Jump to content

Heaven's Door (2009)


Recommended Posts

spacer.png

 

Heaven's Door

Страна: Япония
Жанр: Драма
Продължителност: 1 час 46 минути


Участват:
Tomoya Nagase
Mayuko Fukuda
Keishi Nagatsuka

Tsuchiya Anna

и др.


Режисьор: Michael Arias
 

"Knockin' On Heaven's Door"на Боб Дилън в края на филма звучи в изпълнение на Анджела Аки

 

Резюме: Римейк на едноименния германски филм от 1997 г. Този път героите са 28-годишният Масато и 14-годишната Харуми. Масато неочаквано разбира, че му остават едва няколко дни живот. В болницата среща Харуми, която от седемгодишна пребивава там и нито веднъж не е виждала морето.
”На небето само за морето си говорят” – от тази фраза започва тяхното пътешествие...

:essub:


Свали с :subs: :click: :click:

Свали с английски субтитри :click: 

Свали с руски субтитри :click:

От мен: Филма го гледах още в момента, когато братушките направиха субтитри, тоест преди година и осем месеца, а вече и отдавна е дублиран. Подходих малко предпазливо, защото го сравнявах с оригинала, но и с любопитство, защото харесвам Нагасе Томоя /много/ и нещата, в които се снима. Тук комичният елемент леко се е позагубил, но така или иначе, филмът си е много хубав, с отлична режисура и операторска работа, много по-добре от оригинала. Сценарият е почти същият, но манджата е японска. Актьорите също ме грабнаха с играта си. Нагасе е великолепен с това рокерско яке и отново прозира "готината му бандитска физиономия" smile.gif
Има няколко сцени, които са страхотни - тази с лимоните и още една - танцът под дъжда. С две думи, филмът си струва да се види.

 


На небето само за морето си говорят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацкова хиляди благодарности за превода. Филма много ми хареса, ако не ми беше насочила вниманието към него /със субтитри/ щях да го пропусна в навалицата, а определено си заслужава :) Не съм гледала оригинала и нямам база за сравнение. Определено на Томоя му отива да играе разхайтено момче. На моменти не знам защо ми напомняха на Бони и Клайд, на моменти на Леон, само дето момиченцето не мъкнеше саксия. :) Всъщност си права, че малко повече комедия щеше да му дойде добре на филма, но и така си е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Knockin' on Heaven's Door от 1997година ми е много любим филм. Мога да го гледам безброй пъти. Мартин и Руди бяха жестоки. Тил Швайгер направи невероятна игра. Обожавам го след този филм.

Не знам защо, но когато реших да гледам японския римейк, не подходих с обичайното си предубеждение. Имах високи очаквания и както никога, те се оправдаха. Определено Heaven's Door ми хареса, разбира се не толкова колкото оригинала, но заслужава да се види. Впечатлена съм от Томоя. Много добре се представи.

Филма имаше малко привкус на корейския Now and Forever. Ако сте го гледали може да откриете нещо идентично.

Като цяло съм доволна, защото отдавна не ми се беше случвало японски филм да ми хареса.

 

http://www.youtube.com/watch?v=zl0ewqbEKp0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...