Jump to content

Secret Sunshine (2007)


Recommended Posts

spacer.png

 

Secret Sunshine

 

Режисьор и сценарист: Lee Chang Dong

Държава: Южна Корея

Година: 2007

Жанр: Драма

IMDB

 

Участват:

Jeon Do Yeon

Song Kang Ho

И Сонг Мин

 

Сюжет: Жена се мести заедно с детето си в по-малък град, където ще започнат нов живот. Там обаче се случват неочаквани събития.

 

Коментар: Гледах го преди няколко седмици, хареса ми, но не съм и предполагал, че толкова много ще ми влезе в главата оттогава. Сещах се от време на време за най-различни сцени от филма, както и за много от идеите, заложени в него. Това е вторият филм на режисьора Lee Chang Dong (след Oasis), който гледам, и съм меко казано впечатлен. Главната актриса играе блестящо и заслужено печели награда за най-добра актриса на фестивала в Кан. Филмът е бавен в първия 1 час, но този час е много важен за изграждане на героите и атмосферата в града. Гледайте го, когато сте в по-специално настроение. Не е истина как ти израства мнението за филма с течение на времето. Още е нов, но предричам, че ще стане голяма класика.

 

БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е един от най-тежките филми, които някога съм гледала. За жалост такива нещастия се случват, не само по филмите :(

Единственото, което не ми хареса от целият филм е края. Честно казано очаквах да завърши с някоя по-красива картина (на фона на всички неприятни неща, които се случиха).

 

П.С. Ако теглите филма от замунда, ви препоръчвам да НЕ четете резюмето. В него е написано най-същественото нещо от целия филм ... <_< !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не харесах филма ! Не ме трогна, не ме накара да се замисля, не успя да задържи вниманието ми, общо взето за мен беше загуба на време. Честно казано на всяка 20-та минута му цъквах паузата, за да стана и да свърша нещо, защото бях толкова отегчена, че на няколко пъти се усещах, че вместо филма гледам дали добре съм изчистила ъгълчетата на монитора. С чиста съвест слагам този филм в графата " Не гледай "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще направя точно обратното - ще го препоръчам горещо, ако търсите човешки и същевременно интелигентен филм. И Чанг-донг е невероятен режисьор, а за качествата на творбата му говори фактът, че това е единственият корейски филм попаднал в престижната колекция на Criterion, а там попада само най-доброто от света на киното.

 

Филмът е наистина тежък за гледане и определено си трябва нагласа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласна съм с mike страшно тежък филм, реалистичен и тежък.

Реших да гледам старите неща на Song Kang-ho и нямах определена нагласа специално за този филм.

Добре, че съм зад екрана, защото ако бях приближила още малко имам чувството, че щях да съм до тях.  За усещания да не говорим, направо те покосява тъгата.

Не знам защо още в началото се фокусирах върху Song Kang-ho и честно казано това ме спаси да гледам до края.

Голямо излъчване има тоя човек, а ролята му беше много сложна и той я направи без грешка.

Не знам какво е мислил режисьора, докато е правил този филм, но мисля че

минахме през тоталния ад, заедно с героинята на Jeon Do-yeon . Пак религията беше на мушка, но то се разбра колко помага. Особено след срещата в затвора всяка заблуда изчезна, промития мозък се събуди.

Само безрезервната любов на героя на Song Kang-ho ме държеше и знаех, че тя е истинска. Мисля, че това трябваше да видим в този филм, човешкото в хората, нищо друго. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...