Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Return

 

리턴 (Ri-teon) / Wide Awake

 

Режисьор: Lee Kyoo Man

Сценаристи: Lee Kyoo Man, Lee Hyeon Jin

Година: 2007

Жанр: трилър, мистерия, драма, медицински

Времетраене: 115 мин.

Държава: Южна Корея

 

Участват:

Kim Myung Min

Jeong Yu Seok

Kim Roe Ha

Kim Tae Woo

Kim Yu Mi

Yu Jun Sang

Kim Yeong Seon

Kim Kwang Sik

Kwak Min Seok

И Сонг Мин

Jo Seung Yeon

Park Jeong Sun

Seo Young Hwa

Park Jin Young

 

:imdb:

 

Описание: По време на сърдечна операция 10-годишният На Санг У става жертва на изключително рядкото и непознато до този момент явление интраоперативно пробуждане.

При ИП пациентът изглежда в състояние на анестезия, но в действителност запазва съзнание и сетивност и е в състояние да следи хода на операцията. Усеща физическа болка, но не може да съобщи за нея, тъй като мускулите му са парализирани.

В последствие жертвите на ИП изпитват сериозни емоционални проблеми, като поне половината от тях развиват посттравматично стресово разстройство.

Така, след операцията на Санг У, родителите едва разпознават детето си…

 

Български субтитри :essubs:

 

С български субтитри :click: :click:

С руски субтитри :click:

С английски субтитри :click:

 

Трейлър:

 

Лично: Филмът много ми хареса. Държа ме под напрежение от началото до края.

Първия път го гледах заради Ким Мьонг Мин, но сюжетът ме заплени.

Актьорската игра е добра, а музиката – въздействаща.

Гледайте и ще разберете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах филма преди два дни, но не намирам подходящите думи, за да изразя ужаса само от мисълта колко е брутално това състояние. Нищо чудно, че човек преминал през това може да психяса до такава степен. Филмът ми хареса, дори много, но не бих посмяла да го гледам отново. :o И изобщо не искам да попадам, аз или близките ми, в болница заради необходимост от оперативна намеса. Може би само финалът не ми допадна толкова, защото си се знаеше още от средата на филма, кой е всъщност На Санг У... ;)

Благодарности на Мацкова и Злати за възможността да го гледаме с български букви. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав трилър с интересен замисъл!

 

Това с инжектирането на втвърдяващото се стъкло само азиатец може да го измисли...нямам думи

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки българските субтитри, благодарности на екипа, докъм края на филма не можех да оправя кой кой е.

:lol:

 

Но т.нар. интраоперативно пробуждане е истинският ад. Просто не мога да осъзная какво би изпитвал човек.

 

Любители на трилъра, не пропускайте този филм. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен филмът беше повече от интересен, наистина ме спечели :) Препоръчвам го горещо на всеки почитател на този жанр. Има силни и до голяма степен брутални моменти, които се запечатаха в съзнанието ми.

 

P.S Хиляди благодарности за всички, които са допринесли този филм да стигне до нас (bow)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен и доста въздействащ трилър! Имаше моменти, в които дори си затварях очите (нещо което наистина ми се случва много рядко), за да не гледам . Например, когато малкият

откачалник започна да хвърля пиленцата по дървото :o

Гледала съм почти всички филми с Kim Myeong Min, но няма какво да си кривим душичките - човечеца е създаден за такива роли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ким Мьон Мин наистина е много добър! Още от първия му негов филм, който гледах (Closer To Heaven), ми спечели симпатиите. Стига съм хвалин него, да похваля малко и филма :)

Много обрати, много нещо. Изобщо си нямах и на идея на къде са тръгнали нещата и как се очаква да свърши. Всяка минута я гледах супер внимателно, за да не изпусна нещо и да успея да попия от всички, което се случва. Много добър филм!!!! Още един в огромния вече списък с добри азиатски филми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...