Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


Kizumomo
キズモモ

Страна: Япония
Жанр: драма, пътуване
Времетраене: 70 мин.
Премиера: 6 септември 2008 г.
Режисьор: Тору Ямамото
Участват: Юта Фурукава, Тору Баба, Каваи Рюноске, Каору Мизуки
IMDB

Резюме
Томита Аки (Тору Баба) обича свободата и много често предприема дълги пътешествия из страната, разчитайки единствено на своето колело. По време на една от разходките той помага на възрастна жена, която го кани на гости в дома си. Когато Аки се решава да отиде, разбира, че къщата всъщност е часовникарско ателие. В него работи млад чирак на име Сайто Масая (Юта Фурукава), който осезаемо напомня на Аки за негов приятел от детството.

Подозирам, че ще има хора, които ще искат да видят това заглавие. Прекрасно е, че наскоро го събнаха. Аз лично много харесвам продукцията, която е събрала трима мои любимци от Тенимю. Тору и Каваи Рюноске са сравнително непознати лица за широката пулика на форума. Юта е участвал във Фума но Коджиро.
Постерът вероятно е подвеждащ и създава асоциации с BL филм. Гарантирам, че това е една чиста и истинска история за приятелството, която вплита в себе си рядък елемент – часовниците и тяхната връзка с времето и спомените. През по-голямата си част кадрите са релаксиращи. Спокойствие лъха от целия замисъл на лентата.

:essub:

 

Свали с  :subs: :click: :click:

Онлайн с руски субтитри :click:
Версия без субтитри :click:
 

Off Topic

916529a62aa6d0e4.jpg
2592c428ad1e0e85.jpg
914d1c1dfa2b8cff.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти четеш мисли :blink:

 

Филмът е много приятен. Къщата и природата около нея ми напомниха за алпите, а кадрите в градината с цъфналите вишни бяха ужасно трогателни. Много ми хареса колко контрастиращи бяха образите на трите момчета - Юта, Масая и Аки. Въпреки физическите прилики старият и новият приятел на Аки нямаха нищо общо помежду си като индивидуалности. Отношенията им също се развиха интересно, допълваха се героят на Тору с неговата неувяхваща, ведра усмивка и този на Юта с искрената си неприязън към непознатия. Явно е истина, че дори зад най-безгрижната усмивка се крие голяма болка. Асоциацията със счупения часовник на Аки беше добро попадение.

Ателието ми беше плашещо, признавам. Всички тези часовници, които отброяваха всяка секунда ме караха да настръхвам.

Действието вървеше толкова спокойно, че не усетих кога свърши филма.

Актьорския състав също ми допадна, всеки пасваше на образа си идеално.

 

П.П. Толкова се чудех дали има тема и с какво алтернативно заглавие е записан :lol: Злато си, ukio :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха! По-скоро чета чужди постове и то благодарение на Рие. Шегата настрана. Веднага след като видях субтитрите, реших, че ще му правя тема.

Ти си на ход сега - с българския превод.

П.П. Това за болката е много вярно, особено за японците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...