Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

April Story

Държава: Япония
Режисьор: Shunji Iwai
Сценарист: Shunji Iwai
Жанр: Романс
Година: 1998
В ролите: Takako Matsu, Seiichi Tanabe, Kahori Fujii, Rumi, Kazuhiko Kato

 

Сюжет: Невинно момиче от провинцията отива да учи в университет в Токио. Филма и без това е кратък , 67 минути, така че толкова описание стига

Коментар: Този ми е много любим филм. Първия път след като го гледах, в продължение на 20 минути съм се смял като влюбен, пиян и не знам още какво... Винаги ми действа, как да го кажа, като "тригър за щастие" :green: . Главната героиня е "самата невинност" и е голям смях да я гледаш в ситуациите в които се забърква. Абе трудно се описват чувствата от този филм, ама го признавам Шинджи Ивай. Тоя човек е от друга планета, винаги ме е изумявало, как успява толкова реално да пресъздаде тия сцени с цялата им комичност.

 

ФИЛМЪТ + БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ: :click: 

 

Свали с английски субтитри :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей сега ще му видя сметката и на този филмец

 

ами какво да кажа.. не е лош,приятен е за гледане.. само дето пак ме измъчи докато му намеря подходящ плейър .. тука поне имаше повече разговори в сравнение с последните няколко филма, които гледах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично заспах на филма. Действието се развива някакси много мудно и бавно, като се добави и успиващата музика направо не може да се догледа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това филмче на пръв поглед може да изглежда нищо особенно, но е наистина специално и пълно с детайли. Като правих субтитрите, забелязах много неща, които бях изпуснал първия път. Много добре го каза това за "по-човешката атмосфера." Много реалистично беше заснет. Почти всяка една сцена ми е любима. Изпращането на гарата, настаняването, разговора със съседката, първият учебен ден и представянето пред класа, киното, случайното попадане в рибарския клуб и накрая сцената с чадъра. Детайла е огромен. Например в първата сцена където я изпращаха, даваха за няколко секунди брат и. Той нямаше никаква реплика, но въпреки всичко, за тези секунди се разбира много за него. Облечен с някакво смешно яке, косата му пречи и вече е за постригване. Сякаш са го накарали да дойде по задължение, някакъв пълен безделник. По късно разбрах, че за тази сцена Shunji Iwai е използвал истинското семейство на актрисата.

 

П.П Това ми бяха вторите субтитри, които някога съм правил. Първите (тези на Love Letter) са много по зле. Гледай го и него, приличат си с April Story .Love Letter ми е може би най-любимия азиатски игрален филм. Трябва някой ден да му редактирам субтитрите...

 

Някъде бях чел че April Story е първият японски филм с DTS Surround Sound. Не знам дали е вярно, но Shunji Iwai си пада малко новатор. Lily chou chou беше първия филм сниман изцяло с дигитална камера, а в Undo май за първи път се използваха някакви специални ефекти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятно филмче..хареса ми начина,по който беше представено..без да натоварва и без особен смисъл в него...

Това е втория филм на Shunji Iwai,който гледам и много харесвам...Този човек ми стана един от любимите режисьори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, браво. Ето още един човек който усеща уникалният Iwai-стил. Сега ако гледаш и Love Letter + Picnic, направо ще се размажеш хахахах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах ги и тях,също и Undo..И прав беше тези филми направо ме размазаха...

Особено Picnic...този филм така дълбоко се запечата в ума ми...Като се сетя за него и направо и мен ме хващат лудите,като на актьорите...

Сега малко ще поспамя в темата ..ама да те питам нещо инфо има ли за другите филми на Iwai..досега изгледах всички качени във форума...и съм ненаситна за още.. По нета не ги намерих другите,а много ми се гледат...може пък и да не съм търсила където трябва..Та ако може ,ако ги имаш някои от другите филми или си ги гледал от някъде да ми кажеш...че вече усещам как съм се пристрастила към т.нар. Iwai-стил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Picnic за мен също е шедьовър! :cheers: Много силен като идея и красив като реализация. Хареса ми визията на момичето с черните пера. Така се омаца в черно, но пак беше сладка. Тази актриса участва и в Swallowtail Butterfly :)

 

Ако търсиш нещо подобно на April Story гледай един от старите тв филми на Ивай, още от преди да стане популярен режисьор. На мен много ми хареса, казва се Fireworks... (слагам точки, понеже заглавието е много дълго и така не успях да го науча :P )

 

FIREWORKS... (1993)

 

Ето линкове за други филми, които ми идват в момента:

 

 

Halfway (2009)

Rainbow Song (2006)

Hana And Alice (2004)

Jam Films 1 (Имаше някъде тема във форума)

Swallowtail Butterfly (1996)

Fried Dragon Fish (1993) (Този е единственият който не съм гледал, от тези които имат субтитри. Днес е много специален ден, така че ще взема да си го пусна. :sunny: )

 

Между другото добавих знаменца в темата на Shunji Iwai . Ako някой намери английски на тези които нямат, моля да казва веднага, че положението ще е тежко, до излизането на Bandage. :sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Meрси ..от утре ги почвам тези с анг..субтитри...А ако намеря за някой от другите субс,ще ти кажа задължително..

На мен от Picnic най-въздействащ ми беше момента,когато момичето се гръмна и навсякъде се разлетяха гарванови пера,а и самите думи ,които изрече..един вид тя се самоуби,защото искаше света да свърши и заедно с това и проблемите на Tsumuji..Това беше просто кулминационно!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И този филм много ми хареса. :) Като цяло съм много приятно изненадана и впечатлена от филмите на Shunji Iwai.

Прави ми впечатление, че действието във филмите му е много плавно, изключително изпипани сцени/детайли и страхотна музика.

Същото е и в April Story. Филмчето е много сладко и приятно, също така е изключително позитивно.

И макар че не е комедия, като изключим няколко комични моменти, ме остави с усмивка накрая. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа ... мога да разтегна локума и напиша поне 20 реда за филма, но мисля да пропусна. След този филм една много приятно усмивка грейна на лицето ми. Много лек, много истински, прекрасна музика, много симпатична главна героиня и много интересна работа с камерата. Може би няма някаква набиваща тема във филма и в това му е чара. Просто гледаш и не знаеш какво ще стане в следващия момент. Чувствам се чудесно след като го изгледах и дори докато пиша този коментар, продължавам да съм усмихнат, а си нямам ясна идея на какво точно се радвам. Това е магията на киното! Много ми хареса стила на филма, определено ще прегледам и другите филми на Ивай

 

Сега забелязах, че и филма "Love Letter" е негов. От няколко дена чакам да влезе някой сийдър, та да мога да го изгледам и аз ..хах!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях го някъде на 30 мин. Само толкова успях да го изтърпя .Ужасно скучен филм. Единственото място, което може да се каже, че ми хареса и имах лъч надежда, че филмът ще стане интересен след това е

когато тя се представи пред състудентите си и те и се подиграха .Обаче нищо подобно не се случи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-хубавият филм на Шунджи Иваи, който съм гледала. Наистина е прекрасен и много носталгичен. Толкова е пълен със дребни, но важни събития, въпреки че нищо особено не става. Усеща се какъв е света през погледа на една обикновена гимназистка, което е повече от филм. Това е светлина, надежда и откровение от всеки миг.

10/10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...