Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Sebeun deijeu / Seven days

Година: 2007

Държава: Южна Корея

Жанр: трилър, криминален

Времетраене: 02:06:01

Режисьор: Won Shin Yeon

:imdb:

 

Участват:

Kim Yoon Jin

Kim Mi Sook

Park Hee Soon

Choi Myeong Su

Yang Jin Woo

Oh Kwang Rok

 

 

Описание: Ю Джи Йон е преуспяващ адвокат и самотна майка. Заедно с дъщеря си участва в училищно състезание и дори финишира първа. Но след него разбира, че малката Ън Йонг е изчезнала. Скоро следва обаждане, че детето е отвлечено. За да види дъщеря си, Джи Йон трябва да представлява пред апелативния съд осъден на смърт убиец. Кое е по-силно: принципите и чувството за справедливост или майчиният инстинкт? Наистина ли е несправедливо обвинен клиентът ѝ? Дали става въпрос само за банална грешка в правосъдната система и ще успее ли да види жива дъщеря си...

 

Във филма се цитира едно стихче. То бе преведено от taumaster, за което му благодаря много, тъй като моите поетични напъни се измерват в неположителни стойности. :(

Spoiler

Ето го и цялото стихче, тъй като във филма е само част.

 

На английски:

Monday's child is fair of face,

Tuesday's child is full of grace,

Wednesday's child is full of woe,

Thursday's child has far to go,

Friday's child is loving and giving,

Saturday's child works hard for his living,

And the child that is born on the Sabbath day

Is bonny and blithe, and good and gay.

 

И преводът на taumaster:

В понеделник роден ли си ти -

добродушен вовеки ще си.

Във вторник - ти си справедлив.

А в сряда - си нещастен, сив.

В четвъртък - си авантюрист.

А в петък - щедър и влюбчив.

Във събота ли си роден,

с труда си ще си окрилен.

В неделя ли си се родил -

си гиздав, весел, сладък, мил.

:essub:

 

С български субтитри  :click:  :click:

С английски субтитри  :click:

С руски дублаж  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът наистина е добър. Актрисата Kim Yoon-jin е същата, която играе в небезизвестния "Lost". Субтитрите ще са готови най-много до ден-два, но за по-нетърпеливите сложих и още един линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добър трилър. Напомни ми малко на "No Mercy". Държи в напрежение и има "туистове" до самия край. Много добър превод на колежката Mackova. Оценката ми е 7/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър трилър,

Но малко клиширано ми дойде

замесеният политик. А и наистина не бе много умно да каже, че дъщеря й е при баба си и всичко е наред, след като бе вдигнала полицията на крак.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

desjer, едва ли някой е повярвал,

 

че детето е при бабата, просто продължиха работата си без участието на майката

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

desjer, едва ли някой е повярвал,

 

че детето е при бабата, просто продължиха работата си без участието на майката

 

 

Мисълта ми бе, че е глупаво да споменава тази причина( т.е. сценаристът е виновен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е много добър! И много сериозни въпроси поставя.

 

Сигурно всяка майка би постъпила по този начин. Каквото и да й струва.

Още настръхвам. Когато откриха детето, си помислих, че е мъртво. И като отвори очички, се разплаках.

Имах и подозрения кой стои зад цялата история /и те се потвърдиха/, но не ми беше ясно как точно. Е, накрая ми се изясни :)

 

На тази актриса й отиват такива роли. Полицайчето ми стана много приятно. /О, сега даже видях, че е получил и награда за поддържаща роля. Охооооо, и ще играе в Клиентът с когооооо? С Ха Джонг У и Чанг Хьок! :i love this: / Простете, поувлякох се малко!

Та филмът е страхотен, няма да съжалявате за отделените 2 часа!

Мацкова, още веднъж :thanks: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацкова, както обикновенно , с хубав филм на хоризонта...

Но за този хубав ми е малко, беше страхотен, невероятен и въобще всички суперлативи, които мога да кажа... беше много изпипан. И от към актьорска игра, и от към движение на камерата, музиката беше поставена много на място..

Всичко ми хареса общо взето. 6 от 6 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mackova,

и от мен :thanks: !

Наистина един брилянтен трилър..

Хареса ми много играта на главната актриса. И видях, че е отнесла награда за най-добра актриса на фестивала Daejong.

Kim Mi-Suk също прекрасна както винаги..

Актьора в ролята на полицайчето сащо го гледам за пръв път и мога да споделя, че си изигра перфектно ролята, за което също е отнесъл награда - Best Supporting Actor през 2008 -ма на 29-ти Blue Dragon Film Awards.

Само една майка може да разбере мъката и болката на друга майка.. И мисля, че точно това беше мотото във филма. И аз се разревах в края, като видях детенцето така отпуснато.

 

В края на краищата хубаво стана, че го съживиха, защото иначе не знам какви закани чакаха сценариста:i love this:..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тежък филм, но ми хареса. Както фарфалина посочи, на преден план излезе темата за връзката деца-родители и какво би направил всеки един баща или майка за своето дете. Напомни ми на една истинска история. Може би това е едно от най-ужасните изпитания за всеки човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макова, пак си избрала супер филм. Останах много доволен. :es:

Виждам, че тоя жанр вече ти стана като специалност, тъй че не спирай. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло беше много интересен .

.. държи те в напрежение от началото до края и влизаш в положението на главната....

малко ми напомня на Midnight FM - налице е изкупителната жертва,която е командвана от психар /в случая беше жена...,която на пръв поглед не изглежда такава/, дъщеря,като заложник...

няма да съжалявате ако го гледате...освен,ако не сте почитател на този жанр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добър филм, държи те постоянно в напрежение през цялото време и има доста добра история. Беше истинско удоволствие да гледам Ким Юн Джин, много е добра! А и този полицая, които й помагаше също ми стана симпатичен. Заслужава си гледането, определено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...