Jump to content

Recommended Posts

nightmare-detective-movie-poster.jpg


Akumu Tantei (Nightmare Detective) (2007)
Страна: Япония
Премиера: 13 януари 2007
Жанр: Трилър, Хорър
Режисьор: Shinya Tsukamoto
imdb

Участват:
Ryuhei Matsuda
Yui Miura
Hanae Kan
Hatsune Matsushima
Wako Ando
Shungicu Uchida
Toshiyuki Kitami
Ken Mitsuishi
Miwako Ichikawa

Ando Masanobu

Резюме: Енергичната млада Кейко Киришима се захваща с необикновен случай, при който сериен убиец влиза в съзнанието на жертвите. Става ясно, че жертвите са хора, които желаят да се самоубият и те се свързват с убиеца чрез разговор по мобилен телефон. Може ли Кейко да го спре, преди да е станала следващата му жертва?

 

:essub:

 

Свали филма с български субтитри :click: :click:
Свали филма с английски субтитри :click:

Свали филма с руски субтитри :click:

 

Линк към Nightmare Detective 2 (2008)


Продължавам с филмите на Рюхей Мацуда :D Филмът е страхотен, скоро излезе и втора част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро го гледах, по-точно, когато Кидо направи бг субтитри :yes: Отдавна не бях гледала нещо страшничко и реших, че това ще ме уплаши. Уви, станала съм дебил или филмът не е достатъчно стряскащ. Май през повечето време се опитвах да разбера връзката между убийствата, за да подредя логично нещата.

Само дето връзка нямаше

Толкова за сценария, да не продължавам, че няма да остане нищо. Актьорите преиграваха за моя вкус, особено жената инспектор, но ми допадна изтощеният и налудничав образ на Миура. Беше ми жал за него, сякаш на никого не му пукаше, че това, което прави, го убива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв хорър!

Депресивен, кървав, мрачен и напрегнат.

Рядко гледам филми на ужасите, но смея да кажа, че е от хубавите.

Въздействащ и красиво заснет.

Визуално и технически. Музика, цветове, сценография и сюжет ти поднасят нещата с някаква кристалност.

По странен и дълбок начин третира въпроса със самоубийствените наклонности в хората. Мен лично ме трогна.

Има нотки любов и съпричастност.

 Хареса ми много и главната героиня.

(Да има фенове?)

Рюхей Мацуда нявсякъде, където изобщо се появява просто поразява с присъствието си и с недоловимата си и загадъчна усмивка:

Точно като "Мона Лиза".

Поредната добра роля.

Като че ли и самият режисьор участва в ролята на лошия.

Отивам да търся 2-рия филм.

(Това е боя) :emote_kiss3:

Nightmare%20Detective%20wallpaper%2002.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си забелязала. Режисьорът има участие.

Хитоми направи хубава роля тук, но тя е и добра певица.

Нищо не казваш за третия актьор - Андо Масанобу, който днес има рожден ден. Двамата с Рюхей се срещат често на големия екран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, и той е очарователен. Честит Рожден Ден!

 

Не мога да се сетя къде съм го гледала...А, да...може би в един стар филм пак с Рюхей. Те не само си партнират, но са и приятели както гледам отдавна, и май също е актьор от висока класа. Ти ще кажеш повече.

 

Вторият филм е също толкова хубав, но без кървави сцени и по-психологически. Детектива трябваше да се пребори и със своите собствени кошмари този път.

Много добре са го измислили!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...