Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Overheard 2/ Подслушване 2


Сценарий и режисура: АЛАН МАК и ФЕЛИКС ЧУН
Оператор:Антъни Пун
Музика: Чан Куон Уин
Държава: Хонконг
Година: 2011
Жанр:Драма; Екшън; Трилър
Участват: ЛУИС КО, ЛАУ ЧЪН УАН, ДАНИЕЛ У, Хуан И, Мишел Йе и др.


Сюжет: Менсън Лоу, известен борсов агент в Хонконг е ранен при автомобилна катастрофа. Полицията, водена от инспектор Джак Хo, открива подслушвателно устройство в колата на Лоу.
Междувременно Джо е задействал своя сложен план, чиято цел става мистериозен финансов конгломерат, известен като "Ухаещата триада". Съдбата на тези трима мъже наподобява "игра на котка с мишка",която може да влияе на развитието на цялата фондова борса...

 

 


 :subs: Свали с български субтитри: :click:  :click: 

 

Свали с английски субтитри: :click:

 


Лично мнение:
Има и първи филм (както си личи от заглавието), но нямат никаква сюжетна връзка с този, екипът е почти същия, но там тримата главни играят различни роли ) Двойката е правена с повече пари, визията й е по-добра, сценарият е все така слаб (типично за повечето филми на Алан Мак), но не чак толкова, че да развали удоволствието от филма. Прилична кримка, имала е претенции за нещо повече, но само с тях си остава. Все пак си струва отделените два часа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и двете части и доста ми харесаха. В първа историята беше по-истинска, но пък втора беше по-професионално направена. Давам им 7,5, като 0,5 получават заради това, че ми припомниха за Хонг Конг и особено за този натрапчив звук от пешеходните светофари. Направо ми беше втръснал към края на почивката:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първата нещо ме загубиха по едно време, доста стана разпокъсана историята, а краят беше...meh(но сефте чух китаец да говори така английски, сигурно е бил дублиран, защото са известни с ужасното си произношение), втората беше значително по праволинейна. Ако има трета част, сигурно Даниел У ще играе с очила (макар че тук ги бе надянал за една кратка сцена), Луис Ко има съвсем друга фаца без тях (в първата част изглеждаше мега зле), а на Лао Чън Уан доста си му ходеха. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и двете части. Първата наистина е мудничка, разкъсана, дори от време на време ми се губеше логиката.

Във втората част единствено

"ще се развеждане- няма да се развежда"

бе излишно според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...