Jump to content

Zetsuen no Tempest (2012-2013)


Ragnos

Recommended Posts

spacer.png

 

Zetsuen no Tempest

 

Оригинална творба:  Саизаки Рен, Широдайра Кьо, 左有秀
Озвучават: Тойонага Тошиюки, Саваширо Миюки, Учияма Коки и др.
Тип: ТВ
Жанр: екшън, фентъзи, мистерия
AniDB и MAL: AniDB //  MAL
Държава: Япония
Година: 2012
Епизоди: 24
Времетраене: 24 мин. на епизод
Резюме: Историята разказва за момче на име Йошино и неговият мистериозен приятел Махиро. Махиро е сключил сделка с вещица на име Хаказе, която му обещава да открие убийците на сестра му. Така Йошино неволно ще се замеси в нещо, което може да обрече на гибел целия свят.

 

Линкове: 
Свали с български субтитри: :subs: :click:

Видеото с вградени бг субс на mkv може да дръпнете оттук: :subs:  :click:

Онлайн с български субтитри: :subs: :click:


Лично мнение: Щом е на Боунс, то е ясно, че ще се следи. Силен първи епизод и добро начало на историята и за това аниме. Жалко е само, че ще падне чакане с това излъчване епизод по епизод. До вчера си правех маратони, а сега си пукам кокалчетата от нетърпение. :cry:

:essub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредна продукция с бишонени (както вече казах, много са, твърде много този сезон, не, че е лошо).

Честно да си кажа, не съм сигурна защо и как точно успя да ме впечатли Затсуен. Анимацията му е на ниво, макар да не мога да кажа, че е нещо истински уникално като история. Главните герои се търпят - обикновено единия, който играе несигурен, глуповат и "обикновен" винаги ме дразни до краен предел, но този път са го направили толкова поносим, че чак незабележим (другата крайност при тези, "обикновените"). Хакузе е много забавна, макар да я видяхме за толкова кратко време, а и Махиро изглежда интригуващ герой, като за подобна история,разбира се. Добре де, Махиро малко бие на Гилгамеш от Fate, а пък онзи, който ще видим от следващата серия бие на Кимбли от FMA, но сега... подробности xD То само тези да бяха.

Смятам, че Боунс много ги бива в магически битки, което доказаха неведнъж, та много, много се надявам и тук да докажат уменията си и да видим разтърсващи нещица. На анимето са му налети бая пари (че как иначе) и се надявам да не стане поредната стандартна история с предсказуем край. В този ред на мисли - о, дано да е само 12-13 епизода! За мен най-идеалният брой епизоди за такива анимета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както отбелязах силен сезон-пет от заглавията, които стартираха сега са по манги, които следя :rolleyes: и разбира това е едно от тях. Бонус е да го видя анимирано. Края така или иначе ще е алтернативен, защото ако не се лъжа мангата е онгоинг. Дано не го прецакат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май това се очертава като анимето на сезона. Втори епизод излезна заедно с другите паралелно стартирали заглавия, но определено е няколко класи над тях. Историята се задълбочава, а и артът е много изпипан. Героите също правят впечатление. Харесват ми и препратките към Хамлет. Определено ще има какво да се види в следващите епизоди. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Артът впечатлява, да. Вещицата с нощницата, дето изскачаше от бурето и се имаше за супер уникална, се оказа прецакана! :28558:

А някак си много нагласено стъклените шишета стигнаха до този остров, че да може тя да се свърже с другия свят?! :xaxa:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето бг субтитрите на първите 2 епизода: :getsubs:

 

:click:

 

Съответно за вариантите: 1 епизод и 2 епизод

 

Видеото с вградени бг субс на mkv може да дръпнете оттук: :click:, :click:

 

П.П. Бързаци, а?! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за хубавите субтитри! Епизодът беше перфектен. Особено ми хареса гаргарата със "Сникерс" в началото.

 

"Нещо съм гладен" - вика единия, а другия му подава... "Зникерс" :lol: :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, мерси, мерси, ама нали са си наши :)

Мхм, за да не е реклама, правят какви ли не трансформации на имената на известните марки. Най-ме кефи как покриват Google.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързи и сръчни. :up: Епизодът ми хареса. Доста меланхоличен, но задълбаха в характерите на героите. Готино комбо правят тия двамцата. :lol:

 

Между другото, правехте хубав стайлинг на субтитрите. Защо спряхте? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли, аз се занимавам с тези джунджурии и да си кажа честно съм сравнително нова в тях :lol: Та затова експериментирам и още се чудя добре ли, зле ли се е получило...

 

Иначе и на мен епизода ми се стори сравнително добър. Очакваше се да пуснат рано или късно малко разяснения около типажите и колкото по-рано - толкова по-добре. Иска ми се да видим по-бързичко какво искат да направят лошковците по-точно, защото така и не стана ясно, струва ми се, а не вярвам да съм го пропуснала някъде....

Кефи ме мисълта "Всички са камъни, да не ти пука" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно превода на В. Петров, от тук Мел взима цитатите.

На мен ми извади очите видната правописна грешка на спелчека (че тия невидимите са ми удобни :lol: )

 

(103

00:09:30,300 --> 00:09:34,445

<i>"Има по земята и

небето неща, Хорацио,</i>

 

104

00:09:34,565 --> 00:09:38,720

<i>които нашта нещастна

философия не е и сънувала!")

 

но щом е цитат - преглътнах я. :lol:

 

И аз благодаря за приятните отзиви, стимулират. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес прочетох, че удължават броя на епизодите на 24. :click:

Епизод 13 ще излезе на 11.01.2013г.

Донякъде е добре, щото чак в 12 серия взе да ми става интересно :lol:

Нервя се на тоя уж лошия Самон, че е много бездеен, обзалагам се, че ще вземе да стане добър... :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още вчера ме засърбяха пръстите да насоля това аниме, но реших, че като преспя ще ми мине. -_- Не че е меродавно повърхностното ми мнение, но това аниме не може да ме нахъси да му влагам логика и да търся кое и защо е замислено точно така. :mad2:

Е, да, артът казахме хубав, историята разказва за... :unsure: Абе всичкото това ми прилича на изложба на цялостно творчество през вековете :rofl: - хубави картинки, но всяка сама по себе си красива, нищо общо със следващата! Разпокъсано и недомислено, започва някак, върви донякъде, уж да се разплете и хоп... нови герои, друг замисъл, пълнеж, всичко наобратно и въпреки че обобщихме някак казаното :dunno: , сега се почва почти друга история. :mad2: И само едни дървета, дето спрягат! Не, впрочем, повтаря се и друго - сигурно са решили да изцитират целия "Хамлет" и тогава ще се успокоят! :28558:

 

 

Кофти, че Мел ми оставя малко работа :na2: и на 3-тата минута вече съм захъркала, та се налага да ме бута и се стряскам единствено, ако е готов превода на Psycho-pass! :896767:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...