Jump to content

Remember the magical girl (2011)


Recommended Posts

spacer.png

Mahou Shoujo Wo Wasurenai
Remember the magical girl
魔法少女を忘れない

Година: 2011
Жанр: драма, училище, фантазия
Субтитри: няма
Участват: Рюки Такахаши (Д-бойс), Риса Таниучи, Морита Рьо, Усуи Масахиро (Д-бойс), Аки Маеда

Официален сайт

spacer.png

Резюме
Магически реализъм - така може да се определи същността на това заглавие.
Юя (Рюки Такахаши) е обикновен гимназист, който внезапно разбира, че има по-малка сестра. Майка му я води у дома и казва, че тя е Магическо момиче на име Мирай.
Юя се грижи за нея и я представя на приятелите си в училище -Наоки (Усуи Масахиро) и Чие. Четиримата прекарват лятната ваканция в безгрижни игри, но един ден разбират, че Мираи ще изчезне и всички трябва да я забравят.
Заглавието е доста странно, но на фона на цялата фантастична история, е предадено прекалено реалистично.
Липсата на субтитри е проблем, който остави след видяното сериозно количество въпроси, въпреки че с моите скромни познания, мога да твърдя, че разбрах голяма част от лентата, или по-скоро я почувствах.
Очевидно е, че тук става дума за паметта и спомените. Доколко хората се опитват с всички сили да бъдат запомнени, за да не потънат в забвение?
Какво разбираме от кадрите?

 

Майката се появява с Мирай изневиделица, казвайки, че самият Юя и искал сестра. Следователно те не са кръвно свързани. Не става ясно обаче откъде я води.
Мираи е Магическо момиче. Юя не бива да споделя на никого това, но приятелите му знаеха, въпреки че Наоки не му вярваше. Той го разпитваше, какво означава Магическо момиче и дали е възможно да я забравят? Интересното е, че всички я забравяха, в моменат, в който се чуеше нещо като фотографски звук. Много е вероятно Мираи сама да е въздействала, без да иска, върху спомените на останалите.
Когато Юя и учителката разговарят на връщане от морето, Аки казва, че Магическото момиче накрая ще се върне в магическата страна и останалите ще я забравят. Но Мираи не може да се върне там.
Към края на филма, когато Юя и Мираи излитат, Юя попита, дали не е направила магия, а тя отговори, че вече няма магически сили.
Историята е доста объркана, но някак ми хареса. Чудя се, дали всичко се дължи на Луната?
Мисля, че по-объркано обяснение не съм давала преди, но всички тези извънземни деца в лентата предизвикаха големи колебания в разбиранията ми.


* По едноименната новела на Ясуюки Шинана (Light Honorable Mention Popular Newcomer award-winning)
* Снимките са правени във Фукуока.

Линк

Off Topic


4cf397e1dfbe9333.JPG
51d5be4d31733528.jpg
b4871fd82b3bf0a6.JPG

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...