Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Off Topic

 


Please Teach Me English (2003)
Страна: Южна Корея
Жанр: Комедия, Романс
Времетраене: 118 мин.
Режисьор: Kim Seong Su

Участват:
Lee Na Yeong
Jang Hyuk
• Angela Kelly
• Kim In Mun
Na Mun Hee
• Jeong Seok Yong
• Jeon Jae Hyeong
• Jung Doo Hong
Lee Beom Su
• Yu Hae Jin
• Choi Ju Bong
• Kim Yong Geon
• Kim Yeong Ae
• Hwang Hyo Eun
• Jeong Sang Hun

Резюме: На Йонг Джу е 25-годишно егоцентрично момиче, което работи като държавен служител. И винаги се смята за нещастен човек без приятел. Нищо вълнуващо не се случва в живота ѝ. Всичко се променя в деня, когато в офиса идва един американец. Проблемът е, че никой в офиса не говори английски.
Пак Мун Су е плейбой, който работи в магазин за обувки, решен да научи английски, за да звучат лъжите му по-секси, а и за да може да комуникира със сестра си, която е дадена за осиновяване в Америка, когато е била малка.
Пътищата на Йонг Джу и Мун Су се кръстосват по време на първия урок на двамата по английски. Йонг Джу си мисли, че най-накрая е намерила своя принц, но Мун Су има очи само за Катрин, сладката преподавателка по английски.
:essub:

Свали филма с български субтитри: :click: :click:

Онлайн с български субтитри: :click:  :click:  :click:
Свали филма с английски субтитри: :click:

Лично мнение: Големи са образи двамата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно филмче! Смях до сълзи! .. Главните герои са супер шматки, а Na-yeong Lee изигра страхотна роля( изобщо супер голяма разлика с ролята й в Dream) . . Много ми хареса филмчето, направо му давам 10/10 ... Имаше един момент, когато:

 

всички отидоха на курса със заглъхнали гласове, тогава направо си умрях от смях :lol:

 

Музиката също е много добра, стари корейски песни се срещаха. особено тази в метрото накрая..ето саундтрака:

саундтрак

Сигурно ще го гледам поне още 20 пъти този филм. . . страхотен е!

Бтв, това Candy страшно много ми напомня от филма He Was Cool, как перверзника приклещи мацката в телефонната будка и каза едно съблазнително: "Candyyy" :lol:

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сладка комедийка е. Не ме отегчи.

Определено си правиха майтап с азиатския английски.

На няколко пъти се смях с глас.

 

Веднъж, когато се качи на грешния автобус и после, когато той я извика и тя го подмина от бързане.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е доста забавен, но трябва да се гледа от зрители с развинтено въображение и чувство за хумор.

Лично аз на места се чудех да се смея или да гледам тъпо в рисуваните картинки :blink:

Наистина ще се съглася с Desjer i Lovevirus за смешните моменти, но има още много, които са паметни според мен.

 

На сцените с прасето корема ме заболя от смях. То не беше тичане след него, а пък накрая го вързаха все едно е пинчер :rofl: :rofl: :rofl:

 

Края на филма не буди никакви изненади, а актьорската игра единствено на Елвис (Jang Hyuk) ми направи впечатление.

Особено сестрата ми беше толкова антипатична и бездарна, че се радвам, че я даваха през повечето време само на снимка :lol2:

Но комедийката си заслужава гледането на 100%!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма беше много забавен.Смях се с глас на адски много моменти :lol: Определено ще се залеете от смях..

аз бях на пода

когато упражняваха английския си.той пред манекена в магазина,тя пред някво лапе,дето го знаеше по-добре от нея хах..и произношението...неее..бъзика беше уникален.Напомни ми епик бабето от Unstoppable marriage.Беше и много лудо,когато реши да се облече по-женствено. :blink: .. или,когато си разказваха сънищата.. :lol: .

 

Въобще многоми хареса.Обичам да се смея с глас на филмите и този не е разочорование в това отношение :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпвам темата, за да може повече хора да видят, че филма е преведен.За мен това беше много свежо филмче, което отключи за момент желанието ми да превеждам.:D Благодаря на Туци и desjer за подкрепата. :) Приятно гледане! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът наистина е много приятен и разтоварващ. Смях се с глас от сърце.

Мацката беше уникален идиот!

 

А произношението им просто ми е любимо! То не беше "ай лоб ю бери мъч", "инглиши", "ит`с нот юр биджинесъ", "пренд", то не беше чудо. Уникални са! Епизодът с прасенцето ми стана любим. И нежният подход в обучението му - смях!

 

Мога ли да изредя всички забавни, олигофренски моменти?! Те не се спряха!

И едно голямо благодаря на екипа за чудесния превод! Наистина беше удоволствие за мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10- ца и от мен :lol: Много леко и приятно филмче. На всички им е направило впечатление английският на корейците......ама аз се заливах от смях на корейския на учителката :P И като си представя, че сигурно ако и аз говоря, ще звуча така......еми ще се гътна, хахахахахха........

Ама филмчето кефи <3 Благодаря Ви за превода и редакцията.......Страхотни сте <3 <3 <3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано много малко филми успяват да ме развеселят и разсмеят истински...но този наистина успя :lol: и това моментално го прави една от най-добрите комедии, които някога съм гледала!

Jang Hyuk умело успя да влезе в ролята си на плейбой и по мое мнение аааадски много му отива :wub:

Надявам се че не всички корейци имат такъв английски :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмчето беше забавно, но малоумно. :D Честно, мисля че главните герои бяха под влиянието на съмнителни вещества :blink::blush: Особено мацката от беглеца (където беше къде къде по-сносна, но все така антипатична). Е нема такъв смях и такъв рев като нейния. А тоя благ кравешки поглед явно си й е патент :D Но да, имаше си изабавните моменти. Майката на Му-къвто беше там ме уби просто. Страшна лелка. Особено като налагаше синчето в тоалетната. А сцената с манекена в магазина.... "Биктория, айм йор брадЪ" :rofl: А тва култово "Ай лабу Бактерия" тотално ме размаза. Държавната служителка беше такава смотла, че се чудех дали е социално несмилаема или просто е тъпа. Изпълението й с кофата с водата беше просто.... WTF? :slap: Като цяло всичките през повечето време се държаха като от заведение за психични отклонения, леки да, ама все пак отклонения... :yes: Не знам честно казано какво да мисля за филма. Определено успя да ме разсмее, но... не е нещо кой знае какво. Смяла съм се и повече, така да кажа. Но не беше лош. Общо взето май не ми харесаха главните герои, мацката с кравешкия поглед и Елвис с конската усмивка. Другото беше добре. А за Английския....ама то това било Английски ли? :slap::282: Как да се сети човек? :dunno: Тея корейчета определено имат чувство за самоирония :896767: Адмирирам факта. :) Абе, като се замисля, май заради автоиронията филмът ми хареса :)

 

P.S. Благодаря за субтитрите :kiss2: Признавам, че ако филмът не беше преведен, едва ли щях да седна да го гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера го гледах...и честно си признавам,че по-смешен азиатски филм не бях гледала,сериозно.... :lol:

Не само произношението на английските думи,но самите ситуации ме караха постоянно да се хиля...

Един от любимите ми моменти... е,когато учеха прасето на азбуката :lol:

...и като превзеха сградата и питаха главната"Кой е любимия ти филм?"..а нейния отговор беше "зеро,зеро севън :lol: "

Ако някой е имал лошо настроение напоследък....едно от най-ефикасните лекарства е този филм.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой добър човек е качил филма с българските субтитри в интернет и преди няколко дни реших да си запълня 2 часа в офиса, докато нямахме кой знае какво за вършене, което доведе до следните резултати:

- след 20 минути гледане буквално целият офис разбра, че гледам "поредната дръпната простотия", обаче явно така съм цвилела от смях, че колегите ми се наредиха чинно зад мен обхванати от нездраво любопитство и се наложи да сваля слушалките и да пусна звука за всички;

- скоро започнаха да се примъкват още и още колеги със столове под ръка и накрая стана масово гледане и рев със сълзи;

- накрая всички плачехме стабилно, а аз гордо и доволно поклащах глава, че успях да натрия носовете на всички анти фенове на азиатското кино в България, поне тези в моя офис де  :28558:  :28558:

 

Толкова ми хареса комедията, че с ръка на сърце мога да кажа, че толкова смешен корейски филм не съм гледала досега.

И последно да добавя, че Jang Hyuk ми харесва много повече сега, 10 години след снимането на филма, разхубавил се е тоя човек сякаш многократно с годините.

Препоръчвам филма с две ръце + 2 крака!  :up:  :up:  :up: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах тая кретенийка заради Чанг Хьок, но сякаш това не беше той. Наистина в последнио време той много се е променил и разхубавил.

Гледах филма без звук (прецакал ми се е плеъра) и се чудех кое му е забавното, но явно голяма част от чара му е в слушането на "английския"  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...