Jump to content

Recommended Posts

p9029839_p_v7_aa.jpg

The Viral Factor / Вирусен фактор (2012)

Режисьор : Данте Лам
Сценаристи : Данте Лам и Канди Лън
В ролите : Джей Чоу, Никълъс Це, Лин Пън и др.
Държава : Хонконг, Малайзия
Времетраене : 122 минути
Година : 2012
Аудио : Мандарин, кантон, малайско и английско


Резюме:

 

Сюжетът се върти около едно разделено от десетилетия семейство, един вирус и лошите, които искат да го докопат. Всичко това е подплатено с ефектна и красива визия, спиращи дъха каскади, динамични преследвания и много стрелба.

 

Сваляне:
http://www.zamunda.net/details.php?id=304614&hit=1 title="Click Me" rel="nofollow external">click-me.gifhttp://www.zamunda.net/details.php?id=304586&hit=1 title="Click Me" rel="nofollow external">click-me.gifhttp://www.zamunda.net/details.php?id=304557&hit=1 title="Click Me" rel="nofollow external">click-me.gifhttp://www.zamunda.net/details.php?id=304522&hit=1 title="Click Me" rel="nofollow external">click-me.gifhttp://arenabg.com/details.php?id=a73e7daf57ec9106cad4ece953fc965b9c5888e2 title="Click Me" rel="nofollow external">click-me.gifhttp://arenabg.com/details.php?id=89916a742c10ca2662b2c6fa0f8b3e834bd9879e title="Click Me" rel="nofollow external">click-me.gif

 



Лично мнение:
Баси, аз се чудех що в предния филм на Данте Лам почти няма пуцане, а той събирал мат'риал за този тук.
Още по-приятната изненада е, че филмът е сниман изцяло извън Хонконг, което си е приятно разнообразие, а и специално кадрите от Малайзия ми идват добре, като се има предвид, че този уикенд формула 1 е там. :thumbsup:
Честно казано, визуално и технически, "Вирусен фактор" си е един малък шедьовър. Не отстъпва на филмите на Майкъл Бей или Джон у, разликата е, че Лам го е постигнал с къде по-малък бюджет, за което само адмирации. Обаче сюжетът за пореден път го е хванала липсата, а някои от актьорите играят покъртително зле, особено Джей Чоу, той, милият, през цялото време не знаеше къде се намира.laugh.gif
Но заради здравия екшън, спокойно прощавам всичките недомислици, защото филмът наистина забавлява адски.

Огромни благодарности на dimbland за четирите страхотни постера!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб, mike - имаше интерес, въпреки еднопластовия сюжет и малко ми напомни (по някои сцени) на Invisible Target & SPL - даже по едно време все едно гледах филм на Benny Chan :)

 

Jay Chou беше абсолютният дървесен елемент в историята, дори провокира спонтанен смях в някои сцени, където се напъваше да извади емоции... Николас Це не разочарова като престъпник, но някои сцени май бяха доста разтеглени и сладникави, все пак имаше и доста подредени set pieces, които наистина изглеждаха като снимано в Холивуд.

 

Вярно, бойните сцени бяха доста накъсани и кратки, но толкова от Chin Ka Lok - ако ги бяха удължили нямаше да остане време за пуцането, не като във филм на Джон У, но все пак имаше попадения :) Не е съвсем за изхвърляне - от мен има едно 7/10 и Анди О също се справи с ролята си - макар и да предвидих края :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, направо си го пощадил :lol: И ти като мен не прощаваш глупостите във филмите, а тук ги има в предоволно количество, но пък си личи, че Лам ги е вкарал умишлено, бил е наясно, че няма да създаде интелектуален шедьовър. :D Баси, този човек ако зареже писането и се довери на някой добър сценарист, направо не ми се мисли какви филми ще създава. Например в този така и не стана ясно защо всички превключват между езиците непрекъснато. Особено при диалозите между сънародници си беше направо нелепо. Обаче откриващата сцена кърти мивки и лепи плочки! След "Fire of Conscience", пак на Лам, тази е втората, която така силно ме впечатлява. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога като няма ракия и вишновката е ракия - след толкова много откровени тъпни (1911 още не съм го погледал, пък за Flying swords of Dragon Gate ще го разнищвам в блога си), този направо беше повече от приличен като за екшън.

 

Добре, че не се появи отнякъде поне една от близначките, че те май станаха задължителен елемент от почти всяка продукция на Emperor Motion Pictures (все пак Джеки Чан е намесен там) и така да поразвалят общото усещане.

 

Но е добре, наистина има изпипани екшън сцени, ама тези диалози на различни езици наистина бяха смехотворни - то май понеже горкия Джей Чоу като проговори на английски, май е по-добре да си пляска на Мандарин. Анди О е по-добре с английския и затова е решил да заложи на него, Це както винаги си буха Кантонския и така всеки е щастлив - нали има dialogue coach, да им казва какво да четат от сценария :)

 

Ама като цяло - приличен филм, далеч от шедьовър и далеч от пълен провал :)

 

Средна хубост, но този път бях малко щедър в оценката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усетих. ;)

Току-що изгледах "The Beast Stalker", пак на Лам. Нечовешки добър! Чак не повярвах, че Данте го е режисирал. Силен сценарий, без обичайните дупки като в рибарска мрежа, много мрачен в пълния смисъл на думата и стегнат криминален трилър. Сефте ми се случва негов филм да ме сграбчи така за гърлото, че и да ме кара да съчувствам на героите. И актьорският състав се представи на ниво. Сега мисля да изгледам и Beast Cops, че бил още от същото. :D Ох, отидоха ми на кино плановете за превеждане....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много запознат със филмите на Ман, но смятам да поправя тази грешка постепенно.Филма като цяло ми хареса, Джей Чо нещо доста скован и вдървен ми изглеждаше , за Никълас Це малко съм пристрастен още от ''Gen-X Cops'' и си направи доста приличен престъпник. Само че се питам на какви хапчета е защото от лютивия спрей само му отвори порите на кожата , а електрошока от който дори и американските тюлени се гърчат ... на него само го погъделичка :lol: Крайния цитат обаче обра точките нещо толкова лесно за досещане,но много красиво казано. И благодаря за превода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...