ако си по хардкор фен. :D SOA си е приключенски екшън поне до където го гледах може по нататък да акцентират само върху взаимоотношенията на главните, но ме съмнява да е така останах с впечатлението, че ще се върти повече около битките във виртуалният свят. А say i love you си е с типичния захаросан вкус на шоуджо романсите тоя Ямато през цялото време се увърта около Мей като лисица край кокошарник да си опече работата и това е почти през цялото време. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не Не....Изкуството на меча онлайн определено е романс и то никак не лош.Рагнос,напълно те подкрепям и на мен много ми допада.Кирито и Асуна са наистина добра двойка и анимето акцентира предосаттъчно на техните взаимотношения.

 

Относно това Sukitte ii na yo....амиии не съм го гледал макар че изглежда интересно и може да се пробвам.

 

Иначе ако съдя по картинката арта не е толкова лош колкото някой го изкарват.Ако не ви допада варианта с височината на героите и дължината на крайниците(което наистина изглежда малко свръх-естествено при някой анимета :lol: ) то сигурно не са ви допаднали и xxxHolic и xxxHolic kei които между другото,въпреки арта си,са наистина невероятни анимета(по-точно сезони на аниме) и поредната забележителна работа на Кламп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В шонен, фентъзи и т.н. естествено, че може да вкарат и романс. И пак да си стане хубаво. Да, в Изкуството на меча Онлайн има романс, но екшъна/фентъзито си е на преден план, а романса на по-заден. Докато шоуджото/в този случай - Sukitte ii na yo/ - то си е изцяло романс. Няма никакъв екшън, никакви битки/освен любовни :lol: / и т.н. Друг е въпросът коя двойка повече ви допада, като жанрове обаче няма какво да се сравнява...просто са съвсем различни.

п.п Shiratori, радвам се, че не съм единствена, на която арта и се струва не чак толкова лош/да не кажа, че ми харесва. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да права си.То рядко има шоуджо аниме или манга което да не се занимава основно с романтиното xD.Точно понеже "Изкуството на меча" е шоунен а не шоуджо,нивото на романтиката което притежава не бива да бъде пренебрегвано.

 

Не знам за другите ама аз лично харесвам повече анимета/манги които не се въртят единствено около това кой на кого с кого и колко пъти изневерил и дали Сакура ще избере Кйохей,брат му или новодошлият привлекателен учител в училището й xD,ами такива в които романтиката е подкрепена от фентъзи,екшън или комедия.И така "Изкуството на меча" успя да спечели доста високо ниво в класацията ми...макар че сега леко се разочаровах от вторият сезон...ама да не казвам от какво че може не всички да са гледали всички излезнали епизоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди бая време изгледах първите два епизода. Помня, че беше страхотен романс, обаче тогава не ми се гледаше такъв тип аниме. Та, когато ми се догледа, ще го завърша - очаквам да е доста добро. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...