Jump to content

Recommended Posts

Still.Walking.2008.720p.BluRay.x264-EbP. 

Still Walking / НА ГОСТИ

:imdb:

Сценарист и режисьор: Хироказу Корееда
Участват: Хироши Абе, Юи Нацукава, Казуя Такахаши и др.
Времетраене: 114 минути.
Държава: Япония.
Жанр: Семеен, драма
Превод: Кристина Делимаринова
Редакция: Андрей Владимиров

Резюме:

Резюме: Четиридесетгодишният реставратор Йокояма Рьота с нежелание посещава дома на родителите си с новата си съпруга и десетгодишния й син. Семейството се събира, за да почете годишнината от смъртта на големия му брат. В очите на баща си Рьота никога не е бил толкова добър, колкото първородния му син. Така с времето двамата се отдалаечават. От друга страна майка му таи в себе си чувство на безсилие и разочарование. Единствено сестра му изглежда стои настрана от семейната драма. Докато времето си тече малките жестове и силните емоции държат семейството заедно.

 

 

 

 

Филмови фестивали:
2008 (33rd) Toronto International Film Festival - September 4th-13th - Special Presentations
2008 (13th) Pusan International Film Festival - October 2nd-10th - A Window on Asian Cinema
2008 (23rd) Mar del Plata Film Festival - November 6th-16th - International Competition
2009 (38th) International Film Festival Rotterdam - January 21st-February 1st - Spectrum
2009 (9th) Nippon Connection - April 15th-19th - Nippon Cinema
2012 (18th) Vesoul International Film Festival of Asian Cinema - February 14-21, 2012 - Hommage à Kore Eda Hirokazu

Награди:
2008 (33rd) Hochi Film Awards - November
"Best Supporting Actress" (Kirin Kiki)
2008 (23rd) Mar del Plata Film Festival - November 6th-16th
"GOLDEN ASTOR to Best Long Film"
"ACCA Award (Argentinean Cinematographic Reporters Association)"
2008 (21st) Nikkan Sports Film Awards - December
"Best Supporting Actress" Yui Natsukawa
2008 (51st) Blue Ribbon Awards | February 3, 2009
"Best Director"
"Best Supporting Actress" (Kirin Kiki)
2009 (3rd) Asian Film Awards - March 3 "Best Director"

 

 

:essub:

:click:  :click:   :click: 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е моят любим филм... за приспиване. Корееда просто ги може тези филми - толкова човешки, топъл и успокояващ, че имам сигурно 20-на опита да го гледам и не помня да съм издържал до 30-та минута. Горещо се препоръчва на сомнамбули и страдащи от безсъние. Този филм ми чупи рекорда - предлагал съм го на 6 преводачки, никоя не ми отказа, ама и никоя не го почна. Сега ще видим най-новата ми жертва дали ще се нареди към дългата редица или ще се пребори със съня. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, който може си го може, а Корееда е безспорен талант. Този филм е от любимия ми тип - почти нищо не се случва, а те зарежда с много приятни емоции. На мен също ми подейства успокояващо, но чак до приспиване не се стигна. :lol:

Успех с жертвата, а за по-добър резултат й направи кана кафе, поне ще си сигурен, че няма да спи :P

Жертвата, миличка, не ме бий, но ми се гледа и с български субтитри :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха, ставаме двама. :lol: Аз инак няма да го гледам. Отсега се чудя как ще го редактирам. Освен рано сутрин, веднага след ставане - друг начин не виждам. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го с английски субтитри, и ми беше малко скучен. :P Но другите му филми Maborosi (1995) After Life (1998) Nobody Knows (2004) и да не забравим Hana (2006) Са невероятни. Аз лично ще се радвам ако има български субтитри на Distance (2001) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бавничко се развива действието, наистина. Ако познавате стила на Коре-еда, това няма да ви направи впечатление.

Филмът е много интересен в едно отношение. Почти нищо не казва, а когато погледнем продукцията като цяло, разбираме, че лентата ни е показала цял космос от човешки взаимоотношения или ни е предала животът на едно семейство. Ценен филм. 

П.П. Дистанция е едно от любимите ми творения на режисьора. Ще е хубаво да има превод.

П.П. Новият филм на Коре-еда ще има свой американски римейк. Говори се, че самият Спилбърг може да застане зад проекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Превод си има, прегледал съм го, редактирал съм го (то почти нямаше какво да се пипа) и съм го предал на преводачката. И всичко свърши дотам. Ще изчакам още една година и накрая май ще ги пусна субтитрите така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за превода, хора! :kissy::beer:

Много харесвам Корееда, ама пусто, не всичко превеждат и на руски.

Русначетата имат нюх за добро кино и се превежда.

Нямам обяснение защо нямат превод и на " Дистанция".  Аз поне не намерих.

Не съм го гледала, няма на какъв език да стане.

Силно подозирам руснаците от " Альянс",  които имат един преводач "Дед 100 лет",

който дублира такова качество филми /плюс доста арт-кино/ и то с добър превод.

Може и да го работи. Знам ли.

След което няма никакви написани субтитри, обаче.

 

 

 Ходи го превеждай по дублажа... набиване на тайминг, дублажът "покрива" репликите,

не чуваш  точния момент, и когато залепиш превода за оригиналния филм, без дублаж,

наново оправяш тайминга .Веселба.

Свалила съм два подобни и не смея да се пробвам.

 

Укио, иначе с удоволствие бих превела още нещо на Корееда. :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красив филм, който те кара да се усмихнеш, но и повече от всичко да съжаляваш за прекрасния свят на детството. 

Мърморещата баба и малкия Ацушко, който си говореше в градината много ми харесаха. Песента за "сапфирения Йокохама" също. Ще остане в сърцето ми.

10/10

Сега може би да видим  и "Flower"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото си изберете на Корееда - да гледате и да превеждате, всичко е добро! Аригато!

О, Хана е задължителен. Това е най-различният филм на Коре-еда, но също много човешки, а хуморът и песните го правят още по-прекрасен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен нямаше и спомен от приспиване.  Вярно подготвих се с кафе в приятния следобед... бодър и готов за качествено японско кино. :) Обаче при толкова много емоции (макар и неизпъкващи) няма как изобщо да ти се приспи.  Успокояващo приятно е в началото, после става леко тъжен, но накрая оставя някакъв оптимистичен привкус. Много красиви сцени, ежедневни ситуации и реалистично пресъздадени герои. Всеки ще види някаква част от своето семейство, докато съпреживява тази семейна сбирка. Някои хора може да се изнервят от прекалено битовите ситуации, но за останалите, както каза ukio ще е доста ценен филм.

 

Все още топ приспивният ми филм е whispering corridors 4  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен филм, особен почерк на заснемане има, отблизо до лицето на самия герой, до неговия свят, за да се запознаем сами с него и да преценим дали ни харесва или не.

Героите бяха уловени така както всеки от нас се държи, когато е сам в стаята или си бъбори с някой близък човек - например сцената с дъщерята и готвенето или вечерта, когато семейството на сина остана насаме преди сън.

От всички най-ми допадна малкото момче, страхотно се вписа в ролята си, сериозен, малко тъжен и вглъбен в себе си, но все пак малко дете, което търси себе си, разговорът с дядото беше страхотно попадение и ми стопли душата. :)

Постоянно готвещата баба ми напомни едно към едно за моята грижовна баба и колко много ми липсва. Не знам защо при нея усетих най-много топлина, тя също беше разочарована от живота, но приемаше нещата по свои си начин и искаше да продължи напред.

Краят на филма за мен беше леко тъжен и носталгичен, логично е баба и дядо вече да ги няма, но те едва ли са се срещали много пъти след това гости и това малко ме натъжи.  Твърде много очакване и несподелени емоции останаха някъде там в миналото и за двете страни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не познавам творчеството на Корееда, но този филм си е кинаджийски отвсякъде. Навя ми асоциации с независимо кино, предимно европейско. Топъл, човешки, с дълги кадри, автентични диалози, докосващ, но ефимерно и деликатно, а не брутално онези струни, които имаме, и заради които сме хора!

П.С. Не ми се доспа избощо. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Европейско, но доброто старо европейско. Такива традиции вече почти не се допускат. Корееда е режисьор, който снима авторско кино. Има ясно изразен стил. Сравняват го с друг голям японски творец, който прави подобни реалистични семейни филми - Ясуджиро Одзу.

Препоръчвам всичките му неща. Няма слаб филм. Включително този, който засне с Бинош и Деньов. Сега снимаше с корейски артисти, но още не знам, как върви и кога ще излезе новата продукция.

Радвам се на хората, които продължават да откриват Вселената му. Великолепен е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...