Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Heavenly Forest

ただ、君を愛してる


Година: 2006
Режисьор: Takehiko Shinjo
Сценарий: Kenji Bando по романа на Takuji Ichikawa
Жанр: Драма/Романс
Времетраене: 116 мин.

Участват: Aoi Miyazaki, Hiroshi Tamaki, Meisa Kuroki, Keisuke Koide, Misa Uehara, Munetaka Aoki, Asae Oonishi
IMDb


Резюме:

В деня на церемонията по приветстване на първокурсниците, запаленият по фотографията Макото среща чудато момиче на име Шизуру. Той има комплекс за малоценност, което го кара да избягва контакт с други хора, но тя успява да го предразположи и да разкрие същността на неговата личност.
Всичко, което Шизуру желае, е да е близо до Макото, така че с охота грабва фотоапарат, следвайки го неотлъчно в магичното царство на природата. Въпреки споделените мигове сред великолепните пейзажи на горския парк зад университета им, Макото чувства увлечение към друга своя състудентка, изключително красивата и популярна Миюки. Шизуру иска да вижда света през очите на Макото и да харесва всичко, което харесва и той самият, затова се сприятелява с Миюки. Един ден тя го моли да я целуне, под предлог че се нужда от подобна снимка за участие в конкурс. Той се съгласява и след тази първа целувка, след този магически момент на раждането на пламъка на любовта, Шизуру мистериозно напуска живота на Макото...

:essub:

 

Свали с български субтитри: :click: :click:

Свали с български и английски субтитри: :click: 
Свали с руски субтитри: :click:

 

Ами не е зле! Мен през цялото време играта на Аои ми се струваше инфантилна и леко изкуствена, та чак като го изгледах вдянах, че е умишлено. Мислех да напиша едно спойлерче, ама сигурно има такива като мене, дето ги четат, преди да гледат филма, затова няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега го изгледах. Готино е филмчето. Приятно и драматично по японски, а също така и красиво на моменти. Мен играта на Аои ми хареса, много беше сладка. В образа и имаше известна доза съжаление, но също така успява и да те зареди с положителна енергия. Главния герой на визия беше добре, но май го бяха изкарали прекалено тъп. Дали такъв му е бил стила и умишлено се правеше на толкова отвеян не знам. Ама си е за завиждане де, дори тази Миюки беше много готина. Не знам какъв късметлия трябва да си, та да си паднат две толкова хубави момичета по теб... Сега като се замисля, не е особен късметлия, но това са подробности...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса филма, дълбоко ме развалнува...гората наистина беше страхотна,но и емоциите,които струят от филма са прекрасни....

Много трогателен филм,препоръчвам го на всеки,който още не го е гледал,а на др - изгледали го да си го пуснат отново....Може би заедно със Sky of love са любимите ми японски филми за сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти се бях оправила след sorry i love you /в смисъл поуспокоила/ и ми попадна този филм.

Прочетох резюмето му и реших, че краят е хепи. Да бе, друг път, голям реев падна накрая като ми се изясниха нещата. Снимките бяха великолепни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен филм! Голям рев падна... Много се надявах, че завършва щастливо и двамата са заедно, а той е удивен от красотата й, но уви. Много силно въздействие върху мен оказа именно:

 

Това, че тя се промени заради него.. И въпреки всичко, знаейки в началото, че той харесва другата, знаейки, че е болна тя си беше щастлива.. Особено думите написана под тяхната снимка в галерията: "It was the only kiss,the only love I have ever known...", ми харесаха ужасно много, обаче трябваше поне 5 пъти да връщам за да ги прочета хубаво, че от тия сълзи всичко ми беше замъглено...

 

Aoi игра страхотно!!!

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса.НАистина ме разчуства и си попаклах бая...,но просто самата история беше толокова красива..гората беше в перфектно съчетание с нея...играта на актьорите ми хареса.Финала беше покъртителен...галерията,разкритията,всичко..бях напълно ясно какво ще се случи с момичето,и въпреки всичко останах очарована..а това се случва много рядко :unsure: Въобще ..гледайте го.Ще ви хареса :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на inzilbeth за субтитрите за този красив филм. :kiss2::thanks::yes:

Любовта на мъничето бе така затрогваща...

 

Сваляне на филма с бг субтитри:

:click:

:click:

:click:

 

Само бг субтитри:

:click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великолепен филм.Благодаря за превода и аз.

Не очаквах да ми хареса чак толкова.Прекрасна игра на Аои. :rolleyes:

Аз съм си коравосърдечен,та рев няма.Но на финала си заслужава да се поплаче малко.Гледах повечето сте го направили вместо мен,та "мерси". :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмчето доста ми хареса. Много въздействащ. Гората много ми хареса прииска ми се и аз да съм там. И все пак в последните минути с птиченцето ми оставиха прекрасно чувство за една вечна любов.

Имаше един друг филм, в който историята това разказваше, че като човешки същества любовта им е невъзможна и се превърнаха в лястовици за да я осъществят. ето този филм

 

 

 

През цялото време мислех, че той ще умре.

 

 

Който го гледа няма да сбърка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър филм. по японски красив, спокоен и емоционален. Актьорите си бяха на доста високо ниво (поне според мен), режисьора - отличен, фотографията в филма също. И аз си поревах накрая, но това като че ли не е възможно да се избегне в този филм. Природата беше наистина невероятно представена. Благодаря за субтитрите и за усилията :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слаба ракия.

Клише след клише. Имаше едно-две добри попадения, но ако ги сложа на кантар, везните силно ще се наклонят в полза на косурите. Главният герой беше бастун и половина, а Аой Миязаки има къде-къде по-силни роли от тази. Колкото и да ми е симпатична и сладка, тук откровено не ми допадна. Може би причината за това беше режисьорът. Личи си, че не й е дал почти никаква свобода и се е придържал стриктно към представите му за "смотано влюбено момиче". Уж са я избрали за "главна героиня", а през по-голямата част ни занимаваха с тази Миюки, на която така и не разбрах кое и беше по-специалното. Накрая на филма, тезата ми че това е история за банда задръстеняци се потвърди на 100%. Толкова изкуствени и безлични персонажи бяха събрали, че не знам има ли накъде повече от това. Спирам дотук. Лична оценка: 4/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че на един приятел му казах, че ще реве независимо какво и че е мн красиво направен филм....и той, въпреки че беше реагирал с един-два скептични погледа го изгледа. Коментара му беше нещо от сорта на: Еми цял филм имаше тъпотии, не беше нищо особено, но накрая просто те разтърсва. Целия филм нищо особено, но края те разплаква.....и това е от човек, който като цяло гледа прилично количество филми.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от най - хубавите филми, които съм гледала! Много силен финал..., а фотографиите бяха убийствени! Общо взето тежко го преживях, поревах си стабилно, но това е добър филм - гълта те без капка милост.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е един от най-хубавите филми,които съм гледал.Страшно много ме натъжи накрая и признавам си ,че пуснах някоя и друга сълза.Наистина филм,които бих гледал отново и отново ,страхотна историйка и актьорската игра е на много-много високо ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...