Jump to content

Recommended Posts

fullsizephoto175826.jpg

Head (2011)

Друго заглавие: Hedeu (헤드)
Режисьор: Cho Un
Страна: Южна Корея
Година: 2011
Жанр: трилър, мистерия, съспенс
Времетраене: 100 мин.

Участват:
Park Yeh Jin - Hong Joo
Baek Yun Shik - Baek Jung
Ryu Deok Hwan - Hong Jae
Oh Dal Su - Kim Sang Chul
Danny Ahn - Kang Seung Wan

Резюме:
Когато главата на самоубил се световноизвестен учен изчезва при транспортиране на трупа към погребално бюро, в търсенето ѝ се включват полицаи, журналисти, търговци на човешки органи и банди, свързани с черния пазар, като всеки преследва своята цел. По стечение на обстоятелствата млада репортерка попада на опакованата като куриерска пратка глава и ...

Лично мнение: Много е интересен. Тая глава къде ли не я разхождаха. laugh.gif Доста динамичен и повдига адреналина.
Мисля,че би се харесал на почитателите на този жанр smile.gif


С български субтитри: :click:

С английски субтитри: :click:

С руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауу, имало тема за филма. Наистина е много добро попадение. Много динамичен и с онзи особен черен хумор, който на мен страшно ми харесва и ме кефи. Всички си бяха чалнати, някои повече. Вече знам, че корейците нямат равни като хванат в ръка големия кухненски нож :lol: А "малкият", Ryoo Deok-hwan ( що ли му викам малкия, и аз не знам, абе дребничък си е, но съм го запомнила не само заради ръста, но и ролите му) го помня от Private eye и Our Town и през 2011 се е спукал от работа: участва в 5 заглавия. Преводът е от Бързакова и на места малко дразни, но друг няма, а и се разбира. Щом аз си го изгледах покорно и успях да му се насладя. Хубав филм от 2011.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен филм или инак казано Великолепна черна комедия smile.gif Всичко си беше в точните дозички и от това си остава едно много готино чувство по и след края на филма. А Park Yeh-Jin ,леле тая мацка ме уби. Така си беше влязла в ролята,че имах чувството,че всичко се случва наистина,в един момент бях забравил ,че гледам филм. Уникален образ,много ме изкефи smile.gif Както и всички останали де. Еми за всички фенове на жанра - задължителен smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишленце, точно така беше и с мен. Усещах напрежението от липсата на време на моменти. Направо си играеха и с мен. Знам, че е тъпо да се смееш в такива моменти, но какво да се прави, идиоти сме :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен филм или инак казано Великолепна черна комедия smile.gif Всичко си беше в точните дозички и от това си остава едно много готино чувство по и след края на филма. А Park Yeh-Jin ,леле тая мацка ме уби. Така си беше влязла в ролята,че имах чувството,че всичко се случва наистина,в един момент бях забравил ,че гледам филм. Уникален образ,много ме изкефи smile.gif Както и всички останали де. Еми за всички фенове на жанра - задължителен smile.gif

Мишок, феновете на жанра ( :bow: ) отдавна сме се отчели, макар и с английски букви. Човек би си казал "Това сме го гледали вече!", но филмът си е майсторски пипнат отвсякъде, актьорите-перфектни (Пак Йе Джин :inlove: се изкачи рязко нагоре в класацията ми), а нервните подскачания на стола и лудият смях се редуваха в отлично темпо. Гледа се на един дъх и след края съжаляваш, че е свършил. Искам още такива филми!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, сега да кажа и аз за филма. Отдавна не бях гледала такъв филм - с 3-ма човека и една глава :D :D :D Да си призная, по някое време се зачудих дали е нормално всичко това да ме забавлява? :unsure: Много добър черен хумор, грабна ме, то всъщност само това ме грабна. А тая репортерката беше много завладяваща, братчето пък беше голяма скица :) Ама на мене любимеца ми беше онзи младеж от моргата :D :D D Голяма терца: "Сори хьонг, ще се наложи да умреш" :D :D :D голям смях му ударих. Изобщо всичките персонажи бяха с некакви отклонения :D :D но пък се е получил приятен филм, допадна ми. Страхотен за убиване на време. Не е нещо невероятни, но пък това тънко чувство за хумор, което имаше, черен хумор при това, е нещото което грабва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано очаквах филма де е по-страшен, имайки предвид заглавието му и побиващото тръпки резюме ... Вярно, имаше моменти, които ме държаха в напрежение, но далеч не беше толкова ужасяващ, колкото някои други корейски трилъри.

А що се отнася до самия филм, бих казала, че замисълът и линията на сюжетното действие са интересни и като добавим факта, че участват много добри актьори, то резултатът не може да бъде друг, освен "убийствено добра комбинация". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...