Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

"In such a colorful world

...which colors are real?

Which colors are my own?

...I don't know."

 

Заглавие: Colorful

Японски: カラフル

Жанр: Драма

Тип: Филм

Година: 2010

Времетраене: 127 минути

Режисьор: Хара Кеичи

Държава: Япония

Аудио: Японско

Субтитри: Български

:essub:

AniDB

 

Свали с български субтитри: ТУК, ТУК

Онлайн с български субтитри: ТУК

 

Резюме:

*Анимето е базирано по романа на Mori Eto - Colorful.

Вярвате ли в прераждането на душата?

 

Историята започва с Душа, която няма право да се прероди, заради греховете и грешките, които е допуснала приживе.

Чакайки своя ред на жп гара, която води към Ада, тя е спряна от ангел на име Пурапура, който и съобщава,

че ще й бъде предоставен втори шанс за живот, но трябва да премине определено изпитание.

Душата се вселява в тялото на 14-годишно момче на име Макото,

което току-що се е самоубило. Тя трябва да си спомни своя най-голям грях в предишния си живот,

но трябва да побърза, тъй като тялото на Макото е на ръба на силите си. Също така трябва да разбере

защо момчето се е самоубило и най-вече да се възползва от предоставения й втори шанс.

 

722a3b14e19fe1ba.jpg

 

Лично мнение:

 

 

 

Много ми хареса анимето. Действието е спокойно и плавно...Прераждане, изкупление...

Живот пълен с болка, страдание, предателство, но и пълен с обич, подкрепа, приятелство.

Животът е шарен, многоцветен, както и самите ние...

И както се казва - щастието е в малките неща! Анимето много ме разчувства и приятно изненада. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно защо още няма коментари тук. Мисля че този филм е един от скритите хитове в раздела. :) Много ми харесват този тип човешки драми, преплетени с елементи на фантастика. Подобна идея за цветовете ми беше хрумнала преди да гледам този филм. Радвам се, че с някой от страната на изгряващото слънце имаме общи идеи. :P Това ми напомни на една друга фикция, в която еднакви идеи хрумват на различни хора в приблизително еднакво време без някаква реална връзка помежду им. Някакво телепатично предаване на знания между хората, без логично обяснение. Забравих къде го бях прочел това, спирам че се отплеснах. :lol: Та за филма. Анимето е насочено към по-възрастната аудитория. Артът е по груб и истински, набляга се на сериозни въпроси като самоубийството, приятелството, любовта, семейството и психологията на хората и т.н. За различните типове хора, които като цветовете са с различни нюанси. Какъв цвят си ти, какъв цвят е светът ти? Кой знае... . Много ми хареса как в един момент главният герой се усети за много неща, които не забелязваше. Започна да разбира всички хора, които бяха виновни за нещастието му. Осъзна свързаността на хората. Има много хора които се грижат за теб, много за които ти значиш нещо, без да осъзнаваш... най-вече че не си единствения малтретиран, прецакан и страдащ и има много хора на които без (или със) да искаш причиняваш нещастие... Интересен филм за изкуплението, прошката и вторият шанс. Успя доста да ме развълнува. :)

 

 

 

 

Ето един друг линк :click:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен филм, но трябва да се изтърпи поне половината, за да се стигне до същината. В началото ми се струваше доста вял и постен, но полека-лека всичко си дойде на мястото. Успя да ме трогне по един по-особен начин и ме остави с доста приятно чувство след края. Имаше голяма доза свеж хумор и комични ситуации, но най-доброто като че ли беше сентенцията за цветовете, която придаде по-дълбок смисъл на целия филм. Радвам се, че го гледах. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се каже, че половината превод е готов.

 

Няколко думи и за филма. Вярно е, че артът е по-груб (все пак режисьорът е от старата школа), но пък вниманието към детайла е нечовешко. Невероятни текстури, всяка стая е изпипана до най-малката подробност, Пейзажите буквално спират дъха, а огромно впечатление ми направи визията на градските улици - все едно беше рисувано върху истински снимки (направо си подозирам, че е било така). Музиката е подбрана с много чувство, особено моментите с цигулките ми легнаха на сърце. Персонажите са пипнати, всеки е уникален и пълнокръвен, нямаше нито един излишен. Сюжетът е разказан плавно и много майсторски. Филмът определено ме докосна.

 

В момента гледам и предишния пълнометражен филм на режисьора Хара Кеичи "Summer Days with Coo", само два часа и половина е, но определено този човек умее да прави необикновени филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече може да го свалите с бг субтитри:

 

click-me.gif click-me.gif

 

tt1677561.png

 

Надявам се субтитрите да пасват и за другите релийзи, към които е дал линкове air, oсобено аss, че там някои от надписите трябва да са на точно определено място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thanks: Супер! Направихте ми вечерта. Сега ще му се насладя и с бг.

Добавих линковете за сваляне. Но не видях да са качени субките на нашия сайт?

 

п.п. добре, мерси. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко ше ги качи като се върне. Трябва да им хвърли едно последно око.

Абе, няма да е баш като се върне, че е гроги, а има да отмята задачки от предишните дни. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, трябва много да те е срам, ама наистина много.... Направо черна точка получаваш. :P:lol:

Наистина съм пропуснала да коментирам. Веднага се поправям. ^^

 

Много добър превод! Наистина страхотни субтитри. Чудесно сте се справили! Вижда се, че доста сте си поиграли и стайлинг и ефектите...просто красота! :yes:

Особено в субтитрите за аниметата ефектите са от голямо значение, както и стайлинга. В този случай браво на Майк. :up:

Въпреки че си е доста занимавка, нядвам се да продължавате да ни радвате с все така прекрасни субки. Поздравления!

 

Стига толкоз похвали...Чакам да качиш субтитрите на сайта..... още тази година. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, написала съм мнението си в темата. :lol: в спойлера. :lol: Мога да ти заема мойте очила. :D

Още при първо гледане филмчето ми допадна, макар че след като го изгледах с бг субки още повече ми хареса (((:

Много добър арт, много изпипано в детайли и особено пейзажите. Ох, картината беше страхотна...

Действието е плавно, макар и на места бавничко, но така имаш възможност да се потопиш в този свят и в историята.

Много сполучливо и реално бяха представени връзките и взаимоотношенията между семейството, приятелите.

Както и преживяванията на Макото и всички чувства и емоции....просто преливаше от чувства в това филмче!

Разочарованието, отчаянието и същевременно радостта в малките жестове, щастието, втори шанс.

Анимето определено те докосва и развълнува. И както вече се спомена: животът наистина е шарен, многоцветен, както и самите ние...

Филмчето си заслужава да се погледне, страхотно е! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма наистина те докосва. Поставя на разбираем език въпроси, които сме си задавали всички. Красив филм, но по-важното смислен и запомнящ се.

Хареса ми

 

момента на "изливането" на Макото на масата . Толкова простичко казани думи, а толкова ценни.

 

Благодаря на екипа работил по превода, че ни помогнахте да се насладим на това красиво изживяване.

 

(а сега отивам да питам за подобно аниме, в една друга тема)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...