Jump to content

Recommended Posts

spacer.png
Ghastly
Gisaeng Ghost / 기생령 / 奇生靈

 

Държава: Южна Корея

Премиера: 4 август 2011г.
Времетраене: 92 мин.

Режисьор: Go Seok Jin
Жанр: ужаси, трилър

В ролите:
Han Da Geum като Seo Ni
Hyomin (T-ara) като Yoo Rin
No Min Woo като Detective Cheol Woong
Park Seong Min като Jang Hwan
Hwang Ji Hyun като Ga Hee
Lee Hyung Suk като Bin

Ham Eun Jung (T-ara) - гост

Сюжет: Отчаяна от невъзможността да роди дете Га Хи отива за съвет при духовен медиум. По негови указания тя заравя живо дете сираче в глинен съд за кимчи в двора на къщата си. Така се сдобива с желанaта рожба, като ражда Бин. Скоро след раждането Га Хи е застигната от брутална смърт.
Со Ни и Чанг Хуан, лелята и чичото на Бин, отиват да живеят при него в къщата, но бързо осъзнават, че тя е прокълната и обитавана от зли духове. А Бин започва да показва друга страна от характера си...

:essub:

 

С  :subs:  - :click:        :click:

С английски субтитри - :click:

С руски субтитри - :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що го изгледах...добро е,но го слагам на 2-ро място от известните тазгодишни хоръри след White:the melody of curse ....като изгледам и "Котката" ще си обновя ранклиста :lol:

Историйката е добра ..сполучлива,но както винаги не разбрах края...някой ако може да ми обясни

какво правеше онова ембрионче в корема ? :unsure:

 

Двете сестрички много ми допаднаха..доста си приличаха^^.. Хьо Мин се справи с ролята си,но наистина ми стана жал за нея.....не трябваше да свърши така!

За първи път да харесам Мин У в някоя му роля..тук поне добиваше някакъв вид на мъж...

Момченцето отвсякъде лъхаше на зло....за първи път едно дете да ми е толкова противно <_<

Т-арките май вече се състезават коя ще се справи по-добре в хорърите..първо Джи Йонг,после Ън Джу сега и Хьо Мин ..признавам ги ;Д

Благодаря на Захарче за доставеното удоволствие! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми :) Типично азиатско хорър филмче. Но определено много по-интересно и завладяващо за разлика от някой други. Защо обаче трябва да участват толкова готини мадами,че да ми се свива сърцето като гледам какви работи им се случват sad.gif

Генерална репетиция за нервите ,които ще похабя докато гледам сладката ми Мин Йонг в "Котката" и там не знам,сигурно ще надничам едвам,едвам през одеалото.

Та в заключение да кажа,че филмът е класно хорърче и го препоръчвам за любителите.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауууу, да си жива и здрава zaharchee. Много ти благодаря за субтитрите. :bow:

За филма и аз не знам какво точно да кажа. Грабна ме още от първата минута, имаше нещо много особено в начина по който гледаше "лелката" дето кълцаше...плът. От този момент нататък вече бях пленена. Признавам си, че на няколко пъти успя действието да ме хване неподготвена, та ме постресна :D Много, ама много ми хареса Han Eun Jung в първия момент даже не я познах. Сестра й пък ме дразнеше, не знам защо, ама не ми беше особено приятна. Мин У пък го показаха има няма 2-3 пъти.... <_< първи минус. Не му харесах и визията, по-кофти коса имаше само в Rock-а :D Вторият минус бе,

 

че много бързо умря... :slap: При това много безславно... -_- Третия минус на филма бе т'ва множество отрязани крайници. Беше ми малко грозно.

 

Хлапето обаче успя да ме грабне и с игра и изобщо. Вярно, че бая плашещо беше. Което си е постижение, при все че малките деца си имат едно невинно излъчване, в това нищо невинно не видях - напротив. Браво на хлапето за играта, впечатли ме как рязко сменяше настроението. Като цяло се бяха постарали откъм сценарии и заснемане, че и откъм ефекти. Хареса ми това, което видях, обаче каточели нещо липсваше. Много силно започна филма, но към края сякаш изгуби част от чара си, може би защото нещата се изясниха много рано, та до края просто чаках развръзката. Финалът обаче ми хареса :i love this: Няма такова хлапе, честно, само това от The Grudge може да се сравнява с него, въпреки, че даже и в него имаше нещо сладко....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми добро е филмчето, отдавна не бях гледал азиатски хорър и ми хареса. Хьомин - напълно забравих, че участва тук и беше приятна изненада. Добре се справи с тази роля, отиваше й. A видях и другите от T-ara в сцената в клуба, когато танцуваха на тяхната песен. Фен сървис отвсякъде. :) Имаше атмосфера, стряскащи моменти, напрежение... Като за k-horror е над средното ниво. Какво повече можем да искаме, освен zaharchee-то да продължава да ни радва с още супер субтитри на тази тематика. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса филмчето. Добре е направено, държи те на нокти. Актьорската игра също беше на ниво. Оценка 8 му давам и препоръчвам силно за любителите на този жанр. :up: :up: :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...