Jump to content

Recommended Posts

p83014_d_v7_aa.jpg

Blue Gate Crossing (2002)
Също известен като: Lan se da men(蓝色大门)
Страна: Тайван
Режисьор: Yee Chin-Yen
Година на излъчване: 8 Септември 2002
Времетраене: 85 минути
Жанр: романтичен, драма
Субтитри: Английски
IMDB

Участват:
Chen Bo-lin - Zhang Shihao
Kwai Lun-mei - Meng Kerou
Liang Shu-hui - Lin Yuezhen
Joanna Chou - Mrs. Meng

Резюме: Lin и Meng са най- добри приятелки. Lin е тайно влюбена в Shihao, момче от отбора по плуване, докато Meng е по- скоро мъжко момиче. Тъй като Lin е прекалено срамежлива, Meng поема инициативата да говори с Shihao. Той не вярва, че нейна приятелка го харесва, а мисли, че самата Meng се опитва да се сближи с него. Двамата започват да прекарват времето си заедно, което усложнява нещата между тримата.
 


Награди:
23rd Annual Hong Kong Film Awards
-Nomination - Best Asian Film

Торент
Сваляне

Един наистина сладък, романтичен, реалистичен и прекрасен филм! Донесе ми наслада и удовлетворение. След като го изгледах се чувствах просто щастлива и се усмихвах.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмчето не е нищо особено, честно казано очаквах доста повече преди да го гледам. По време на избора му бях силно заинтригувана от частта с женската любов. Надявах се, че не само мъжете се обичат в тия азиатски държави. :lol: Уви, останах разочарована. И много несимпатична главна актриса са избрали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми хареса филма, главно защото е обикновен, ненатрапващ, спокоен и сладък. Напълни ми душата честно казано. А главната актриса според мен е красива, просто тук е много малка. :D

Интересно ми стана за двамата главни след филма и се оказа, че са големи приятели сега. И макар Kwai Lun Mei да си има приятел, май Chen Bo Lin си пада по нея.. Страшни сладури са ми.

Mood, относно женската любов(тайванците са известни с техните хомосексуални филми) ти препоръчвам: "Candy Rain" с Cyndi Wang и Kerena Lam и "Spider Lilies" с Rainie Wang и Isabella Leong. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...