Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Crows Zero 2 (2009)
Страна: Япония
Година на излъчване: 04 Окт. 2009
Жанр: Екшън, Драма, Комедия
Времетраене: 133 мин.
Режисьор: Takashi Miike
:imdb:

Участват:
Shun Oguri
Haruma Miura
Kyôsuke Yabe
Nobuaki Kaneko
Meisa Kuroki
Sousuke Takaoka
Kyosuke Yabe
Tsutomu Takahashi
Suzunosuke
Kaname Endo
Yusuke Kamiji
Shunsuke Daito

Go Ayano

Takayuki Yamada

Kiritani Kenta

Резюме: Историята започва 8 месеца след крайния двубой между Такия Генджи (Oguri Shun) и Серизава Тамао (Yamada Takayuki), които сега се подготвят за предстоящото си завършване. Въпреки това Генджи първо трябва да разреши въпроса със съперник от друго училище – Тайга Наруми (Nobuaki Kaneko), който е съперник на гимназия "Сузуран", а също и най-голям конкурент на Генджи. Той трябва да се справи с тях както и с разделението в неговата банда GPS и честите конфликти със Серизава.

:essub:

Свали с български субтитри + OST :click:

Свали с български субтитри :click:

Свали с английски субтитри :click:

Свали с руско озвучаване :click:

Онлайн с руски превод :click:

 

Линк към първата част – Crows Zero (2007) :click:

Линк към третата част – Crows Explode (2014) :click:

Редактирано от bealonenomore
Обновяване.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Догледах и тази част. Също много силна като първата. Макар и с повече бой. Не знам дали реално може човек да понесе толкова и пак да се изправи на крака и да ходи на следващия ден! Явно това е силата на младостта !

Огури Шун има някаква много голяма сила в погледа си, която демонстрира като актьор тук. Може би само този, който играеше Серизава, може да му съперничи в това. Тази упоритост и борба докрай, това безстрашно втурване с главата напред, сякаш ти управляваш смъртта, а не тя теб - не мога да определя дали идва от азиатските ценности или от младежките ценности. Надявам се хората, които го гледат, да не видят само юмруците, а силата на духа и волята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз тъкмо го изгледах. За пореден път се възхитих от Миике и това, което е сътворил заедно с целия каст. Смятам, че подобно произведение на изкуството би имало дори още по-голям ефект, ако се гледа на кино, но това у нас е почти невъзможно, освен ако не го включат към някой фестивал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали ще има трета част? Защото наистина всичко свърши така отворено... И Миура Харума с неговото обещание..., не съм търсила информация, но съм готова да заложа, че няма да ни разочароват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятно е, наистина, но и аз към края на филма започнах да се питам, дали ще има още едно продължение. По принцип, не харесвам прекаленото разтягане на дадена тема, но в случая няма да имам нищо против да видя и трета част.

До момента няма информация за подобни планове. Миике сега снима нов филм - Thirteen Assassins, а има и още един проект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста хора се надяват да има, но може и да няма. Има слухове, че ще бъде трилогия, но пък както ukio каза, режисьорът в момента има други проекти.

Всъщност се оказва, че историята на сериала е един вид предисловие към вече излязла манга, където действието се развива една година по-късно след втората част на Гарвани. Тогава триото от първокурсници в Сузуран, които толкова обичаха Изаки, са основните действащи лица и дори Бито Татсуя участва.

 

Мъжете, гледали филма, няма ли да споделят защо им е харесал... Чудно ми е какво вижда другия пол в него.

Побоищата бяха много реални, макар че близките планове разкриваха доста червена боя по лицата на актьорите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наааай-после намерих време и желание да го изгледам този филм... биваше си го, дори беше сравнетелно реалистичен.. един вид нереалистичното се ограничеваше дотам, че ги спукват от бой и те пак и пак и пак стават... не е като да пипнеш съперника и той да изхвърчи назад

И най-хубавото... в следващата част Миура Харума ще има по-голяма роля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че тази част свърши с няколко неясноти - не означава, че ще има продължение. Ако си чел, че такова ще има - дай източник, защото аз нищо не намерих по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информацията ми не е от източник, а собствени заключения.

Накрая Tatsuya Mito казва:

Благодаря ти, че се стремеше да осъществиш мечтата на брат ми. Сега е мой ред да осъществя твоята!

Това според мен си е чисто и просто заявена трета част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега го догледах,страхотен филм,ако садя по края и 1 част свърши с бой между двамата и имаше 2-ра,дано и сега да има 3-та

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се,че и 2 част бе толкова добра,колкото и първа.Предпоставките за 3 част,ги има доста,но все пак Генджи и останалите напускат даскалото.Няма да се учудя,ако в главните роли вече да са други/ако има продължение де/новокурсници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам,че освен първа част излезна и втора

Филмчето е уникално,много ме разчувства дори плаках да си призная ,държеше ме в напрежение...просто думи нямам да опиша колко ми харесва ,а и Шун участва

 

п.п.А това,че напускат даскалото не означава,че няма да участват в трета част(която се надявам да има)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората част е по-добра даже от първата. Края много ми хареса - голяма закачка си е с тоя едрия

Ама що пък непременно предпоставка за трети филм? - то си беше малка победа все пак - Давид срещу Голиат ама без прашка или други средства - само по юмруци.

Ей, явно много ми допадат японските филмови представи за жизнеутвърждаващите истини и героизъм - ама имат си го хората, ползват си го , чак всички тупаниците си ги гледам с кеф. Огури Шун ето от точно тоя момент започвам да го уважавам и да му отдавам дължимото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се отчета и в тази тема

Очакванията ми за втората част се оправдаха - точно толкова добра, колкото и първата. ( само цигарите сякаш ми дойдоха малко в повече, но няма да го броя като минус за филма)

На мен също ми се стори, че има намек за III - та част - надяввам се наистина да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра наистина....но не мога да кажа.че е по-добра от първата... И двяте са супер мощни ...

Отново един такъв отворен край.... аа искам трета част...

песните бяха ....мн адските...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това става един от любимите ми филми.И двете части много ми харесаха.Не си спомням да съм гледала в друг филм толкова боища.Просто филмите ме накефиха на макс ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тоя филм ми отвори очите за японските филми!!!

От него започна манията ми Ямада и Шун са страхотни

Аз такъв бой преди не съм гледала.

Преди няколко дни го гледах за 9-ти път . оправя ми настроението...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам аз да попитам понеже снощи и днес пак си ги гледах двете части и на втората там когато в клуба Генджи е на стълбите и с мацката какво си говорят,че не е превдено цялото и се вижда само исписано на японски....та някой даима представа?

 

Тя: Добре ли си?

Той: Добре съм.

Тя: Не си добре.

Той: Дразниш ме! Казах ти, че съм добре!

Той:...ти всъщност каква си ми?

Тя: Смятах, че съм ти гадже...

Той: Тогава... ми пусни веднъж.

Тя: Добре.

Той: Какво?

Тя: Добре. Тук ли ще го направим?

Той: Ама... мен днес нещо ме боли кръста. Ще се прибирам.

 

И мен ми беше странно защо не са го превели в английските субтитри. Иначе филмчето става, но не ми хареса толкова колкото първата част. А като се има предвид успеха му в Япония, 3-а част е почти сигурно, че ще има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ненормални са, и двете части. Takashi Miike е вплел характерните си похвати с идеята да са претопи света на мангата във филмовото измерение и се е получило взривоопасно. Плюс това тук се нагледах на едни от най-майсторските и зрелищни улични сблъсъци и двубои, огрооооомна радост за окото!

Израдва ме е и факта, че и в първата и във втората част срещаме същите герои и че има продължение в развитието им. Всеки един от тях е със своята си индивидуалост и яркост.

 

Поздрав с това видео за всички върли фенове на Враните. Феноменално е, майсторски направено, направо ще се схванете от иЕкшън.

http://www.youtube.com/watch?v=W2_iJNlRVC0&feature=player_embedded

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...