Jump to content

Akai Ito (2008/2009)


Recommended Posts

spacer.png

Заглавие: 赤い糸 | Akai Ito | The Read Thread
Жанр: Романтика

Епизоди: 11
Телевизия: Fuji TV
Период на излъчване: 06 Декември 2008 - 28 Февруари 2009
Час на излъчване: Събота 23:10

Минамисава Нао - Такемия Мей
Мицобата Джунпей - Нишино Атсуши (А-кун)
Кимура Рио - Такахаши Рику (Така-чан)

Янагишита Томо - Фудживара Нацуки

Конно Махиру

Язаки Хироши

Сюжет: Проследява съдбата на младата двойка Мей и Атсуши.

Лично мнение (за момента): Големи драми, голяма работа. Но има нещо, което ме грабна в този сериал, чакам всеки епизод с нетърпение всяка седмица smile.gif Актьорският състав според мен е много добро решение, пък и историята не е съвсем типична. Майката на Атсуши е зависима от наркотици, лекуваща се в рехабилитационен център. От този факт следват повечето отрицателни развития на сюжета, но също така има и още различни детайли, които разнообразяват историята smile.gif Стилно направена драма, аз лично я препоръчвам.
Между другото има и филм, който излезе докато сериалът беше стигнал до 3ти епизод. Не можах добре да разбера, но мисля че филма и сериала взаимно се допълват. Тъй като ще трябва да се чака за ДВД за да видим филма, за момента и сериала само ще свърши работа. smile.gif Но ми се струва че трейлърът по-горе е за филма. Не че има кой знае какво значение, повечето сцени са ми вече познати от сериите.

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето е супер, в момета го гледам...Много ми харесва историята.

Много ме радват тия техни поверия, амулети, талисмани и т. н.

Провокира ме да прочета това-онова за черешовите им дървета, прекрасни, много красиви...

Как розовият цвят на цветчетата е символ на кръвта, пропита в земята и всмукана от корените им. Символ на успеха, невинността.

И този Sakura omajinai-амулет за успех, направен от три листенца, хванати преди да докоснат земята...С негова помощ, желанието ти се сбъдва. Просто им се възхищавам на тия хора, на оптимизма им, на вярата им в доброто и хармонията им с природата.

Ей, така на шега почти попреведох първи епизод за себе си, да си го изгледам с аматьорските си субтитри... Наистина много ме развълнува!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата беше доста интересна,обаче като се замисля

А-кун и Мей бяха заедно само в началото и в края,а през останалото време него никакъв го нямаше..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз нещо не можах да проследя "линията на времето" тука. Те завършиха едно у - ще, отидоха в друго и там учиха , учиха бая време и накрая на сериал бяха на 16 г. Аз ли нещо не съм разбрала правилно, що ли.... Иначе историята беше интересна, и доста бързо се редяха събитията, не ми е доскучавало докато го гледах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мислех, че японците не вкарват чак толкова много драма в сериалите си, но тук ме опровергаха. Историята е хубава и все пак тежка, като се започне още от първата серия. През цялото време те държи в напрежение с тези резки обрати, направо ми беше жал за Мей на моменти, но пък А-кун ми стопляше сърцето.

Особено когато й разказа за първата им среща, която тя беше забравила и момента, в който й даде половината си шоколад на покрива. За мен шоколадът е нещо специално и го деля само с близки хора, затова този жест ми се стори адски мил.

 

Героят на Джунпей ми харесваше и му симпатизирах, но това не означава, че не харесвах и останалите. Всички си имаха своите хубави страни. Странно е как понякога срещаме определени хора, а дори не ги забелязваме, обаче те се оказват свързани с нас чрез нишките на съдбата.

Като цяло драмата е силна, емоционална и тежка, но хубава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...