Jump to content

The Incite Mill - 7 Day Death Game (2010)


Recommended Posts

im2.jpg

The Incite Mill - 7 Day Death Game (2010)
Страна: Япония
Също така известен като: Inshite Miru: 7-kakan no desu gemu
По новелата на: Honobu Yonezawa (novel), Satoshi Suzuki
Година на излъчване: 16 Октомври 2010
Времетраене: 107 мин.
Жанр: Ужаси,Трилър
Режисьор: Hideo Nakata
Субтитри: Английски
IMDB

Участват:
Tatsuya Fujiwara - Yuki Satoshihisa - freeter
Haruka Ayase - Shoko Suwamei - OL
Satomi Ishihara - Biyoru Sekimizu - web designer
Tsuyoshi Abe - Takehiro Osako - resident
Shinji Takeda - Sousuke Iwai - unknown
Aya Hirayama - Wakana Tachibana - nailist
 Masanori Ishii - Munehiro Nishino - laid off worker
Takuro Ohno - Setsuzin Maki - college student
Nagisa Katahira - Sawako Fuchi - stay at home mom
Kinya Kitaoji - Yoshi Ando - ex ceo

Резюме: Десет души се събират заедно в комплекс, носещ името "Ankikan" след приемане на краткосрочна платена работа за 112 000 йени (1 236 $ USD) на час. Те са информирани, че ще бъдат наблюдавани 24 часа на ден в продължение на седем дни без прекъсване, за психологически експеримент. Настанени са в самостоятелни стаи с различно оръжие, разпределено във всяка една стая. След като са заключени те научават правилата на психологическия експеримент. 1.) Всеки човек трябва да се върне във стаята си до 22:00 ч.). В края на седмия ден, или когато има само двама останали живи членове, експериментът ще приключи. На следващия ден един човек е намерен мъртъв. Сега, това, което приличаше на мечтаната работа ще се превърне в кошмар ...


Награди:

2010 (34th) Montreal World Film Festival - Aug. 26-Sept. 6 - Focus on World Cinema

 


Торент

 

 

Торент с руски субтитри

 

Онлайн с руски субтитри


Малко ми прилича на Saw, ще видим дали е така.. biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези "реалити експерименти"взеха вече да ме отекчават, като хорър-сюжет. :D Ама в в последно време все "психо-атакуващи"филми зяпам, та и този ще се гледа.

ПП.На мен по скоро ми прилича на House Of Nine /който като идея не беше лош/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът не е никак лош. Включени са елементи, които японците напоследък използват в този жанр. Дори смятам, че така напълно ще го преобразят в един момент. Няма да се залага толкова на кървищата и безидейното убиване на героите, а ще има повече мисъл в действието.

Иначе заглавието е създадено, за да отбележи 50-годишнината на Хорипро. Затова целият каст е съставен от таланти на тази агенция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само не е лош ами направо си е хубав. Добре изградена история с доста обрати и съспенс особено на развръзката. Типично по японски се прави дисекция на човешката природа и това докъде могат да стигнат хората поддавайки се на негативните си емоции и страсти. Почнах го заради Сатоми и честно казано по ми се щеше да й бяха разменили персонажа с този на Харука, но както и да е не е такъв проблем.

Споменавайки Харука нейната героиня я надуших още отначалото, че ще мъти водите и за това, че тя е сложила пистолета в стаята на оня мухльо главният обаче не очаквах да е част от организацията определено ме изненадаха в този аспект както и с участието на затворника него съвсем го бях забравил докато не се появи.

 

 

+5 рейт от мен и ако може автора или някой друг да бутне постера в заглавният пост, че май го е хванала липсата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...