Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Winter Butterfly (2011)
Страна: Южна Корея
Българско заглавие: “Зимна Пеперуда”

Премиера: 7 юли 2011 г.
Времетраене: 90 мин.
Жанр: Драма
Режисьор: Kim Gyu Min

Участват:
Park So Yeon - mother
Jung Seung Won - Jin-Ho

Резюме: Главата на семейството, 11-годишният Джин Хо (Jeong Seung Won) живее в Северна Корея заедно с болната си майка. Двамата се прехранват чрез събиране и продажба на дърва за огрев. Единственото нещо, от което се страхува Джин Хо, е майка му да не умре и да не остане сам на този свят. Един ден той има спор с нея заради свой приятел и отива в планината сам да събира дърва. Там той претърпява злополука и се изгубва. Майка му го търси навсякъде, но не може да го намери. Джин Хо скита в продължение на няколко дни, но успява да слезе от планините безопасно, мислейки само за своята любяща майка, която го чака у дома. Но той не знае, че всичко, което се случва, е само началото на едно голямо нещастие...

Български субтитри - :essubs:

Изтегли с :subs: :click:

С български и английски субтитри :click:

С руско озвучаване :click:

Все още се чудя дали да го гледм, тежичък ми се струва... Някой да го е гледал да каже мнение как е dry.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потресена съм! Чувала съм, че има много гладуващи хора, но така реално пресъздадените картини, са покъртителни.

Особено последните 10 минути ме разстроиха за целия ден. Вярвам, че и в момента в Северна Корея е такъв живота на обикновените хора - този военен режим, с пренебрежителното отношение към проблемите и болката на хората, съчетано с толкова мизерия, глад, безнадеждност и никаква "светлина в тунела"... По-страшно е да живееш, отколкото да умреш там!

 

Тук сваляне с бг субтитри: :click:

:click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че почти през цялото време не се случи нещо кой знае какво, филмът беше доста интересен. Краят беше неочакван и направо ме шокира :blink: Никога не бих си и помислила, че подобно нещо може да се случи в реалния живот ...

 

mrnkaloto, иска ми се да вярвам, че в 21ви век хората в КНДР не живеят така :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...