Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

The Vineyard Man (2006)

Държава: Южна Корея

Епизоди: 16
Жанр: комедия, романс
Програма: KBS2
Период на излъчване: 24 юли 2006 - 12 септември 2006 (понеделник и вторник 21:55)

Drama Wiki


С участието на:

Юн Ън Хъе

О Ман Сок

Ким Джи Сок

Канг Ън Би

Чонг Со Йонг


Сюжет: Разглезено градско момиче трябва да работи една година като фермерка, за да спечели 20 милиона наследство.

Личен коментар: Доживях да изгледам корейски сериал, който да е перфектен. Това сериалче си е истинско откритие и скрит фаворит. Времето, докато го гледаш, минава толкова неусетно, от самото начало до края е голямо забавление. Предимно е комедия, но на финала имаше малко романтика и драма за вкус. Хуморът е страхотен, усмивката не може да ти слезе от лицето през целия епизод. Накрая имаше и леки наченки на „приключение”, когато героите се загубиха в гората. Абе, изобщо много съм доволен от сюжета. Е, аз лично бих добавил и други неща, но филмът едва ли щеше да стане по-добър, отколкото е сега. Саундтракът е весел и закачлив, толкова добре пасва, че без него някои сцени нямаше да са и наполовина толкова добри. Ън Хъе е страхотна, играе абсолютно същата роля като в Goong и Coffee Prince. Щом не успя да ми писне, при положение че ги гледах и трите един след друг, значи е добра. Тук обаче конкуренцията ѝ беше голяма, защото имаше много интересни актьори и персонажи. Кой е казал, че корейците не могат да правят качествени финали? В Coffee Prince беше много фалшив, но тук няма да има недоволни. Накратко, няма къде да сбъркате с този сериал. Лично на мен ми стана фаворит при съвременните комедии и много се забавлявах, докато го гледах.

:essub:

Свали с български субтитри :click:   :click:

Онлайн с български субтитри :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри + OST :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много прекрасен филм. Изгледах го с наслада, прекрасно атмосфера, химия между геройте и особено забавни моменти. На който му се гледа забавен филм това е. Много се забавлявах с дрехите на героинята. Отначало мацката се облича (или поне и се изка) супер модерно, но после в лозето с какви шалварки ходеше напрово ме разби.

На който не му се гледа драма това е подходящия филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса, но имаше и слаби моменти, подробности за които не мога да се сетя сега щото го гледах преди повече от година... Но общо взето 4/5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен адски много ми хареса сериала и определено хваща ако не 10/10 поне 9.5/10 :) Започва много шеметно и забавно още от първия епизод и продължава все така забавно и весело в последващите и така до края. Почти няма слаби моменти и пълнежи. Юн Ън Хъе отново разбива конкуренцията както и в Coffee prince, ролята и е пак толкова откачена :) изобщо сериала остава адски сладък вкус :) Музиката наистина е страшно добра и се вписва идеално :) и нещо , което прави впечатление е това,че тук са обърнали внимание и на селската част в обществото и това,че там също има хора и най-вече има какво да се види като природа и т.н и не всичко хубаво в този живот е в големия град :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се бях нахъсал за този филм след всичко което сте написали в темата, гледахме го след Coffee prince и очакванията ми бяха за нещо още по-готино. НО Не усетих любовната история (която си беше типично по холивудски - мацката от града се влюбва в селянина и зарязва градския пич) ...даже ми се стори малко пресилена цялата работа.

 

На доктора поня някой кусур да му бяха сложили...освен ,че неможе да различава звуците на разните му там насекоми. Накрая го заряза като мръсни гащи...

 

Комедия поне не липсваше, но и тя беше повече в началото...последните няколко серии бяха от бозава по бозава...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че темата за наследството и градското момиче си беше баш на място. Все пак това е комедия и аз лично намирам за много правилно, да не се набляга на любовната история. За разлика от повечето корейски сериали, тук баланса беше много добре пипнат. Примерно си спомням следната сцена

 

 

Докторчето и главната отиват някъде заедно и нашия тръгва да ги търси...

В момента в който ги вижда вече си представих класическата сцена:

Отива хваща я за ръка и тръгва да я вози към къщи. :lol!:

В колата тя му вика:

-Какво ти става, откачи ли? Излагаш ме...

И той измисля някаква простотия от сорта на

- Къде се мотаеш, имаме работа да вършим... (през ноща)

или

- ЧУх че тази вечер ще има буря... :hehe:

 

Но всъщност се случи следното:

Главният докато ги гледаше си каза: "Какво правя по дяволите", остави ги заедно и се прибра с камиона .

 

 

Това е малък пример за това как са избегнати, тези толкова дразнещи сцени в корейските сериали. Примерно в My Girl, от един момент нататък стана толкова романтично, че чак задушаващо... :) Тук също има романтични сцени в последните 1-2 епизода, но са направени с вкус. Останалото са разни комични сцени и ситуации. :green: Атмосферата която са постигнали в селото е най-якото нещо. Още не мога да забравя как героинята на Ън Хье си почива след тежък ден в къщичката дето беше издигната във въздуха (май служеше за наблюдение). А небето отгоре е пълно с звезди. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е малък пример за това как са избегнати, тези толкова дразнещи сцени в корейските сериали. Примерно в My Girl, от един момент нататък стана толкова романтично, че чак задушаващо... :)

 

За My Girl или хубаво или нищо:))) Щом толкова го хвалите, предполагам си заслужава! Днеска го запуквам с пълна скорост! Ако сте ме излъгали ще ви прокълна в най-близката църква! :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак всичко опира на въпрос на вкус и настроения. За това ,че беше по-различен от другите К-драми, спор няма!

Аз ти гарантирам ,че в началото ще се посмееш доста...особенно с мечтите на Eun Hye и песничките с които са гарнирани!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо си разочарован - филмчето си е семпло, весело, забавно... Но нищо повече. Не може да се сравнява с Кофи принс, просто са твърде различни във всичко. Аз съм съгласна с Демона - добре са го направили. Даже, с риск да ме линчуват всички, бих казала, че ми хареса много повече от Мойто м'иче. Беше си направен съвсем реално и реалистично, без излишни драми или кретении. Просто една история за обикновени хора с обикновен живот, представена по особено свеж и весел начин. Хора, които реагират и живеят простичко и точно в това е чарът им. Без криви погледи през сълзи, без подмолни клопки, в които да падат всички като последните балъци... Нито пък имаше ревове и врънкане: "Ама айде, аман-заман, 'земи ме!" и т.н.

За мен си беше много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, сериала определено не се взима на сериозно и това ми направи много хубаво впечатление. Като не очакваш нищо определено, ще те изненада много приятно. :) Това между другото важи за всички сериали. Ако си се нагласил за нещо като Coffee Prince, това може да ти изиграе лоша шега. На мен vineyard man, my girl и Coffee prince са ми в тройката за любими романтични комедии и "винаря" е на първо място. Но както каза Max, всичко си зависи от вкуса, времето, мястото, настроението... :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо си разочарован - филмчето си е семпло, весело, забавно... Но нищо повече. Не може да се сравнява с Кофи принс, просто са твърде различни във всичко. Аз съм съгласна с Демона - добре са го направили. Даже, с риск да ме линчуват всички, бих казала, че ми хареса много повече от Мойто м'иче. Беше си направен съвсем реално и реалистично, без излишни драми или кретении. Просто една история за обикновени хора с обикновен живот, представена по особено свеж и весел начин. Хора, които реагират и живеят простичко и точно в това е чарът им. Без криви погледи през сълзи, без подмолни клопки, в които да падат всички като последните балъци... Нито пък имаше ревове и врънкане: "Ама айде, аман-заман, 'земи ме!" и т.н.

За мен си беше много добре.

 

Хаха, имаше си кретениики и подмолни клопки, както и доста нереалистични моменти... е не в дозите в които съм свикнал, но имаше! Ти го изкара като документален филм направо :hehe: :hehe: :hehe:

ПС:Не се заяждам, ама ме напуши смях като ти прочетох поста

...лозарството по токчета, гонката на прасето в планината, ходенето по естествени нужди по комшии и поляни и др...в коя графа ти спадат (реалистични кретении :scratch:...?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че не са преувеличавали и разтягали до безкрай възвииииишените им чууууувства, нито наблягаха на някакви излишни саможертви или предълги колебания, аджеба, аз кого обичам в крайна сметка. Това разбирам аз под кретении в случая. Вярно, изгледах го отдавна и съм забравила някои неща, но поне от това, което помня, никоя не забременя, никой не се разболя фатално и не оздравя по чудо... Сещаш се. За мен бяха представили един съвсем естествен развой на връзката им от момента на нейното зараждане, така, както биха се получили нещата при една нормална двойка. Затова ми хареса.

Относно лозарството по токчета, сещам се за едно риалити с бившата ни миска, което засякох веднъж по БНТ - блондинката му с блондинка отива в затънтено село насред Балкана с торба гримове, токчета и по деколте. Още ли се чудиш на Ън-Хе??? За ходенето по нужда и мястото на тоалетната култура в Корея мога да ти представя цял реферат, но не ми се струва кой знае колко шашкащо - и ти би се държал така, ако те запратят насред нищото, а си глезено гражданче. Също и за прасето - все пак е собственост, макар и движима, нали? ;) Пък и да не забравяме, че все пак е комедия и без такива изцепки нямаш е да е забавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, мойте вече свикнаха да ме гледат така... :hehe: :hehe: :hehe:

А иначе се хилиш на мен или на тезата, която така старателно ти развих? (Не се стягай, хич не ми дреме ако ми се хилиш на мен, няма да си първия. ;)) Но ако имаш още някакви идеи, ще се радвам да ги споделиш. :) Най-малкото да с епосмеем заедно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено ,че за тезата :)))Забавно ми беше колко детайлно всичко си ми обяснила, за "естествените" корейски нужди, за миските в полето о т.н :) И чакам реферата който ми предложи така любезно! :naughty:

 

 

ПС:а ако ме пуснат в "насред нищото"....хммм ще съм нещо средно м/у доктора и професорката, хич не съм survivor тип :king:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аигууу само на мен ли главния герой ми се струва нереално грозен пейзан! Чееесно не можаха ли да намерят нещо по-пригледно! Някой с поне единица чар, а не уръфляк приличащ на монголски скитник. Селяците са здрави и големи хора, а тоя е няква невзрачна тапа! Въобще не пасва на Ън Хъе, направо ме изнервя! Иначе маниерите ги докарва, но фейсконтрола никога! Перфектния по мое мнение предвид, че образа на непокист, устат, самонадеян, чаровен здраеняк му отива, е Канг Джи Хуан а.к.а Хонг Гил Донг. Съгласни ли сте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно външният вид на главния герой ме отказа от сериала колкото и тъпо да звучи. Изгледах първите две серии и се отказах :) Просто не ми е кеф да гледам сериали, в които героите визуално никак ама никак не си подхождат:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не съм само аз дето се чудех откъде го намериха това чудо. Аз преди този сериал си мислех, че всички корейски актьори, дето са в главни роли, са все такива едни хубавки, загладени без значение от персонажа, а то... но пък наистина надали щеше да се намери сред тях по-подходящ да играе селски ръб от това момче. Като се замисля, май това е единствения сериал, в който не съм видяла и един красив мледеж :scratch: . И въпреки това за мене най-противен от всички във филма си остава онзи дето играеше доктора.

Ама не можаха да ме откажат, не съм се смяла на друг филм така :hehe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха ще ме убиете от смях. :D И на мен в началото така ми се струваше, но с течение на времето даже почнаха да изглеждат готина двойка. Те двамата са спечелили награда за Best Couple на наградите на KBS, което говори достатъчно. За този сериал актьора е спечелил награда за новобранец и още една такава за популярност. Този тип селянин, никой друг не може да го изиграе. Просто трябваше да е неизвестен актьор, защото ако беше Джихуан-чо всички щяха да си представят колко е лъскав и нямаше да е същия ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...