Jump to content

La Storia della Arcana Famiglia (2012)


Blue_Moon

Recommended Posts

spacer.png

 

La Storia della Arcana Famiglia

(Историята на фамилия Аркана)

 

Оригинална творба: HuneX
Озвучават: Йошино Хироюки, Фукуяма Джун, Накамура Юичи и др.
Тип: ТВ + OVA
Жанр: екшън, фентъзи, романс
AniDB и MAL: AniDB // MAL
Държава: Япония
Година: 29.06.2012 - 16.09.2012
Епизоди: 12 + 1
Времетраене: 24 мин. на епизод
Резюме: Фамилията Аркана е мощна организация, която поддържа мира на остров Регало.

Най-уникалната черта на това "семейство" се състои в това, че притежава Аркана мистични сили, получени от карти таро.

Настоящ лидер на фамията Аркана е Мондо. Той желае да избере следващия глава на семейството чрез турнир, наречен Аркана дуел. Като допълнителен стимул победителят ще вземе ръката на дъщерята му Феличита.

 

Линкове: 
Действащ към момента линк за сваляне: тук

 

__________________________________________

 

Лично мнение:

 

 

Много приятно аниме. :) Идеята за картите таро е представена по доста интересен начин. Много ми хареса и определено се надявам на втори сезон.

Дано да направят. А кратките сцени след края на всеки епизод просто бяха епик. Анимето е базирано на отоме игра и с всички тези бишата направо ....*nosebleed * !!! :D

Любимец още от самото начало ми стана Джоли и с това сею ...отново .*nosebleed *. :lol: Тъкмо се чудех откъде ми е познато, а то се оказа, че

Yusa Kouji озвучава Харада в Hakuouki! Джоли определено беше най-интересния перасонаж и дълго време не можеше да се разбере каква точно игра играе.

Отвсякъде скрита лимонка си беше. Като прибавя и това, че картата му таро беше Луната....просто перфе отвсякъде. Ето го и негова милост Джоли:

 

679e1c95e11c9a16.JPG

Феличита също ми хареса. Още в първи епизод го започна много добре с ритниците и тъкмо се зарадвах, че е мацка с характер и страхотни крака :lol: ,

а то взе, че след това стана послушна и добричка. Добре че накрая пак се хвана в ръце.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимание: Да се стой далеч от това! Опасно за здравето ви! Все още не са изяснени всички негативни последствия!

Продължава тайното наблюдение на тестовите обекти. При Blue_Moon се наблюдава определена тенденция за рязка промяна в настроенията и силно желание за солени храни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе, air! Това не го очаквах от теб!

Хем ме разсмя, направо сълзи ми потекоха от смях, хем ми идва да те набия.

Какво беше: промяна в настроенията, а? :lol: Само за соленото не позна. :P

Ето още един страничен ефект: Само да те видя, какъв бой те чака! :lol::nunchako: :

 

Сега сериозно: анимето е шоуджо и бишоунен + правено по отоме игрa.

Щом не ти допадат тези жанрове, защо си го гледал? Не мислиш ли, че го осъди прекалено?

И стига толкова лолита, трябва да има и нещо за нас - бишита!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми заради бишитата и аз го започнах, но не успях да изтрая дори първи епизод. По нататък (в неопределено бъдеще) ако няма нищо друго за гледане пак ще го пробвам, но засега е дроп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек като пише през нощта стават такива работи. Все пак си държа на мнението а и мнозинството е съгласно с мен. Което не означава че на никои няма да му хареса. Ето ти си доказателство. ;)

За разлика от debil4e мен първи епизод ме изпълни с големи надежди че ще е нещо като Hunter X Hunter / Flame of Recca но с женски персонаж. И наистина имаше няколко ритника.

Следват 2-11 еп. които ти разбиват надеждите и последния 12 еп. които е претупан меко казано. Тоя 12 еп. трябваше да е цял допълнителен сезон от още 12 еп. тогава първия можеше да се приеме за предистория.

Просто като идея анимето има потенциал но са го осакатили. Единствено като визия ми хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха... голяма прецакня. Хубави бишита, ама нулева история, просто нулева.

Първи епизод - "Начало на турнира" - следващите серии никакъв турнир братче. И седнали да ни занимават с историите на героите, което можеха да го направят и покрай турнира и или something like that...

Нито способностите им показаха, нито битките като хората, както вече казах и по-горе, абе направо... защо гледах това нещо изобщо о.О

Възможен отговор - защото лятото беше много празен сезон и те бяха единствените бишонени, които пуснаха там и съответно уж по-хубаво аниме, което да се следи. Губевремка, с други думи ~.~

И Нова и Либерта бяха възможно най-ужасната двойка герои, които да ни показват 24/7. Клиширани момченца с вечните характери - сериозният и несериозният...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разлика от други,аз с удоволствие си го изгледах. Не претендира да е най-доброто,но определено имаше какво да се види. Историята ми хареса,освен може би краят.Аз се надявах,че ще се наблегне повече на турнира,в един момент разбрах ,че това няма да стане и си мислех,че първият сезон ще премине под осъзнаването и развиването на силите на Нова,Либерта и Бамбина,като ще оставят отворен край и битките в турнира ще се случат във вторият сезон,но тук малко орязаха нещата,даже много ги резнаха,за съжаление. Но това не помрачява впечатлението ми като цяло. Нова и Либерта ми бяха любимата двойка.Бамбина си е сладурка и половина и не само,както се видя и доста умения с краченца имаше :) Доста шамари с крака раздаде :lol: Джоли,си беше загадъчният тип.Да се чудиш до последно ,гадинка ли е или просто странна птичка.

Та дори и да не блести кой знае колко,анимето си заслужава да се изгледа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...