Jump to content

Ao no Exorcist (2011-2024)


Recommended Posts

konachan-com-102036-ao_no_exorcist-kamiki_izumo-kirigakure_shura-konekomaru_miwa-moriyama_shiemi-okumura_rin-okumura_yukio-renzou_shima-suguro_ryuji-yuuno_yukioka.jpg

 

Ao no Exorcist

 

Blue Exorcist

 

Синият екзорсист

 

Алтернативно заглавие: Ao no Futsumashi, Blue Exorcist

Епизоди: 25+

Година: 2011

Категория: екшън, фентъзи, приключенски

Продуценти: A-1 Pictures

 

Резюме: Светът се състои от две измерения свързани помежду си като огледало. Едното измерение е това, в което хората живеят – Assiah. Другото е света на демоните – Gehenna. Обикновено пътуването през двете измерение, или какъвто и да е контакт между тях, е невъзможен. Обаче демоните могат да преминат в света на хората като обсебят нещо от него свят.

Сатаната е богът на демоните и иска да превземе света на хората. Но поради голямата му сила, в човешкия свят няма нещо, което след обладаването от него, да остане цяло. За тази цел той създава Рин, неговият син с човешка майка. Но дали Рин ще се съгласи с плановете му или ще поема по друга посока.... като екзорсист.

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Линк към втори сезон с български субтитри (изисква регистрация)

Линк към трети сезон с български субтитри (изисква регистрация)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Средна работа. Хем ставаше, хем - не. Гледах го преди няколко месеца и вече почти го забравих. Щом наскоро излезе някаква ОВА и въобще не я отразих, ясно колко съм го харесал. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии... хубави черти: Синьо беше, адски синьо, по дяволите, това спасява всичко от всякакви положения! То и аз затова започнах да го гледам още като му видях заглавието, признавам си.

Песничките също бяха хубави. А сега, ако обърна внимание на историята... много ми е трудно да преценя какво видях. Останах със смесени чувства. Като цяло не беше най-доброто, което очаквах да видя, но пък не беше и толкова зле, че човек да има какво да му плюе. Смятам все пак, че някои хора прекалено незаслужено го прехвалват. Беше рандъм аниме от рандъм... кой сезон? Зима, пролет? Някъде там...

О, все пак най-добре изграденият герой тук беше Широ (ако не бъркам името на горкия свещеник)... но той получи само две серии по-така -.-

Като всяка фенка разбира се, няма да пропусна да отбележа, че и Мефисто беше образ, който правеше нещата доста весели... но до тук... Мисля, че му писах 7 или 8...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението ми за анимето - Започна доста добре, към средата се забози и завърши "горе-долу". Шиеми е една от най-досадните персонажи, които съм виждал... Оная с лисиците (Изуми, i think) беше добре, докато не й видях веждите (да, доброто старо време, в което не гледах веждите на аниме героите... cylon.gif) Освен тези, другите герои ми бяха доста интересни - Рин ; Шура ying.gif ; Онзи шемет с червената коса ; Мефисто и т.н. Артът беше много добър, особено пламъците на Рин. Историята имаше потенциал, но го похабиха. So, 8/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да се надяваме, че втория сезон ще е по-добър. Трябва да започне юли, ако не се лъжа.

Явно греша, защото, така и не намерих твърдо потвърждение за втори сезон. Жалко. Но ще видим, може и да ни изненадат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък анимето доста ми допадна и, честно казано, съм изненадана, че толкова малко хора тук са го харесали. Надявам се вторият сезон да не ме разочарова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Променям годините на това заглавие, понеже тръгна нов сезон. Седем години по-късно, все едно не е имало прекъсване... Предполагам, че за феновете е голям кеф. На мен ми се стори, че Рин изглежда съмнително различно xD

След малко ще добавя плейлисти, ако има добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...