Jump to content

Recommended Posts

The+Duel+%282000%29.jpg

The duel

Страна: Хонконг
Език: Кантонски
Алтернативно заглавие: Kuet chin chi gam ji din, 決戰紫禁之巔
Година на излъчване: 3 Февруари 2000
Времетраене: 106 мин.
Жанр: Екшън, приключенски, комедия
Режисьор: Wai-keung Lau
Субтитри: английски, руски
Imdb

Участват: Andy Lau, Ekin Cheng, Nick Cheung и др.

Резюме: След дълго отсъствие, майсторът на меча от царска кръв Yeh Cool-son се завръща в двореца на императора,
за да предизвика Snow на дуел, в навечерието на Нова година.
В същото време в града се случват странни неща...
Неуловим злодей убива войни и занаятчии,
а всички улики сочат към Snow.

 


:click:

:click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът го гледах преди известно време и може би бях с необходимото настроение, но много ми хареса. Действието и сюжетът е от този тип, в който има от всичко. NyXe ако беше писала подробно тематиката на филма трябваше да е цял ред, защото филмът е също пародия, фентъзи, Sci-Fi. И въпреки цялата тази смесица от жанрове създателите на филма са успели да вкарат сериозни теми за любовта, честта, желанието за власт и методите за постигане на това.

Въпреки, че Andy Lau ми е любимец, в този филм бях впечатлена от играта на Nick Cheung и ролята му като Дракон 9 - имперският агент (китайският агент 007) - невероятен :lol: , напомни ми на новият Шерлок Холмс (Робърт Дауни Джуниър). Героят му беше същият типаж - изключително умен, леко разсеян, малко смешен, изненадващо наивен, със странни възприятия и забавни бойни умения.

Сигурна съм, че няма да съжалявате, че сте отделили 106 минути на този филм, просто не се отказвайте на първия половин час, защото по-голямата част в началото е като пародия. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...