Jump to content

Recommended Posts

712N6gr6u5L._AA1243_.jpg

 

After the Banquet (2009)
Страна: Южна Корея
Българско заглавие: “След банкета”
Премиера: 3 декември 2009
Времетраене: 110 мин.
Жанр: Драма, Романс
Режисьор: Kim Yun Cheol
IMDB

Участват:
Shin Sung Woo - Ji Hong
Ye Ji Won - Yu Ri
Bae Soo Bin - Seong Ho
Ko Ah Sung - Mi Rae
Seo Yu Jeong
Yoon Hee Seok
Kim Bo Kyeong
Lee Hwa Sun
Jung Jae Jin
Pan Yoo Geol

Kim Moo Yul

Резюме: За подновяването на брачните си обети Джи Хонг и Ю Ри решават да поканят приятелите си от университета, повечето от които не са виждали от 10 години насам. Сънг Хо сега е адвокат и женен, Хьонг У е университетски преподавател, Кьонг Хо е изпълнителен директор в телевизионна станция, Сонг Джу е бизнес дама, която има 12 години по-младо гадже, а Мин Хи е жена със стабилно семейство. Всички тези приятели са в средата на тридесетте години. По време на сватбата те забелязват, че един човек липсва, това е Джонг Хи. По време на сватбената вечеря се появява младо момиче на име Ми Ре, която се представя за дъщеря на Джонг Хи, дошла да види баща си след смъртта на майката в автомобилна катастрофа преди месец. Това хвърля в шок всички и те започват да се чудят кой може да е бащата...

:essub:

 

С български субтитри :subs::click:

Онлайн с български субтитри :subs:: :click:
С английски субтитри: :click:

С руски субтитри: :click:

Онлайн с руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е част от корейско-японски проект, сътрудничество между 2 телевизии, общо 7 заглавия. Сценарист е Rie Yokota. Т.е. текста е японски а режисурата и актьорите корейци.

Добър филм, от породата простичка история , разказана по простичък начин, без излишна драма, хиперболи , шум и прочие. Засегнати няколко аспекта от съвременния ни живот чрез сбора от герои и даденото по нещо за личния им живот.

Трудно ще се сетя за някое от поредицата корейски клишета да има в този филм, което е една от причините да ми хареса.

Добра колаборация се е получила между японския текст и корейската режисура.

За жанра може да се каже че е human drama.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса филмчето. Историята беше представена много истински.

Не драматизраха излишно, което беше добре. Определено се усети японския стил.

Много ми хареса как представиха събирането на приятелите след 10 години.

И въпреки всичко бяха успели да съхранят истинското приятелството.

Доста комично беше вечерта, когато се чудеха кой може да е бащата и най-вече реакцията им.

А и разгадаването и откриването му беше интересно поднесено. До последно се чудех кой ли е.

Започвам превод на филмчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нужда човек от време на време да гледа подобни филми. За простичките неща от живота. Както Михаела се е изразила "човешка драма". Хубаво е когато стари приятели се съберат след години. Интересно е да видиш как е продължил живота на всеки от тях. Интересен момент беше с появяването на момиченцето търсейки баща си.

Определено филмът ми хареса много и го препоръчвам най-горещо smile.gif

 

П.П: Blue_Moon,поздравления за избора ти на филм за превод smile.gif Справила си се (очаквано) много добре и с нетърпение ще очаквам други преводчета на хубави филми от теб. Поздравче и на редакторката tongue.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен филмът ми хареса. Историята беше поднесена много леко и увлекателно. Среща след 10 години на група приятели, които споделят толкова много спомени и приятни емоции. Живота на всеки се е стекъл по различен начин, всеки се е променил малко или много, но въпреки това са запазили тяхното приятелство във времето. Филмът ме остави заредена с приятни емоции и се радвам, че му отделих време. Благодарности на преводачката и редакторката за прекрасно направените субтитри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав е филмът, интересен също така песничката към него много ми хареса :)

Много ми приличаше на "A Gentleman's Dignity",

най-вероятно заради случката с тримата бащи, но въпреки това не ми допадна факта, че трима мъже движещи в една компания са спали с момиче горе долу по едно и също време ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласна с ivana93, през повечето време си мислех само:

 

"егати шафрантията"

 

 

Иначе не крайно лош филм, но нещо липсваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкошен филм!

Чак сега видях, че е преведен!

Ще го гледам отново със фамилията !

Благодаря за буквичките :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...