Jump to content

Girugamesh


Alfons

Recommended Posts

199432.jpg

Girugamesh е японска алтернативен метал група,сформирана през 2003 в Чиба/Япония/. Името произлиза от древения цар Гилгамеш.
В момента тя включва Satoshi (вокали) Nii (китара) Shuu (бас китара) Яyo (барабани,текстописец).
Официален сайт

Labels- Danger Crue (JP)
Gan-Shin (EU)

БИОГРАФИЯ

Групата е формирана в префектурата Chiba, като Shuu и Nii са приятели още от основното им училище. Първата си поява на сцена правят още като учeници. В този си състав момчетата забиват на сцена от 2004 година насам, докато не подписват договор с лейбъла Gaina-Japan. Първият им сингъл „Kaisen Sengen“ се класира на десето място в Орикон Инди класацията.

През 2005 година Girugamesh тръгват на национално турне, след което издават първото си LIVE DVD, което включва снимки от турнето, а по-късно издават и EP „Shohankei Enban“.
През 2007 групата подписва с Европейския лейбъл Gan-Shin, правейки я една от малкото подбрани Японски групи, които се появяват на международната сцена. Групата също така беше и една от деветте Японски групи на рок фестивала в L.A., California с името „J-Rock Revolution“. Те участваха във втората нощ заедно с групи като Merry, D’espairsRay и Mucc.
През лятото на 2007 година Girugamesh пуснаха и своя новEP „Reason of Crying“, а през декември същата година и албума „Girugamesh“.
През 2008 групата прави турне в Япония и Европа с името „Stupid Tour ‘08′ „. Посещават Германия, Франция, UK, Швеция и Финландия.
http://www.jrock-bg.com/?p=18

ЧЛЕНОВЕ

Satoshi
79dbb8f5.jpg
Рожден ден: 13.10.1984
Кръвна група: O
Височина: 168см

Nii
nii.jpg
Рожден ден: 22.07.1984
Кръвна група: A
Височина: 173см

Shuu
2231113180_17e022a0b1.jpg?v=0
Рожден ден: 26.12.1984
Кръвна група: O
Височина: 175см

Dr:Яyo

230.png
Рожден ден: 20.09.1986
Кръвна група: A
Височина: 163см

АЛБУМИ

13's Reborn (September 27, 2006)
Girugamesh (December 26, 2007)
Music (November 5, 2008)
NOW (December 16, 2009)
GO (January 26, 2011)

Monster (November 27, 2013

Сингли

Jelato (August 3, 2004, distributed single)
"Kaisen Sengen -Kikaku Gata Enban" (August 15, 2004)
"Mikongyaku" (August 24, 2004)
"Kuukyo no Utsuwa -Kyosaku Gata Enban-" (December 25, 2004)
"Kosaki Uta -Kaijou Gata Enban-" (February 8, 2005)
"Senyuu Kyoutou Uta" (split CD with Marusa, April 20, 2005)
"Kyozetsusareta Tsukue -Tandoku Gata Enban-" (June 17, 2005)
"Fukai no Yami -Mayosake Gata Enban-" (September 14, 2005)
"Honnou Kaihou -Kakusei Gata Enban-" (November 30, 2005)
"Risei Kairan -Ranchou Gata Enban-" (November 30, 2005)
"Rei -Zero- -Mukei Gata Enban-" (April 5, 2006)
"Omae ni Sasageru Minikui Koe" (April 12, 2006)
Volcano (DVD single, March 14, 2007)
"Alive" (June 10, 2009)
"Border" (August 5, 2009)
"Crying Rain" (October 7, 2009)
"Colo]" (July 7, 2010)
Inochi no Ki (October 6, 2010)

 

Дискография торент  :click: 

Слушане онлайн и директно сваляне  :click: 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eeе, браво, супер е темата. Все се каних, аз да им направя, ама накрая ме изпревариха.

Ем, какво да кажа, това ми е любимата j-rock група. Нямат слаба песен, особено втория им албум (Girugamesh) много радва.

Запалих се от "Fukai no yami" - първата песен, която чух и все още тя си ми е най-любимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че как да нямат?! Където има р и гласна ги преобразуваш в Л и нищо и ти излиза. Кеф то ЗОС, кеф ти Ингуришу.

 

Слаба ракия са за мене, поносими, но никак не са в крава любими. И не знам, но май за да си вижуъл, освен красиво лице трябва да си и годен за джудже на дядо Коледа. Иначе Сатоши вади страхотен глас на някои от парчетата и не прекаляване с виенето срещу луната, за което евала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че как да нямат?! Където има р и гласна ги преобразуваш в Л и нищо и ти излиза. Кеф то ЗОС, кеф ти Ингуришу.

Да де, ма кой да се сети. :hehe:

 

Слаба ракия са за мене, поносими, но никак не са в крава любими. И не знам, но май за да си вижуъл, освен красиво лице трябва да си и годен за джудже на дядо Коледа.

Тука няма да споря. Те навремето си бяха точно вижуъл, ама после се промениха в костюмарите, които ги познаваме сега. (За щастие бих казала :D Ако вземат и грима да намалят малко ще е супер.... )

 

Иначе Сатоши вади страхотен глас на някои от парчетата и не прекаляване с виенето срещу луната, за което евала.

Даже не на някои, ама на всички! :D Обожавам го и него и гласа му!

 

d14798318c42926e.jpg

 

b969f615843a4beb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой ще ме просветли ли защо не съм писала в тази темичка направо съм за бой

Най-любима ми Японска групичка невероятни от към ами ВСИЧКО то няма какво да критикувам направо ми пълнят душицата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега съм чула едва две -три песни но ми харесват :) като прослушам албумчетата ще мога нещо повече да се изкажа.

Не ми изглеждат чаак толкова нагримирани - поне мен не ме шокират така както някои др групи от Азия, имало е случаи в които съм оставала :o ..... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново в Европа!

Датите са определени за през март 2011, билети ще се продават от 15 ноември (такава лична дата ;)

 

05.03.11 Tochka / Moscow / Rus

06.03.11 GlavClub / St. Petersburg / Rus

08.03.11 Nosturi / Helsinki / Fin

11.03.11 Columbia Club / Berlin / Ger

12.03.11 Diesel / Budapest / Hu

13.03.11 Backstage / Munich / Ger

15.03.11 La Laiterie / Strassbourg / F

16.03.11 TBA / Paris / F

18.03.11 O2 Acedemy Islington / London / UK

19.03.11 Zeche / Bochum / Ger

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотни са :i love this: !!! Сега ги чувам за пръв път, но още първата песен, която чух ме грабна. Определено ще прослушам всичко тяхно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВЕЛИКИ СА !

Радвам се ,че виждам толкова много други хора които също са им фенове. От един отбор сме !

Гиругамеш са най-любимата ми японска рок група. Стилът най-общо казано е алтърнатив-като се забелязва преминаване от по-тежко към по-мейнстрийм звучене ,така да се каже. Казвам това като сравнявам първите им албуми от 2006 и 2007 с най-новия от 2011- но разбира се няма как да не съм доволен от моите любимци- дори и с поп звучене пак ги харесвам и ще ги харесвам. Започнах да ги слушам преди около година. Първата песен която слушах беше Owari to Mirai и след това моментално се впуснах да търся цялата им дискография из тракерите. Една моя голяма мечта е да мога да ги гледам на живо-даже сега имат световно турне но за съжаление са далеч от Балканите.

Едно нещо обаче не се е променило и това са готините им сценични тоалети- най-различи вариации на вталени костюми, вратовръзки ,елечета ,суичъри, ботуши и разбира се-очна линия -вие сте качили много хубави снимки и клипчета- евала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интервю за токиохайв,по повод американската част от турнето(WORLD TOUR 2011 ‘Here we go!!’),бъдещите планове и най-забавните моменти от концертите досега.

 

А що се отнася до личното ми мнение,отдавна ги чух,но си останах с три-четири песни-още не съм ги прослушала качествено.

Вокалът е доста,доста добър,визията е стилна(за онези,на които им е писнало от коледни елхи през май :D ).Макар че клипове не съм гледала,съдя от няколкото снимки,които съм виждала.

Алтърнатив,с една идея по-хард звучене,поне малкото,което чух,други квалификации все още не мога да дам.Мисля все пак да чуя поне един цял албум,за да формирам мнение.Не ме грабнаха на първо слушане,но с много любими групи в началото не ни се получава :D Щом ми се ще да прослушам повече,явно грабват интереса.

Edit:Това може би ми хареса най-много засега:

http://www.youtube.com/watch?v=qz9bRJSZfs0&playnext=1&list=PL576CF31FCE392985

Сега съм още на 13s reborn и

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем, мен не само ме грабнаха от самото начало- Гиругамеш така силно ме сграбчиха,че вече едва ли ще отпуснат хватката. biggrin.gif
Шегата настрана... Още преди да намеря преводите на песните им - аз вече бях сигурен че това е моята любима група. Разбира се-има още много много други японски сензации на метъл и рок сцената но Гиру си е Гиру cool.gif А фронтменът-ехее- батко Сатоши е уникален . Даже бой съм ял понеже съм с подобна на неговата прическа-ама тва сега не е темата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо сме забравили тази тема :D Нов сингъл от групата, който ще се казва Incomplete

и ще излезе на 11 септември.

Песните, които ще включва, са:

1. INCOMPLETE
2. Limit Break
3. takt
4. INCOMPLETE-inst-

 

Целият клип също излезе:

 

 

Това обаче не е всичко, очакваме и нов албум - Monster, детайли за който ще получим скоро,

или поне така обещават от сайта на групата.

 

1c093e68981826ed.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завърнаха се подобаващо. Харесва ми новото им звучене. Песен, клип, всичко.

27 ноември е датата на излизане на албума (заедно с убийствената цена от близо 5000 йени!).

http://www.jpopasia.com/news/girugamesh-to-release-new-album-monster::14785.html

 

Ето първа част от интервю със Сатоши, в което той говори за групата, песните и проектите. Догодина правят 10г. на сцената и със сигурност ще се подготвят солидно, за да отпразнуват декадата си.

Благодарности на Nippon Heaven!

http://www.mtv81.com/videos/video-interviews/girugamesh-segment-1/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Албумът взе, че излезе. :)

 

33858-andltahrefhttpwwwjpo-8jwu.jpg

 

Track listing:

"Intro"
"Drain"
"VOLTAGE"
"INCOMPLETE"
"Zan tetsu ken -MONSTER ver.-"
"antlion pit"
"Resolution"
"BAD END DREAM"
"Live is Life"
"Zecchou BANG!! -MONSTER ver.-"
"Another way"
"ALONE" 

 

 

Сваляне от тук... :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...