Jump to content

Recommended Posts

Chaotic Wedding / Wiwa Wah Woon

Безумната сватба

 

spacer.png

 

Година: 2010г.
Държава: Тайланд
Жанр: романтична комедия
Епизоди: 15

 

Участват:
Ken Theeradeth Wonpuapan като Pawee
Chompoo Araya A. Hargate като Airada
Pip Rawit Terdwong като Ruj
Vicky Sunisa Jett като Matthika
M Apinun Prasertwattanakul като Tul
Pang Panchanida Seesaamram като Mesa
Kong Sorawit Suboon като Tharadon
Petch Rattanarat Aurthaveekul като Pooky
Sawitree Samipak като Pojanee

 

Резюме:
Псевдогадателката Airada (Chompoo) има огромна нужда от много пари
за да оправи положението на майка си и в отчаянието си се решава на брак по сметка.
Подходящата жертва е не кой да е, а богатият-наследник и известен плейбой Pavee (Кen).
След поредица перипетии около злополучната сватба, Пави е обвързан във фиктивен брак
с недостъпната Айрада. При това, ако той развали брака трябва да й плати 40 милиона бата
(1.2 милиона долара), а ако тя поиска развод той няма да й плати и цент. Итака започва една
увлекателна за зрителя борба между двамата кой кого ще надлъже и пръв ще се откаже от играта,
съответно от брака. Остава и още един нерешен въпрос - ще успее ли Пави все пак да направи
Айрада своя жена.

 

 

Свали:

Свали с български субтитри: Тук

Онлайн с български субтитри: Тук

Онлайн с английски субтитри: Тук

Свали с руски субтитри: Тук

Онлайн с руски субтитри: Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много забавен сериал, толкова не съм се смяла на никой друг още. В началото ми беше малко муден, обаче от 3- 4 еп. нататък е пълен смях. Особено в 8 еп. като се сетя мацката как се беше екипирала със сума ти ножове и какво ли не още окачено по нея за да не и налети Пави през нощта :lol: И какви номера си правеха двамата постоянно, не е за изпускане просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен този е един от най-забваните сериали, които съм изгледала!

Определено ще го гледам отново! Намирам, че на Кен много му отиват

и такъв тип роли, справи се чудесно! :yes:

 

Ако харесвате романчитните комедии, не подминавайте тази! :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че доста ме разсмя. Главните бяха наистина големи образи. Кен е много чаровен и ми хареса как изгради образа от веселяк-плейбой до сериозно влюбен мъж. Гадателката е хубаво момиче, но нещо не ми беше достатъчна откъм игра на моменти. Много си отиваха, много си пасваха, само дето всичко беше платонично-постно... пак. И въпреки това ми беше забавно да ги гледам. Свежест внасяха и другите две двойки. Бандитското семейство бяха тъпите в историята, не се поучиха до последната серия, много мелодраматично го даваха, истерично и противно, но върха на сценаристката глупост беше замонашването накрая, голям смях, по-голяма нелогичност не бях виждала скоро. Действието се развиваше сравнително бързо и не натежа на историята. Веселичък и забавен филм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглих го до 11 или 12-та серия, голям смях, голямо нещо. Тайландците си ги бива, наивни повече отколкото мога да понеса, първични също, но може да ги гледаш веднъж за разтоварване. Насилието е част от любовната игра, както разбирам, да ама противоречи на моите възгледи, мисли и чувства. Дано в другите серии, които се надявам да намеря и изгледам /с надеждата да се посмея и отпочина/ да няма насилие, а само весели случки и любов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм гледала тайландски драми(голям пропуск). Смятям да изчакам превода му, защото ми се иска първото ми тайландско да е комедия. По снимките и коментарите си личи, че ще пада голям смях тука. :28558: Дано тайландската представа за комедии да е коренно различна от корейската. И за последно да благодаря на добрата душа, която се е нагърбила с превода му. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият ми лакорн изгледан. :asian: Теглих го успоредно с качването му в торент сайтовете и го изгледах по-рано само защото Гаро 2 не искаше да ми се сваля. Но не съжалявам. Голям смях, голямо нещо беше тоя сериал. От първата до последната серия така съм се смяла, че чак ме заболяха ребрата. Дори от 12 епизод нататък, когато преминаха в драма пак успяха да вмъкнат комедиен елемент. :D Езика не ми направи никакво впечатление и свикнах с него още на първата серия.Това си е учудващо за мен, защото все още не мога да свикна с китайския па съм изгледала доста тайвански драмички. :rolleyes: Дори по пътя за работа си рецитирам някоя тайландска думичка по памет :D

В самия сериал пък видях някои похвати единия от корейските, а другия от японските сериали.

За корейския си беше това с амнезията. Много явно обичат тайландците корейски сериали. Японския похват си беше нещо, което и досега не мога да го възприема, а именно говоренето на Меса в 3 лице единствено число.

 

Много се смях на първа серия,

 

когато Айрада съблече Пави и го нагласи в леглото. После ни лук яла, ни лук мирисала се прави на света вода ненапита. :lol2: В серията, когато Пави се престори, че има амнезия и после как мацката го търкаше с пемзата по гърба. :lol: Много се смях и на седма серия, когато Айрада се беше екипирала с разните му ножове, че и брадва имаше. А на сватбата, когато Пави се напи и го бяха предозирали с енергийни напитки се побърках от смях  :282: В 12 серия таман разбраха, че се обичат един друг и Тончаи развали всичко. :slap:  Ама и Пави си беше за бой как можа да причини това на Айрада :nunchako: Любимата ми екранна двойка си бяха Дон и Пуки. Дръгляха се като кучета в началото па после се влюбиха. :28558: Искаше ми се да развият повече техните отношения. Другите две двойки ги развиха, а те останаха някак на заден план. :mellow:

 

Почнах да си мисля, че женския бой е някакъв национален спорт в Тайланд. :D То не бяха викове, крясъци, скубане на коси, шамари и прочие и прочие. Това някак си неможах да го възприема и по нататък като видях, че почват да се бият взех да превтъртам.

Актьора, който играеше Дон ми хареса голям сладур :wub: За съжаление единствения сериал, в който играе главна мъжка роля няма превод на английски. Искаше ми се да го гледам като главен, но за нещастие няма да стане. :(

Харесах си още няколко лакорна и списъка ми за гледане стана такава манджа с грозде та вече се чудя кой по напред сериал да подхващам. :896767: Определено съм вече фен на тайландците дори само от един изгледан сериал. Най-вече затова, че като пишат комедия тя си остава такава до края въпреки драматичните моменти. :)

Уффф исках да драсна само няколко реда пък пак цял ферман написах. :28558:

 

П.П. Да питам това Кун, което слагаха пред името(примерно Кун Пави)какво точно означава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ками, това "кун", за което питаш, по принцип означава доста неща. Дори и тези на изток не могат да се

определят как да се превежда на английски, защото в нашите езици нямаме такова нещо. Както вече си

забелязала, доста често героите говорят за себе си от 3 лице ед.ч., който похват тук е несъвместим с

нашите езици, но на изток е реалност. Така и кун, доколкото съм забелязала, по-скоро сигнира, че става

въпрос за човек. Превежда се като г-н, г-жа, г-ца, ако се обръщат официално, или се пропуска, ако се

говори на ти. В нашата страница за всичко тайландско накуп на 5 страница сме сложили информация

както за титлите и обръщенията, така и списък на проверените ;) сериали по теми. При тайландците,

особено ако човекът е възрастен и има някакво положение или титла, към него напрактика се обръщат

не по име, а по титла. В останалите случаи си говорят на малко име или на прякор (малко, кратко име,

често заето от друг, например английски, език), защото реалните им имена са доста по-дълги, понеже

са сложносъставни.

 

Безумната сватба съм я гледала доста отдавна и, ако не се лъжа, Дон се играе от Конг Соравит, :wub:

който си има страница у нас, където можеш да видиш, че повечето му сериали са преведени, без този,

където играе главната роля. Той е и от късметлиите с 3 преведени на български сериала :subs: ,  от които

Хималайската Тара също е комедия и, както и ти отбеляза, запазва жанра си до самия край. :)

 

От комедиите не пропускай и Full House, който приключва скоро и наистина си заслужава

да се нарече романтична комедия. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разяснението. По принцип темичката, за която пишеш я следя, но как не съм го прочела този пост къде съм бляла незнам. :blush: За Дон да този актьор го играе и определено повече ми хареса от главния :wub: Темата му я гледах и видях че повечето му сериали  имат превод на английски. ;) За този, в който играе главна роля гледам, че е почнат във викито, но доникъде не са стигнали. :(

А колкото до Full House той ми е в списъка за гледане още откакто му постна тема. От корейския вариант помня само чистенето :896767:

 

П.П. Мен ми стана смешно името на малката Кай Мук.

Кай- тестис. Кай Мук- перла :lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и една сцена от него, за която се говореше, че е заимствана от американския филм

Notting Hill (1999) с Hugh Grant и Julia Roberts. :) Сигурно сте забелязали вече, че в

много азиатски продукции, в тайландските също, направо са копирани или интерпретирани

някои култови сцени от американски филми. Особен рекорд в това отношение прави филмът

A Walk in the Clouds (1995) с Keanu Reeves.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УНИКАЛЕН!!! С тази дума мога да опиша сериала.Толкова много съм се смяла ,а последните епизоди даже си и поплаках :cry:.Актьорите са толкова чаровни ,но понякога така ме вбесяваха ,че ми идваше да скоча вътре при тях и да им зашлевя по няколко шамара ,та да им дойде акъла  :28558:  Мисля че се справиха невероятно и 15те епизода си бяха точно на мястото ,толкова,колкото трябваше.Само лудия брат на Меса малко ми дойде в повечко,но трябва да си има малко драма все пак.А междудругото мисля ,че гаджето на Пуки и най-добрия приятел на Пави е един от главните актьори и във Ванида ,ако не се лъжа,както и да е и той си беше много сладък даже мисля ,че Пуки трябваше малко повече да се отпусне и да има малко повече романтика, :emote_kiss3: но както и да е .

ГОРЕЩО ПРЕПОРЪЧВАМ ,ГЛЕДАЙТЕ ГО НЯМА ДА СЪЖАЛЯВАТЕ !!!   :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-смешният сериал които съм гледала до сега. Нямам думи за него. Интересен, забавен в огромни количества и романтика има също. Давайте смело заслужава си от всякъде. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...