Jump to content

Recommended Posts

Lei.wangzi.2009.jpg
 

Prince of Tears/ Lei wangzi / Принцът на сълзите

 

:imdb:

Режисьор : Yon Fan
Държава : Хонг Конг, Тайван
Година : 2009
Жанр : драма
Времетраене : 118 минути
В ролите : Hsiao-chuan Chang, Xuan Zhu, Wing Fan, Kenneth Tsang

Резюме : Животът на две сестри, които напускат Тайван, след като баща им се бие в гражданската война срещу комунистите в Китай, се обръща из основи след като обвиняват родителите им в шпионаж, и ги хвърлят в затвора.

Сваляне: тук
Свали с български субтитри :click: или :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо гледах филма! Даваха го по нашата телевизия и случайно попаднах на него!

Не го хванах от началото и много съжалявам филма е страхотен!

 

Ще взема да го сваля и да го гледам пак!

Това ми е първият тайландски филм между другото и много ми хареса!

 

Гледайте - препоръчвам го горещо! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тайванско предложение за чуждоезичен Оскар 2010

Номинация за Златен лъв 2009

Много тъжен филм, а фактът че е вдъхновен от действителен случай го прави още по-тягостен. Показва една нелицеприятна част от новата история на Тайван ("белият терор"), разкрита и във филма на Хоу Сяо Сиен "Град на тъгата". На фона на цветовата свръхнаситеност на някои от кадрите, които изглеждат прекрасно, се случват ужасни неща. Деца губят родителите си, неоснователно обвинени в шпионаж и животът им се преобръща до неузнаваемост. Старата идилия никога няма да се върне. Филмът е цветен, с прокрадващи се черно-бели кадри в началото и края.

Хареса ми историята, показана през погледа на децата. Тя винаги е най-чиста и неопетнена, но нещата са това, което изглеждат в света на възрастните. Може би краят имаше малко нереални кадри, но всичко останало ми хареса. Играта беше достойна и запомняща се.

Не открих никъде книжката "Принцът на сълзите". Изглежда това е народна приказка.

Някой знае ли как се казва песента, която пееха с акордеона? Много ми е позната, а не мога да се сетя. Бащата каза, че е увлечен по източноевропейските мелодии от онова време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...