Jump to content

Wild 7 (2011)


Recommended Posts

spacer.png

Wild 7 (2011)
Също така известен като: Wairudo 7
По мангата на: Mikiya Mochizuki - "Wild 7"
Страна: Япония
Година на излъчване: 21 Декември 2011
Времетраене: 109 мин.
Жанр: Екшън
Режисьор: Eiichiro Hasumi
Субтитри: Английски
IMDB

Участват:
Eita - Dairoku Hiba
Kyoko Fukada - Yuki Honma
Kippei Shiina - Sekai
Kiichi Nakai - Masaru Kusanami
Jun Kaname - Todo Masashi
Tsyoshi Abe - Sox
Yuika Motokariya - Kozue Iwashita
Takashi Ukaji - Oyabun
Minoru Matsumoto - BBQ
Yusuke Hirayama - Hebopie
Ryuhei Maruyama – Pyro
Takeo Nakahara - Mamoru Narusawa
Kotaro Yoshida - Keigo Kiryu

Резюме: За борба с нарастващата престъпност и терористична дейност в Япония, японската Национална агенция "Полиция" разрешава образуването на тайна единица мотоциклетисти, известни като Wild 7. Пъстрата група се състои от реформирани затворници - като се започне от обикновени бандити, до бивши членове на Якудза. The Wild 7 имат за задача да хванат престъпници, които полицията не може да пипне - поради връзка с политици и хитри юристи...

Свали :click:

 

Торент с руски субтитри

 

Супер филмът излезе, и то със субтитри... laugh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно ме изненада тази лента. Очаквах да е по-зле (с подобен каст това е невъзможно!), а всъщност се е получил приличен екшън, който поразително ми напомня на Фантом 7 (прибавям и паралелът с Великолепната седморка) - филмът от 1994г. с Мишел Йео и Ли Нин. Човек, който е гледал веднъж хонконгската продукция, може и да не успее да забележи приликата, но аз толкова пъти съм я предъвквала, че помня дори ключови реплики.

Тук, разбира се, историята се завърта по различен начин, но сюжетът е много подобен, а и отрядът от 7 души, който действа в сянка, облеклата им, съдбата им, няма как да не ме наведат на мисълта, че двете ленти си приличат.

Проверих за идентичност на филмите. Никъде не пише старият да е правен по манга, докато този със сигурност е екранизация по прочут комикс от 1969г., рисуван от Микия Мочизуки.

Актьорският състав е най-ценният фактор в продукцията. Ейта със солидна главна роля, макар и с екшън привкус. Подобаваща поддръжка в лицата на Киппей Шийна, Киичи Накай и останалите от седмицата.

Мару се прояви като бомбаджия. Хаха!

Фукада-чан също ми допадна. Тя пресъздаде героинята на Мишел Йео и дори ми хареса повече с присъствието си (не подценявам бойните умение на Мишел).

Големи похвали заслужава и Джун Канаме. Пак е с поддържаща роля, но отново изпъква. Освен това, репортерският екип много умно е включен в сценария - за по-голяма достоверност на историята.

Финалът ме зарадва още повече, понеже на фона на песен на Ларуку вървеше мейкинг на филма. 

http://www.youtube.com/watch?v=IFqQN8RdO54

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...