Jump to content

Akumu Chan (2012)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

 

 

tumblr_mayuqzuCin1qksr6no2_500.jpg


Akumu Chan (2012)
Страна: Япония
Също така известен като: Nightmare Chan
По новелата на: RIku Onda - " Yumechigae"
Година на излъчване: 2012 – Октомври – 13 старт
Време на излъчване: Събота 21:00
Формат: Renzoku
Жанр: Училищна комедия, Хорър, sci fi
Канал: NTV
Епизоди: 10
Режисьор: Ryûichi Inomata, Noriyoshi Sakuma
Субтитри: Английски

Участват:
Keiko Kitagawa - Ayami Mutoi
Manatsu Kimura - Yuiko Koto
Fumiyo Kohinata - Mannosuke (Yuiko Koto'a grandfather)
Gackt - Mannosuke's assistant
Mari Hamada
Keisuke Okada

Suzuki Fuku

Kudo Asuka

Резюме: В сериала се разказва за Ayami Mutoi (Keiko Kitagawa) на пръв поглед красива, интелигентна и почти перфектна учителка, която обаче прикрива склонността си към интриги и дребнав характер. В нейния клас попада нова ученичка 11 годишната Yuiko Koto (Manatsu Kimura) която страда от кошмари, свързани с ужасяващи бъдещи събития. Въпреки нежеланието на Ayami да бъде въвлечена в каквито и да е проблеми, тя неохотно се съгласява на помогне на Yuiko и се впуска в разрешаването на различни мистерии, преодолявайки много препятствия по пътя си...

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:


Нямам търпение отново да гледам Gackt... laugh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мои сметки започва днес и тази история (и пак рисковам да стана разногледа, толкова много нови заглавия по едно и също време :blink: )

Историята изглежда доста интересна, аз лично се надявам да не задълбават излишно в хорър жанра, а вместо това да наблегнат на Gackt комедията. :D

Много вероятно последния по-скоро да краси екрана, вместо да изпълнява някаква централна роля, но ще се надявам да греша. Ще ми се да видя Гакт по-скоро в светлината на изпълнения като филмът по Bel Air или Gekka no yasoukyoku ,заради фантастичните елементи. Отдавна не бях гледала и Китагава Кейко.

Edit:

1 Епизод

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си викам тъй и тъй заради мързеланите в адикта няма как си гледам текущите драми да проверя нещо поотлежало и се насочих към нещата с Китагава и така се озовах тук. Постера грабва окото веднага дори изключвайки Кейко и си помислих, че тук наистина ще видя някакъв триумф на фентъзито в японските дорами, но не би....Слаб сюжет, дървена анимация, противен Гакт, противен дядка и накрая си останах само с Кейко, онова момиченце и летящата кръстоска м/у котка и заек - тази света троица беше единственият светъл лъч в мрака на безумията ставащи в този сериал. Още като видях онова бабе в пламъците и си викам..егати пародията след това оная сценка с коня и пишман принца ме довърши окончателно. Кейко и Гакт - worst combi evah просто естетически не си ходят тоя все едно има гнездо на главата!! В Бъзър бийт добре и беше с Ямашита той човека е стабиляга ама тука ударила на камък. Идеята за сънищата е доста добра и действително ако се измисли по интригуваща история подплатена със стабилен бюджет за компютърна анимация може да стане нещо изключително. Мен лично такива неща ми харесват много мисля, че в темата на Холик разясних колко съм повлиян от "Алиса в страната на чудесата" и колко се възхищавам на продукции развиващи нови нива на човешката фантазия, но тук работата е много шум за нищо. Тва щом с Кейко Китагава дропя на първи епизод.... :bee:  :swoon:  -_-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, прав си, окепазиха стабилно нещата с кофти представянето на историята - очевадно театралното маскиране на дядката като Айнщайн, присъствието на Гакт в каста като цяло (в гадната си роля в "Tempest" по се ядваше) и изкуствената атмосфера на бездушно преиграване във всичко. Определено можеше и по-добре, оставиха ме с впечатлението, че създателите на сериала са неосъществили се бездарни мангаки :28558: Но с този сюжет и с тенденциите в азиатската кино-индустрия можем да се надяваме в близките години я на японски, я на корейски римейк или на читаво направен пълнометражен филм;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то с този замисъл не корейци ами и извънредно напреднала извънземна цивилизация някъде из необятният космос да му направи римейк пак ще е същият бълвоч. От тук най доброто е идеята за сънищата и това, че героят попада в някакъв друг свят докато спи. Преди доста години имаше една интересна игра за Нинтендо - "Малкият Немо, Господарят на сънищата". Там главният герой беше едно момченце, което изживява най различни приключения докато спи и нивата бяха направени с изключителна фантазия и най различни причудливи форми и същества, някои от които то тъпчеше с едни бомбони и се вселяваше в тях за да използва способностите им. Спомням си че докато я играех често оставах джойстика настрана или разкарвах насам натам малкият сополанко само за да се любувам на размаха на фантазията на пустите японци дето бяха измислили такава игра. Тук ако имаха стабилен бюджет и акъл поне да си вържат гащите можеха да направят нещо подобно с Кейко (е без тва с бомбоните и вселяването) като докато води някакъв скучноват животец в реалността я бяха пратили в някаква такава среда както примерно "Страната на чудесата" за която вече споменах докато спи и според нещата, които преживява там постепенно да си промени светогледа и в реалният живот. И историите за всеки епизод да са направени интересни и фантастичните елементи да са възможно по оргинални без лигавщини като тва с принца на бял кон. Ама да наблегнат повече на сънищата и те да са с по голяма тежест и обем отколкото на реалният живот не обратното както е тук. А ако в даден момент сънища и реалност започват да се преплитат с появата на персонажи, които напълно приличат или напомнят едни други както тука се случи с героят на Гакт и това като идея хич не беше лошо просто лош избор за актьор и предазначение може и да стане нещо доста по така...ларж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...