Към съдържанието

Снимка
* * * * * 6 гласа

Dream High 2 (2012)

музикален романтичен училищна драма

• Влезте в профила си за да пишете
47 отговора на тази тема

#21 doki doki

doki doki

Глупаче

• Потребители
  • 11 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2012 - 04:36

Сериала е много забавен. Като начало Jinwoon много, ама много ме радва с образа на "rock rebel". За сега просто води по точки и с тая палава усмивка дето я вкарва :wub: . Героинята на So Ra на моменти е прекалено голяма шматка, но не се учудвам. Тия прически дето си ги прави допълнително допринасят за ефекта. Сега само чакам цялото мъжко съсловие да се влюби лудо в нея :lol: За сега главно наблягат на хумора, но вярвам че съвсем скоро ще оплетат емоционалните конци типично по корейски.
Култовите моменти според мен ще ги сложа в спойлера да не разваля на някой гледането:
Spoiler

#22 CToTaKa

CToTaKa

Гу Джун Пьо спирит

• Потребители
  • 589 Мнения:
  • Местожителство: Kyustendil, Bulgaria, Europe

Публикувано 10 февруари 2012 - 09:10

Изгледах 3-ти и 4-ти епизод и е добре сериала засега :). Наблягат все още повече на комичните моменти, но усещам, че започват да се прокрадват лека-полека драма и романс :). Джей Уай Пи, Джунун и Джийон, заедно с директора, ми харесват най-много като игра и образи.
Spoiler
Сюжета е добре до този момент, като изключим романтичната и драматична част, които все още не са засегнати. Интригата е в друга посока за момента и следващият епизод ще е доста интересен :). "Музикалните изпълнения" няма да ги коментирам, че... пеенето е "lip sync", както в "Dream High", което е нормално за сериал. Не мога да кажа обаче колко добре се справят, като предварително са си направили запис на песента с техните гласове и след това само си отварят устата... доста неубедително (струва ми се, че не съвпада на моменти). Имам чувството, че някои от тях ще пеят по-добре "live", особено Jinwoon, Hyorin и Ailee. Танцовите изпълнения пък... :lol:. JB и JR просто... не знам защо постоянно им повтарят, че са "уникални" танцъори... това не ми се вижда дори близо до истината. Да участваше Jo Kwon или Junho, та да им покажат как се танцува B).

#23 Zenith

Zenith

И Лаф-чо

• V.I.P.
  • 1086 Мнения:

Публикувано 13 февруари 2012 - 01:14

Макар да върлува мнението, че първата част е по-добра, дори започнаха да хвалят сценария и играта, аз май съм доста по-влюбена в този сезон...Първо, че актьорският състав ми е доста повече на сърце, второ историята ми върви доста по-естествено, въпреки пародийния елемент и преиграването, тук поне не са снораско-помпозни и връх сериозни, а все пак засягат доста важни теми като непълнолетните айдъли, преработването и пласирането на младежи само заради визуалните им качества, а също така и как айдълите биват подценявани като артисти.

Младите актьори за мен се справят доста сносно, макар да имат нужда от още много работа. ДжинУн ме впечатлява много и го обичам още повече. Точка.

#24 CToTaKa

CToTaKa

Гу Джун Пьо спирит

• Потребители
  • 589 Мнения:

Публикувано 13 февруари 2012 - 09:02

Превюто за днешния епизод 5:

Spoiler

И заснети от фенове сцени, директно от мястото, на което се снима сериала (оказа се, че се снима в момента с излъчването на епизодите самият сериал smile.gif). Забелязвам, че ще видим най-после сцени с Джинун и Джийон:
Spoiler

Още снимки с Джинун и Джийон, които ме карат сериозно да се замисля как ще се развие сериала, тъй като до този момент Йоджин и Риан дори не са си говорили:
Spoiler

И за последно... как да не я харесваш Джийон :rolleyes: (уникални аксесоари, имаше и един много особен пръстен, но не помня в кой епизод я даваха с него laugh.gif; edit: намерих я сцената, снимката е в спойлера biggrin.gif)?:
Spoiler

Този пост е редактиран от k1227: 16 декември 2013 - 06:15

#25 phoenix.bg

phoenix.bg

Глупаче

• Потребители
  • 23 Мнения:

Публикувано 13 февруари 2012 - 11:33

Към линковeте за сериала, може да добавите също и HULU.COM - достъпни са първите няколко епизода (получават ги от DramaFever с известно закъснение)

Как да гледаме онлайн азиатски сериали в HULU.COM вижте ТУК!

#26 CToTaKa

CToTaKa

Гу Джун Пьо спирит

• Потребители
  • 589 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2012 - 06:10

Изключително слаб 5-ти епизод и рейтингите нормално паднаха доста вчера. Днешният 6-ти епизод беше добър. Май режисъора прави промени по сценария, поне от това, което чувам. Той си знае работата де, все пак е същият режисъор от "Dream High", жалко, че сценариста е различен. В шести епизод се случи неочакваното - двама от главните персонажи размениха думи за първи път :lol:! Още малко и щях да си помисля, че играят в различни сериали. Пяха и една много хубава песен в 6-ти, трябва да науча коя е, въпреки че има вероятност да е нова песен :D. Дано внесат още оригиналност и да стане интересно, че с този 5-ти епизод направо бяха на път да ме откажат от сериала.

#27 Lowe.Sucks

Lowe.Sucks

Глупаче

• Потребители
  • 23 Мнения:

Публикувано 18 февруари 2012 - 01:22

Благодаря на всички! без вас си бях загубена :D аа.. за сериите кво да кажа...до втория еп.съм за сега върви добре ще видим нататък как ще е но липсва нещо :huh: при DR1 не знам беше май по различно неможех да чакам да излезнат серите а сега :lol: еми дано нататък да е по добре ще видим :P .Едно голямо мерси на всички помогнали ми :es:

Така начи стигнах да 4еп. вече и от тука вече почва интересното започват да се завързват драми, романтика и тн. :lol: но но едно голямо Но ще видим кво ще излезе ако много го замотават :P чакам с нетърпение по-вече нови епизоди :wub:

#28 CToTaKa

CToTaKa

Гу Джун Пьо спирит

• Потребители
  • 589 Мнения:

Публикувано 21 февруари 2012 - 08:31

В 8-ми епизод пораздвижиха малко нещата, може би наистина има нов сценарист. Забелязах голяма промяна и в Hyesung, която беше с нова прическа и доста по-нормално (сериозно) поведение в последния епизод (нямаше помен от лигавене и т.н.). Усеща се промяна и в сюжетните линии с появата на продуцента, сестрата на Hyesung, както и раздвижването в отношенията между героите (ако сте гледали ще разберете за какво говоря :))... общо взето 8-ми епизод беше доста по-свеж и интересен от останалите (с изключение на 6-ти, който не беше чак толкова зле). Дано успеят да направят поне втората част от сериала добра. 8-ми епизод беше добро начало, но не се знае все още де :). Сцената с новата песен на SE7EN - "When I Can't Sing" беше много добра :D.

#29 Monica

Monica

Глупаче

• Потребители
  • 4 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2012 - 02:21

Обожавам сериала! <3 Втори сезон е значително по-слаб от първи, няма ги тези грабващи моменти, които са способни да те разчувстват и дори разплачат...някак си са наблегнали прекалено много на хумора. JB е страшно красив, иначе, Jin Yoo-Jin също - харесва ми и това, че винаги отстоява мнението си и е различен от всички други. Hae-Sung ме дразни, много слаб персонаж, от нея друго освен сълзи, извинения, неадекватно поведение и изцепки досега не сме видяли почти в сериала... иска ми се да я променят коренно и дано го направят..

#30 Nino_Chan

Nino_Chan

Млад герой

• Потребители
  • 30 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2012 - 03:03

Охх....вторият сезон, наистина е по-слаб от първия. Честно казано малко ме дразни това, че се опитват да влеят огромна доза комедия в сериала, но на мен повече ми прилича на преиграване sad.gif

#31 CToTaKa

CToTaKa

Гу Джун Пьо спирит

• Потребители
  • 589 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2012 - 09:24

Честно да си призная след 10 епизода... не е добър сериала засега просто. Личи си, че сценариста е различен. Най-големите слабости на този сериал - мислят сценария серия за серия (лично според мен), защото е очевадно, че някои от актрисите/актъорите не пасват на образите, които сценариста е искал да представи (същото важи и за романтичната линия - просто предварително замислените "двойки" не си пасват)... от там идват постоянни колебания в характерите на героите, внезапни промени и т.н. Сценарият и действието изпада в леко казано нелогични ситуации в поведението на героите. Но най-голямата слабост на самият сериал за мен е, че се набляга много на танцуването. То да беше танцуване поне... защото в "Dream High 1" момчетата от 2PM бяха в пъти по-добри от JB & JR в този сезон. При положение, че "Dream High 1" беше съсредоточен повече върху пеенето, а този сезон се набляга на танцуването... нелогично е главните "танцъори" да са по-слаби от първи сезон. Наистина щеше да е много по-добре да бяха запазили тенденцията и този сезон също да бяха наблегнали на пеенето... но пък лично за мен Kang Sora няма глас за певица, за разлика от Kim Soo Hyun в първи сезон. А пък ако някой ми каже, каква всъщност е мечтата на някой от героите... добре ще е, защото аз лично с много голяма доза фантазия успях да "разбера" мечтата само на 1 от героите. Името на сериала все пак е "Dream High". Ако не участваха Джинун от 2AM и Джийон от T-ara, щях да съм го зарязал още на 5-ти епизод.

#32 CToTaKa

CToTaKa

Гу Джун Пьо спирит

• Потребители
  • 589 Мнения:

Публикувано 20 март 2012 - 05:12

Догледах го. Това е може би най-слабият корейски сериал, който съм гледал (въпреки, че се сещам за един-два други около неговото ниво, но май пак са с малко по-добри). Слаб сценарии, изключително слаб сюжет. В целият сериал имаше 3-4 силни сцени (на нивото на първи сезон). Мислеха сценария седмица за седмица и снимаха сериите пак седмица за седмица, и в крайна сметка нищо не направиха. Би било несериозно да го сравнявам въобще с първи сезон. Поне си извадих някои поуки - сценариста ще си го запиша и вероятно няма да гледам негов сериал вече. Също така, вече няма да гледам сериал с Kang Sora или JB в главните роли - имаха няколко добри сцени, но като цяло ми бяха изключително скучни и не мисля, че си изиграха добре ролите.

#33 viktoretka

viktoretka

Млад герой

• Потребители
  • 29 Мнения:

Публикувано 25 март 2012 - 07:32

Свърши. Беше ми тъжно, макар че изобщо не можеше да се мери с първия сезон по нищо. Причината, поради която го гледах.. не, двете причини бяха: Джиьон <3 и двойката Ю Джин и Хесън.

Spoiler
А JB изобщо не ми хареса. Знаех си, че още от акронима има нещо гнило /винаги ми е звучало като джъстин бийбър. >.</ Нито ми хареса как си играе ролята, нито нищо. А адски се дразнех като постоянно ѝ казваше „Не плачи, спри“ о.о

#34 lazeto

lazeto

Дорама фен на годината

• V.I.P.
  • 1805 Мнения:
  • Местожителство: Пловдив

Публикувано 22 април 2012 - 08:22

Надявам се не, не си заслужава тази пародия а не сериал, а такова очакване имах за него след сезон 1... :nunchako:

#35 skofiild

skofiild

Пълководец

• Потребители
  • 246 Мнения:
  • Местожителство: Варна

Публикувано 06 май 2012 - 08:32

На мен лично ми хареса сериала. Имаше доста герои, така че няма как да не се хареса поне нещо или някой с неговата история

Spoiler

#36 KazeShini

KazeShini

Пълководец

• Екип Субтитри
  • 245 Мнения:
  • Местожителство: Велико Търново

Публикувано 23 май 2012 - 10:10

Адски слаб беше. В първи сезон вдигнаха летвата и тук ме разочароваха ужасно много. А главната героиня от любимия ми тип "хваната от гората" ми дойде в повече dry.gif

#37 Lowe.Sucks

Lowe.Sucks

Глупаче

• Потребители
  • 23 Мнения:

Публикувано 05 юли 2012 - 11:28

Съжалих че изобщо го почнах тоя сериал <_< ...пълна загуба на време нищо просто нищо :blink: тва можа да каже за тоя сериал даже и 1% прилика нямаше с първата част.... се едно гледах няква пародия :huh:, но какво да се прави ще го доизгледам ся зарида 2 еп. няма да го оставя поне да знам че свършил единствена играта , която ми хареса и си стуравше беше на Park Ji-Yeon и на Jinwoon единствено зари ди тях ще го догледам до край :D Еми само тва мога да кажа за тая част а за другата и цуля вечер няма да ми стигне да кажа тва което искам за тях по простата причина те са виновниците да се заразя с драмите :P ,но не съжалявам за друг път ще си знам че по някога продълженията не са така добри както оригиналите ;)

#38 Kathie

Kathie

Пазител

• Потребители
  • 689 Мнения:
  • Местожителство: Петрич

Публикувано 20 юли 2012 - 01:41

Съжалих че изобщо го почнах тоя сериал dry.gif ...пълна загуба на време нищо просто нищо blink.gif тва можа да каже за тоя сериал даже и 1% прилика нямаше с първата част.... се едно гледах няква пародия huh.gif, но какво да се прави ще го доизгледам ся зарида 2 еп. няма да го оставя поне да знам че свършил единствена играта , която ми хареса и си стуравше беше на Park Ji-Yeon и на Jinwoon единствено зари ди тях ще го догледам до край biggrin.gif Еми само тва мога да кажа за тая част а за другата и цуля вечер няма да ми стигне да кажа тва което искам за тях по простата причина те са виновниците да се заразя с драмите tongue.gif ,но не съжалявам за друг път ще си знам че по някога продълженията не са така добри както оригиналите wink.gif

Абсолютно съм съгласна! Аз чак сега догледах последните 3 серии и то с каква мъка! Много добре почна сериала, зарадвах се, че толкова много нови лица има...ама по средата го обърнаха на тотална манджа с грозде. Просто не намерих смисъл в сериала, да не говорим за тъпотата на някои ненужни сцени. А пък края беше направо излагация отвсякъде!
И все пак съм доволна от JinWoon и от онзи с китарката и очилцата(супер гласче има това момче).
Kang Sora ме разочарова за първи път..просто персонажа й за нищо не ставаше. А и нашият учител по английски най- после се яви на прослушване! biggrin.gif
Според мен не си заслужаваше този сериал.

Този пост е редактиран от k1227: 16 декември 2013 - 06:16

#39 slunchice

slunchice

Пълководец

• Потребители
  • 270 Мнения:
  • Местожителство: Sofia

Публикувано 10 август 2012 - 08:34

Сериала си го бива :P .

#40 mrnkaloto

mrnkaloto

Небесен пратеник

• Ст. модератори
  • 1955 Мнения:

Публикувано 10 декември 2013 - 11:29

Сериалът започна да се качва с бг субтитри.
Сложих линкове за теглене в първия пост на темата.

Благодарности за труда на Izida и bealonenomore! :thanks:

Този пост е редактиран от k1227: 16 декември 2013 - 06:17

Теми съдържащи: музикален, романтичен, училищна драма