Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Hana And Alice / Hana to Arisu / 花とアリス

Режисьор: Shunji Iwai
Сценарист: Shunji Iwai
Оператор: Noboru Shinoda
Жанр: Романтичен, Драма
Година: 2004
Държава: Япония
Език: японски
Времетраене: 135 минути

Актьорски състав:
Anne Suzuki
Yu Aoi
Tomohiro Kaku
Shoko Aida
Hiroshi Abe
Sei Hiraizumi
Tae Kimura
Takao Osawa
Ryoko Hirosue
Makoto Sakamoto

Ayumi Ito

Резюме:

Един филм за приятелство и любов.

Hana и Alice са приятелки още от деца. И двете споделят страстта си към балета и пътуването с влак. Един ден, отивайки на училище, те срещат Masashi, който винаги е погълнат от книгата си. Hana го намира за привлекателен и когато решава тайно да го проследи до тях, тя вижда как той си удря главата и се свлича на земята. Възползвайките се от тази ситуация, тя му казва, че той страда от амнезия и тя е негова приятелка.

Коментар:

Филм на Shunji Iwai от 2004 ще е голям грях да се изпусне. Случайно видях, че има и български субтитри за него. Днес сигурно ще го гледам и ще кажа мнение. Ще го кача и на друго място, пък а дано и да стигне до по-известни български тракери.
Поради факта, че не мога да чета японски, няма да си позволя да напиша имената на български, защото съм сигурен, че изобщо няма да са правилни. Опитът ми с превеждането на корейски имена от английски, показва, че те са много често грешни. Нека да проявим уважение към тези хора и ако не друго, то поне да им знаем имената правилно.

AsianWiki

Субтитри: Български
СВАЛИ ФИЛМА 1
СВАЛИ ФИЛМА 2
СВАЛИ ФИЛМА 3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е много хубав, малко по-различен от останалите на Iwai. Чудесно е, че някой е решил да го превежда и че вече си има тема. :) Има две неща които са ми се запечатали в главата. Първото е какво значи "Уо ай ни" на китайски. laugh.gif Второто е менюто на DVD-то, което започваше с много яка сцена. (която ми се наложи да видя много пъти, защото изпробвах разни неща) Двете приятелки се засичат в средата на улица сред капещите сакури и правят някакъв много смешен поклон... Няма как, отивам да си го намеря. Трябва го гледам отново! 896767.gif

 

EDIT: Хахаха, интересно е как съзнанието си доизгражда разни неща, когато не си спомняш добре сцена от преди 5 години. То не били капещи сакури, а някаква цветна градина. 1 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че преди този съм гледал други филми на Иуаи, защото сигурно този щеше да ми се стори странен. Горе-долу идеята е както в "April Story", само че тук главните герои са малко повечко. Началото не успя да ме грабне много, но втората половина на филма се е получила много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой е нямал достъп до тракерите, които бяха дадени като линк за сваляне досега, филма вече го има и тук! Линка е добавен и в първия пост под номер 1. Приятно гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха! Какъв балетен спектакъл ни поднася Иваи тук! Направо да му се чуди човек. Ю Аои (за която вече съм сигурна, че му е любимка) стои прекрасно до Ан Сузуки. Много са убедителни. Правят лентата странна, различна, но без съмнение усмихната.

Приятни гостувания от страна на Нао Омори, Такао Осава и Рьоко Хиросуе. Томохиро Каку не го засичам често на екрана, но си го спомням ясно от друг съвместен проект на Иваи с режисьора Масахико Нагасава - Yoru no Pikunikku.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...