Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

АРАНГ И МАГИСТРАТЪТ

Епизоди: 20 + 1 спешъл
Режисьори: Ким Сангхо (김상호) и Чонг Теюн (정대윤)
Сценарист: Чонг Юнджонг (정윤정)


В главните роли:
Шин Мин А (신민아)
И Джун Ги (이준기)

Йон У Джин (연우진)

Хуанг Бо Ра (황보라)

Ю Сънг Хо (유승호)

Хан Джонг Су (한정수)

Куон О Джунг (권오중)

И Сонг Мин


Сюжет: Времето на династия Чосон, имащият способността да вижда привидения, циничен и враждебно настроен правителствен служител Ън О обикаля из провинцията в търсене на изчезналата си майка. Но един ден среща духа на жена, която е била убита. Тя започва да го умолява да отмъсти за нея, а той прави опит да я накара да се откаже от жаждата за мъст...

В основата на новата историческа драма на канал MBC е залегнала история от корейския фолклор...

 

 

Според легендата Аранг била дъщеря на съдията на Мирянг. Един ден нечестивата ѝ бавачка намислила да ѝ стори зло, като уговорила слуга Пекка да я обезчести, но в опита си той я убива. Мислейки, че тя е избягала с непознат, с което е накърнила честта на семейството, баща ѝ напуска поста си. Скоро след тези събития духът на Аранг започнал да се появява всеки път, когато бил назначаван нов съдия и постът бързо се освобождавал, а накрая никой не искал да го заеме. Но един ден постът заел смел мъж на име И Сангса, който обещал на духа на Аранг, че ще отмъсти за нея. Той заловил Пекка и го екзекутирал и от този ден духът на Аранг престанал да тревожи града.

 

И до днес духът на Аранг се почита в светилището от времето на периода Чосон, Аранггак в град Мирянг, намиращо се на зъбера Йонгнамну с изглед към река Мирянг. По традиция, церемониите се провеждат на 16-ия ден от 4-ия месец по китайския календар.

 

:essub:

 

С български субтитри :subs:: :click: :click: 

Онлайн с български субтитри :subs::click:

С български и английски субтитри + OST:  :click:

С руски субтитри:  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей този сериал ще го чакам с огромно нетърпение. И Джун Ги и Шин Мин А заедно на екран ще е жестока комбинация. :yes: :yes: :yes: Двама разкошни актьори и зарибен сюжет, тръпна в очакване! :panda-145: :panda-145: :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли наближава, и завесата около образните герои леко се отпуска за зрителите.
Мин А е страхотна на тези първи кадри..Споделям.
Аранг!

Силно потривам ръчички и за дози романтика..

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз потривам ръчички, въпреки че не си падам по исторически сериали. Тази двойка е доста екзотична и интересна, дано да им се получи химията :)

282598_431276386905248_658364504_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко от описанието на историята и част от главните лица, от официалния сайт, на тв драмата:

8atm1.jpg

А-ранг (Шин Мин А)

8atm2.jpg


Ън О (И Джун Ги)

8atm4.jpg


Джу Уал (Йон У Джин)

8atm5.jpg


Дол Сe (Куон О Джунг)

8atm6.jpg



Официален сайт

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал и аз го очаквам. Джун Ки е най-добрия корейски актъор по мое мнение, а Мин А е много добра актриса. Дано само сценарият да е добър, защото и най-добрите актъори не могат да спасят сериал с лош сценарий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oчаквам го с голямо нетърпение , освен за главните , които ми харесват като излъчване и ще се получи яка двойка от тях , но и заради младия Сънг Хо <3

 

Голям симпатяга е ..

 

1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Душата си давам, да гледам този сериал :D. Дори само Джун Ки щеше да е достатъчен, но и Мин, че пък и Сънг Хо.... И на всичкото отгоре е и исторически сериал.... Направо получих сърцетуп. Някой знае ли кога се излъчва първа серия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се зарекла след Покривния принц, че няма да гледам нищо, на което не са изтекли финалните надписи, ама тия хора нямат капка съжаление към мен...

Как се предполага, че ще устоя на тая звездна тройка?!

И тримата са ми ужасно чаровни и позитивни.. да не говорим, че са и добри като влезнат в роля.. че и с историческо амплоа..

От сега предчувствам гризане на нокти в очакване - я на поредната серия, я на субки..

Язък! Отиде ми спокойствието..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес е имало прес конференция. Снимки :

 

Благодарение на Lee Jun Ki / BG Family

 

 

И моята любима снимка от пресконференцията :

 

10369543662660172681344584345xNoTqHT4R7IHBUGR3ppu.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е приятно да видя отново Джун такъв елегантен - с костюм и с черната косаwink.gif)
Освен това са наистина красива двойка с Мин А. Вторият актьор ме разби с този спортно-елегантен стил, но и той е готинwink.gif
Но най-приятно ми стана, признавам си, от постера за благотворителната кампания на фен-клуба от ХонКонг с участието на фунове от други държави, където има и българското знаме!!
ТУК.
Браво на момичетата, които са имали възможност да изпратят средства!! Джун Ги със сигурност знае къде е България и че тук има и много фенове, а и сега пак сте го подсетили!!

Тези дни четох, че и режисьора хвали Джун. Не стига, че е очаровал колегите си и целият екип, ами и режисьора го хвали, че е забавен и забавлява и разсмива всичкиwink.gif))

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал си го очаквах с огромно нетърпение, тъй като и И Джун Ги,

и Шин Мин А са ми сред най-големите любимци. Толкова са красиви като

двойка, химията между тях прозира още от първата серия :kiss2: .

Изгледаното не ме разочарова, напротив - на един дъх изгледах серията.

На Шин Мин А много и подхождат такива роли, а тук тя е един много

сладък и закачлив призрак :es:

Очаквам с нетърпение следващите серии :yes:

 

Arang_and_the_Magistrate_tp1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста муден първи епизод. Гонеха се в началото и края, разправии, разправии... <_< Да имаше поне повечко комедия. Да видим нататък как ще се справят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :)

 

Тук съм регистрирана отскоро и не съм много наясно с реда за правене на субтитри... Не видях някой да е поел ангажимент да ги прави... Мисля да превеждам драмата, и ако нямате нищо против, ще качвам субтитрите тук... ако не, във форума на Джун Ги http://www.leejoongi.eu/forum/ или в subs.sab.bz

 

Ако някой вече се е заел, ще се радвам да каже, за да няма дублиране... и също така, ако има нужда от помощ - ще помагам... Имам опит с правенето на субтитри :)

 

Приятна вечер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :)

 

Тук съм регистрирана отскоро и не съм много наясно с реда за правене на субтитри... Не видях някой да е поел ангажимент да ги прави... Мисля да превеждам драмата, и ако нямате нищо против, ще качвам субтитрите тук... ако не, във форума на Джун Ги http://www.leejoongi.eu/forum/ или в subs.sab.bz

 

Ако някой вече се е заел, ще се радвам да каже, за да няма дублиране... и също така, ако има нужда от помощ - ще помагам... Имам опит с правенето на субтитри :)

 

Приятна вечер :)

 

Супер, значи ще го гледаме с български субтитри. Успех с превода! Вече тръпна в очакване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено има химия между двамата, обаче нещо сценарият май куца. Личи си, че дават всичко от себе си, но драмата не те грабва отведнъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основната спънка при евентуалната любовна история я има още от началото. Ако все пак са замислили някакъв романс (а някак не виждам закъде без :D ) доста имат да поизмъчат зрителите, в случай че задълбаят с драмата. Щом тя е призрак от самото начало, и най-безрезервно романтичната душа доста има да се чуди как ще се развият нещата.

Възможно е и да заложат предимно на отмъщението. И в двата случая се очертава обещаваща драма. Актьорският състав е великолепен, няма какво друго да се каже. Сериалът ме спечели още със споменаването на И Джун Ги и Ши Мин А , дано и историята си струва- макар че според мен комбинацията от историческа драма , свръхестествени елементи, и комедия на ниво е доста успешна.

Имаме двайсетина епизода да се убедим, приятно гледане на всички. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми първи епизод, но да си призная, че ме е грабнал отведнъж, ще излъжа. Трябва ми време да се ориентирам. Но пък си знам, че при мен любовта рядко става от първи епизод при корейските сериали. Но пък има потенциал и действие. Приятно е да видя порасналия Джун Ги. Ако си свали капата, ще е още по-добре wink.gif Второстепенните персонажи радват доста, това е също важно.

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си кажа (не че някой ме е питал), че и аз съм на клона и дотук ми харесва.

Шин Мин А ужасно ми липсваше в ролята на Лисичката, а тук макар и призрак, е все така дива и отракана. С две думи - напълни ми душичката, както не съм се и съмнявала.

Джун определено е пораснал, понаедрял и възмъжал. Направо не приличаше на себе си, определено в хубавия смисъл. Сега със сигурност има повече тежест на екрана. :)

 

Доста забавни моменти показаха, от една страна с устатата, манипулативна, своенравна Аранг, от друга с пълното перде с меко сърце Джун Ги... Озадачи ме обаче дългокосото хлапе, което поливаше гърба на оная коза с прорасналите треволяци по нея (това последното все още не мога да го храносмеля) и ролята на годеника, който явно ще го играе малко нещо маниак-шизофреник... Нищо, има време да видим всичко. Дотук съм доста доволна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...