Jump to content

Recommended Posts

God of Study/공부의 신
spacer.png

 

공부의 신 / Gongbueui Shin / Lord of Studying / Master of Study

 

Страна: Южна Корея
Жанр: комедия
Епизоди: 16
Излъчване: KBS2
Период на излъчване: 04.01.2010 - 23.02.2010
Време на излъчване: понеделник и вторник 21:55
Алтернативна драма: Dragon Zakura

 

Сюжет:
4 януари е датата на премиерата на корейската адаптация по мангата на Mita Norifusa "Dragon Zakura". Сериалът ще носи заглавието “Master of Study" и в него ще проследим историята на петима проблематични ученици, които нямат никакъв интерес да се образоват, но се случва така, че попадат в специален обучителен клас, който обещава да ги вкара в най-добрия университет в страната. Техен учител става адвокатът Канг Сок Хо (в ролята е Kim Su Ro).
В една от ролите ще видим изгряващия млад актьор Yoo Seung Гo, познат ни най-вече като малкия Дам Дук от "Четирите бога на краля". Тук той ще се трансформира в непокорен тинейджър със силен характер и бунтарски външен вид.

 

Участват:
Kim Soo Ro - Kang Suk Ho
Bae Doo Na - Han Soo Jung
Oh Yoon Ah - Jang Ma Ri
Yoo Seung Ho - Hwang Baek Hyun
Park Ji Yeon (T-ara) - Na Hyun Jung
Go Ah Sung
Lee Hyun Woo - Hong Chan Doo
Lee Chan Ho (이찬호) - Oh Bong Goo
Byun Hee Bong - Cha Ki Bong
Lee Byung Joon
Im Ji Eun - Lee Eun Yoo
Shim Hyung Tak - Jang Young Shik
Park Chil Yong - Ha Sang Kil
Lee Dal Hyung
Im Sung Min - Bae Young Sook
Kim Young Ok - Lee Boon Yi
Bang Eun Hee - Han Ae Shim
Kim Ha Kyoon - Oh Dal Shik
Park Chul Ho
Koo Hye Ryung (구혜령) - Hwang Geum Joo
Kim Mi Ra - Kim Jung Hee

 

 

С български субтитри

С български субтитри 2

Онлайн с български субтитри

С английски субтитри

С руски субтитри


OST
 

감사합니다

 

Пожелавам ви приятни мигове с
e.gifa.gifs.gift.gife.gifr.gifn.gifempty.gifs.gifp.gifi.gifr.gifi.gift.gif

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започна се.....първата серия е излъчена днес :cheers:

Нов постер и първа песен от OST-а на сериалчето.

2009123185177_2009123109231.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=GWQWVVq2ITA

 

Може би няма да предизвика бомбастичния интерес като към "красавците", но знае ли човек :scratch:

на пръв поглед са ми симпатични всичките ;)

...а прочетох, че и доста известни актьори ще се появят постепенно на малкия екран...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме забавлявава една от песните, в която се пее I am so weary, но се чува I am so weawy. Сериалът е незаангажиращ. Само стоя и си викам "колко японско, ама на корейски" :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идея нямам защо ,но почти на всеки епизод ми се плачеше /и естествено понапоих клавиатурата :Д/ ... много ми хареса тази драма,обожавам я!Стана ми една от любимите...

принципно все нещо ми липсва в някоя драма .. но в тази не... просто си беше наистина невероятна.Харесвам такива драми с "цел от до",начина по който хората ,намират смелоста в себе си и следват ,дори в началото по нежелание истинския си път в живота ,е направо стоплящ душата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е, да си правя паралел между този и Dragon Zakura. В началото ми изглеждаха супер еднакви, но постепенно корейското надвива. Smile God of Study ми се струва по-реалистичен, но това не означава, че не е също толкова забавен или драматичен. Просто корейците са ми по близки като държане и като цяло го възприемам по добре. Почне ли се сравнение с героите, веднага се набива на очи учителката по английски. Тук тя не преиграва толкова и е по убедителна. Главният герой, дето играе алтернативата на Ямапи, ми направи също добро впечатление. Наистина изглежда доста проблемно дете и няма тромпет Very Happy Необяснимо защо пак си харесах алтернативата Юи Арагаки, която тук се играе от Джи Йон. Нищо, че ролята й е още по статична. Само се цупи като в клипа на "Apple Is A...", но пък две мнения няма, бива я в това. Very Happy Радващ е и факта, че от време на време, въртят и песнички на T-ara. Засега съм много доволен, пък ще видим. Basketball

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го наскоро и ми хареса. Предимно го гледах заради Джи Йон Embarassed .

Японската версия гледах само епизод 1. Не ми беше интересно и до там бях! Затова не мога да сравнявам.

Те освен, че пускат песнички на Тиара, даже и участват правят камео, ама не помня в кой епизод Question

Бяха са появили като накакви приятелки-побойнички на Джи Йон affraid .

Най-доброто беше като Джи Йон бяга подир малкия Со Джи Суб (Yoo Seung Ho) и само му се лепва на рамото и повтаря: Скъпи! Скъпи!

Пък той горкият се зарибяваше с Ким Пюл Ип....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това момче наистина прилича на Со Джи Соп. Даже мисля, че доста ефектно може да го играе, като малък в някой сериал. Но тука според мен най-доброто попадение е директорката (в сравнение с японската версия). Тази актриса ми е много забавна в тази роля и мисля че ми е позната от някъде... Може и да се бъркам. Ама познах малката Бо Ра от Snow Queen.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази драма е задължителна за ученици със слаби оценки,без мотивация за учене.Страшно поучителна и интересна история...

За актьорите да не казвам...най-малкото те могат да те накарат да го гледаш. Японската версия съм я гледала само до 3-ти епизод /някой ден трябва да си я довърша/,но мисля,че тази е къде къде по-добра...

Краят е за съжаление тъжен,но напълно реалистичен...

мислех си,че всички ще влязат в Чун Ха..ама уви :(

 

От момичетата Пил Ип ми допадна повече.. беше напълно решена да учи здраво и постигна целите си ^^

Героинята Джи Йон отначало ми беше толкова досадна и лигава..но се радвам,че с течение на времето се пооправи ;Д

Все още не мога да си избера любимец м/у Сънг Хо и намигащото сладурче ... :D ..и двамата бяха много добри ^^

Бонг Гу също се постара и въпреки,че на моменти се държеше ужасно ... обра плодовете на труда си ^^

Адвоката въпреки,че се правеше на жесток ..им даваше голяма душевна подкрепа ..макар да не го показваше

Всички учители бяха много забавни и за мен беше удоволствие да изгледам тази чудесна драма! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази драма е задължителна за ученици със слаби оценки, без мотивация за учене.

Абсолютно точно. Чак аз се въодушевих и ми се прииска да се върна в училище. Макар че хич не им беше лесно. Само като се сетя за методите им на обучение... laugh.gif Забавен сериал, но и доста тъжен, най-вече животът на учениците.

 

Що се отнася до края...

 

Очаквах поне една двойка да се "събере", но уви. А и краят си беше доста пресилен, особено когато учениците викаха след адвокат Кан "Учителю!" и ревяха... А той невъзмутимо се отдалечаваше. Не човек, а бойна машина. Сценаристите можеха да му отпуснат малко любов и топлина в живота, кой човек не се нужда от това... Представиха образа му на учител като някакъв идол, който няма нужда от семейство, приятели, стигаше му само да прилага принципите си.

 

Учениците бяха истински сладури. Най-много си харесвах Yoo Seung-ho, който се справи много добре в 4th Period Mystery, а тук - още по-добре. smile.gif

Музиката също беше много хубава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много забавен сериал.Не знам немотивираните ученици как ще успеят да се мотивират с него, но определено може да замести някой скучен учебник по методика на учителите. А и хич не е лошо и повечко родители, претендиращи че добре възпитават децата си, да го изгледат. Комедия е, но е комедия,задължителна за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го изгледах, и на мен ми хареса много с изключение на супер тъпия край.

 

Всички други недомислици ги преглъщам, само за една се възмутих невероятно много.

 

Hong Chan Doo - цяла година се вари на бавен огън, катери се върху обелено дърво,

буквално прави челни стойки и накрая да реши, че не му се учи в момента и ще си гледа кефа една година,

а след това - каквото сабя покаже. Това беше тъпо.

 

 

 

Но сюжета е актуален за всички времена и не засяга само учениците, ами и родителските тела.

Трябва да си вземат поука от сериала и да бъдат модел за подражание, като в същото време не губят обратната комуникация с децата.

Учителите - да бъдат ангажирани с учениците си, а не да лапат мухи и да убиват времето си в клас.

Децата (особено българчетата) трябва да се научат на уважение към възрастните и към възпитателите си.

И така - има много хубави поуки, много математика :wacko: и полезни трикове - как да запаметяваме трайно знания.

Актьорите пък са млади, стари, красиви, забавни, дебели, слаби, модели и какви ли още не. Не е като да няма разнообразие.

Ост-а съм си го свалила от тук: :click:

Представиха индивидуалната драма на всеки един от учениците, но в същото време - макар, че тези трудности ги пречупи психически,

не успяха да ги разделят. Според мен трябва да направят продължение на драмата с героите - след като са се реализирали всеки в своята сфера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tuci, тази недомислица за мен беше доста интересно послание. :) Мисля че цялата идея на сериала е, че представиха ученето като един вид първо предпятствие в живота на един човек. Тези трудности които изпитаха бяха с идеята да намерят себе си, да разберат какво искат от живота. Това да учиш и да влезеш в известен университет, не за всеки е най-добрата идея. Да не кажа, че може да се превърне в истински кошмар, ако дадения човек го прави по някакъв модел заложеш в обществото, а не заради себе си. Борбата която водиха цяла година, ги направи достатъчно зрели, реално да решат и да преценят какво искат най-много. Въпросното момче (ако не се лъжа, това което искаше да танцува) намери сили да се противопостави на родителите си и да поеме по своят път, вероятно различен от коловоза на останалите. (а може би не)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демоне от моя гледна точка е нелепо и ще ти обясня защо.

 

И аз съм учила в елитна гимназия с високи изисквания - без никой да ме пита дали искам или не искам.

Но още първата година успях да си намеря мястото, да си създам приятелства за цял живот, че и накрая - напук на всички, които мислеха, че няма да успея,

завърших и влязох в единствения университет, където кандидатствах и по специалността, която си исках.

Децата, които са уверени във възможностите си са малко и точно тук е проблема. Не казвам, че те трябва да се насилват да правят нещо, което не искат да правят,

но при положение, че в тази възраст не знаят какво искат, не мислят за реализацията и за нарастващата безработица, която напоследък е тенденция

или как ще си гледат семейството, е пълно безумие - да пропилееш такъв шанс.

Това е все едно - някой да ти подари празен чек и ти да го върнеш, защото "не си се открил" :huh:

 

И точно защото момчето положи толкова усилия и доказа на родителите си, че не е куха лейка, трябваше да има за живота си някакъв план,

а пък онзи, който се биеше и не искаше да помирише учебник - как така изведнъж му прищрака, че ще става лекар - ето това е пълно безумие според мен.

 

Между другото - тенденция е сред родителите в Корея да дават поощрения на децата си - ако бъдат приети в университет.

В сериала са пропуснали да споменат тази важна подробност.

В смисъл - родителите нямаха грам очаквания към децата си и ги бяха оставили на течението.

Чак в последната година - получиха морално просветление и решиха, че децата им всъщност сами трябва да започнат да градят бъдещето си.

Ето защо - малките бяха развей прах, но когато се появи адвоката; скръцна със зъби и им показа, че със знание - могат да постигнат мечтите си,

те се впрегнаха като мулета и учиха.

 

А в крайна сметка - се видя, че целта на адвоката не е да вкара всички в университет, а да им помогне да осъзнаят смисъла от съществуването си.

За това не може да се каже, че цел номер едно е била тази. Той искаше да помогне - както на него са му помогнали и да не допусне

училището да бъде продадено на гангстерите :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...