Jump to content

Tale of Genji: A Thousand Year Engima (2012)


Recommended Posts

spacer.png


Tale of Genji: A Thousand Year Engima (2012)
Страна: Япония
Също така известен като: Genji Monogatari: Sennen no Nazo
Премиера: 10 декември 2011 г.
Времетраене: 136 мин.
Жанр: Историческа драма
Режисьор: Yasuo Tsuruhashi
IMDB

Участват:
Toma Ikuta - Genji Hikaru
Miki Nakatani - Shikibu Murasaki
Yoko Maki - Fujitsubo
Mikako Tabe - Noue Aoi
Sei Ashina - Yugao
Rena Tanaka - Miyasudokoro Rokujyono
Yosuke Kubozuka - Seimei Abe
Noriyuki Higashiyama - Michinaga Fujiwara
Shigeru Muroi - Kokiden Lady
Misako Renbutsu - Fujiwara no Shoshi
Takaaki Enoki - Kiritsubo Emperor
Masahiro Komoto - Yukinari Fujiwara
Hideki Togi - Emperor Ichijo
Yoshiko Sakuma – Omyobu

Резюме: Един от най-обичаните романи в историята на японската литература получава нов облик чрез филма Tale of Genji: A Thousand Year Engima.
Могъщият политик Фудживара поръчва на писателката Мурасаки (Nakatani Miki) да напише романтична история за дъщеря му Шоши, за да я направи по-привлекателна пред императора. В резултат Мурасаки създава историята за Генджи (Ikuta Toma), измислен син на императора, който се забърква в любовна история с три различни дами – включително съпругата му Аои (Tabe Mikako), изисканата дама Рокуджо Миясудокоро (Tanaka Rena) и неговата доведена майка Фуджицубо (Maki Yoko). Въпреки скандала, който се развихря заради този разказ, Мурасаки продължава историята си, умело преплитайки любов, завист и омраза, създавайки един твърде истински и реален роман.
Tale of Genji: A Thousand Year Engima се основава на класическата литературна творба, написана от на японската аристократка Murasaki Shikibu в началото на 11-и век...

:essub:

 

:subs: Свали с български субтитри :click: 

:subs: Онлайн с български субтитри:click:  :click:  :click: 

Свали с български и английски субтитри:click: 

Свали с руски субтитри и озвучаване:click: 

Онлайн с руски превод:click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата версия не ми допадна много,но виж старата от  2001 я препоръчвам,невероятна приказка от цветове,костюми,музика

естетика ,природа,наистина приказка!Куриозно за мен бе , че принц Генджи е изигран от 

Yûki Amami .  
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно ме изненада филма с цветове ,костюми и прически.Това ,че е филмиране на първия японски роман ме заинтригува и ще погледна и по-ранната версия. Признавам ,че в началото малко се обърках от преплитането на двете истории-на авторката и разказваната от нея,но в крайна сметка в това му е и чара на лентата. Красив филм.

Изгледах и филмираната версия от 2001г. По-дълъг е , но определено ми допадна повече.Ролята на принц Генджи се изпълнява от японска актриса-интересно решение.Мисля,че се е получило много добре,още повече ,че самата авторка на романа за Генджи и жена,която също участва в лентата.Гледайте и се наслаждавайте!  Направо им завидях на японките от онази епоха-за дългите коси и пъстроцвените кимона.Е, за съдбите им на жени ,чийто съдби се определят от мъжката половина -не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...