Jump to content

Kami-sama Hajimemashita (2012-2015)


Blue_Moon

Recommended Posts

spacer.png

Заглавие: Kami-sama Hajimemashita/ Kami-sama Kiss
Японски: 神様はじめました
Жанр: Комедия, Манга, Свръхестествено, Романтика, Шоуджо
Тип: Сериал
Година: Първи сезон 2012, Втори сезон - 2015г

Епизоди: 13
Времетраене: 24 минути на епизод
Държава: Япония
Продуцент: TMS Entertainment

Субтитри: Английски

Гледай онлайн: Тук

AniDB и 
AniDB за сезон 2

*Анимето е базирано по мангата Kamisama Hajimemashita на Suzuki Julietta.

Манга: Тук


Резюме:
Нанами е изоставена от баща си, който й оставя само дългове, които е натрупал от игра на комар. Именно заради тези дългове й взимат апартамента и я изхвърлят на улицата.
По пътя си тя спасява страннен мъж - Микаге, който се страхува от кучета. Като благодарност за това, че го е спасила, Мигаке й предлага да остане в неговата къща, като и дава указания за пътя.
Тъй като няма къде да отиде тя приема предложението му. Къщата се оказва изоставен храм. Още с влизането си в храма Нанами едва не е убита от Томое /демон на лисица/,
който е очаквал Микаге най-накрая да се завърне след 20 годишно отсъствие. Но Мигаке е подготвил още една изненада за тях – белязал е Нанами, като следващия земен бог.

 

Български субтитри за втори сезон: от ddzaz
:essub:
 

 

Онлайн с български субтитри: Втори сезон:   :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ударно начало само :lol: Голям хилеж пада с това аниме. И двата епизода си бяха много хубави и се надявам да продължат в същият дух. А момента в гората ,когато Томое риташе вещицата е просто епик :lol2:

Няма да е лошо ако му започнат и бг превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз съм всеядно, защото анимето ми допада. Не че е кой знае какво, но поне ме разтоварва и забавлява. 100%, че ще има и драматичен момент с това загатване за миналото на Томое. Ще гледаме, ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега не откривам инфо за втори сезон, няма го и в листа за пролет 2014, но стискам палци да извадим късмет и да ни зарадват с още един сезон. Анимето и на мен ми е много любимо, продължавам да си следя и мангата и много ми харесва. Определено има материал за още един сезон, че и много повече, така че стискаме палци. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, едно сигурно за сезон зима 2015. След първия епизод от втора част нямам усещането за нещо различно, все едно вчера съм изгледала предната серия и анимето просто си продължава нататък. Няма промяна в арта или начина на поднасяне на историята  и съответно знам какво да очаквам.  Остава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че направиха втори сезон на анимето. :icon_sunny: Продължавам да следя мангата, една от любимите ми е, както и историята и героите. И първи сезон беше много хубав! Радвам се, че и арта се запази. Сега ще се насладя и на втори сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези ще ми докарат инфаркт. Само 12 епизода? При тази дълга манга?  Най-интересното сигурно ще го гледам след пет години, ако продължават в същото темпо.

Иначе, много по-раздвижен втори сезон, но действието едва сега започва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За трети поне засега не виждам да има инфо, но в края на лятото ще има ОВА, която ще покрие историята от 14 до 17 том на мангата или поне така пише в резюмето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...