Jump to content

Lee Young Ah (И Йонг А)


memi

Recommended Posts

Lee Young Ah (И Йонг А)

spacer.png

Име: Lee Young Ah (이영아)
Дата на раждане: 23.10.1984 г.
Място на раждане:
Gumi, Сeверен Gyeongsang, Южна Корея
Височина: 165 см
Зодиакален знак: Скорпион

Кръвна група: B
Семейство: майка и баща

Образование: Hanyang University

Професия: Актриса и модел

Агенция: K&Entertainment

Драми

Love to the End (KBS2, 2018)

Cheo Yong 2 (OCN, 2015) - гост еп. 1

Run, Jang Mi (SBS, 2014-2015)

Drama Special "Bomi's Room" (KBS2, 2014)

Unemployed Romance (E Channel, 2013)

Vampire Prosecutor 2 (OCN, 2012)

The King's Dream (KBS1, 2012)

Natural Burials (MBN, 2012)

Vampire Prosecutor (OCN, 2011)

King of Baking, Kim Tak Goo (KBS2, 2010)

Empress Chun Chu (KBS2, 2009)

Iljimae (SBS, 2008)

Golden Bride (SBS, 2007)

Love Can't Wait (MBC, 2006)

Golden Apple (KBS2, 2005)

Wedding (KBS2, 2005)

The Youth in Bare Foot (MBC, 2005)

I Love You, My Enemy (SBS, 2005)

Филми

Notebook from My Mother (2017)

Snow Is on the Sea (2015)

Dachimawa Lee (2008)

Two Faces Of My Girlfriend (2007)

Caramel (2006)

Ghost Story (2006)

 

Телевизия:

[2014, SBS] Law of the Jungle Borneo

[2012, SBS] Love Cook

[2011-2012, tvN] Comedy Big League Season 2

[2011, tvN] Comedy Big League Season 1

[2011, SBS] Home Sweet Home (Dalgona) - MC

[2003, MBC] Kang Ho-dong's Soulmates


Видеоклипове с нейно участие:

[2009] Shin Hye Sung - Why Did You Call?

[2006] Eru - Black Glasses

 

Дискография:

[2010.0819] King of Baking, Kim Takgu OST Part7 (#2 That's Love)

821417.jpg

Свали


Награди

2010 KBS Drama Awards: Best Couple Award with Yoon Shi Yoon (King of Baking, Kim Tak Goo)

2010 18th Korean Culture & Entertainment Award

2008 35th Korean Broadcasting Awards

2006 42nd Baeksang Arts Awards: Best New Actress Award (Golden Apple)

Благотворителност
2010 Go Ambassador
2010 Chungcheongbuk Honorary Goodwill Ambassador
2007 8th Jeonju International Film Festival Ambassadors
2006 Ambassador for the Red Cross Blood Donation
2004 Neowiz pepper ahkuahgeol


След участието си в драмите Golden Bride (ролята, заради която научава виетнамски) и Iljimae става доста популярна, а истинският успех идва с драмата King of Baking, Kim Tak Goo. В интервю след фотосесията ѝ за октомврийския брой на "Elle Girl" тя дава честен отговор за това как се чувства през п
оследните седем години на актьорската си кариера: "Чувството е страхотно да играя отново, след две годишно прекъсване. В миналото винаги си мислех, че трябва да се справя добре, когато съм пред камерата. Сега начинът ми на мислене се промени на "Харесва ми да играя и това е всичко, което има значение".

 

P.S. Лично на мен ми е любимка! В драмите, които съм изгледала с нейно участие, винаги е успявала да ме докосне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От четири години има тема, а никой не се е изказал... Милата Йонг А. Явно аз ще съм първа.

Нямам големи наблюдения върху кариерата й, гледала съм я (до вчера) само в King of Baking, Kim Tak Goo и честно, бях й позабравила физиономията, въпреки че този сериал го помня само с добро, но най-вече заради възможността да се насладя на хляба, брашното и цялата пекарска история, ако мога така да се изразя и то само като човек, който обожава печенето на хляб, питки и всякакви хлебни изделия.

 

Написах нарочно "до вчера", защото точно вчера в канала на KBS World качиха новият петъчен тв филм (спешъл) с превод на английски. Не съм фен на корейските сериали и филми, но от време на време поглеждам тези спешъли, защото имат добри попадения (макар и рядко), а и са кратки, само по един час. Напоследък обаче ги бяха заредили все едни продукции с болести, смъртни случаи, мелодрами и само от резюмето ме отказваха, а вчера дори ме беше страх да погледна за какво ще се става дума в новата качена продукция. Bomi's Room беше заглавието, резюмето ме грабна и реших да рискувам, а казах си, ако започнат корейски глупости, спирам го веднага.

Страхотен тв филм, останах приятно изненадана този път от корейците. От месеци насам попаднах най-после на продукция, която не се превърна в сополива мелодрама, а извървя своя логичен завършек до финал, с оглед и на всичко, което ни показаха от първата минута. Нямаше излишни глупости, така характерни за корейските продукции, имаше много смях, а на финал всичко завърши щастливо (да не повярваш).

И Йонг А бе в една от двете главни женски роли и се справи страхотно, както и съм я запомнила от епизодите на "Ким Так Гу". И се смях с нея, а след това разбрах и какво е преживяла и защо героинята й се държеше по този начин с малката сладурана, и се зарадвах, че на финал тя откри своето щастие. С малката Ан Со Хьон бяха отличен тандем (обожавам го това детенце, още от епизодите на Dummy Mommy, невероятна малка актриса), а удоволствието ми се допълни от главната мъжка роля на Шим Хьонг Так, актьор, който много харесвам и ценя. Появата на Со Канг Джун, дори само камео, беше една от многото приятни изненади в този тв филм, който ще запомня само с добро.

Нямам представа какво й предстои на Йонг А, какви нови филмови проекти или сериали, но й стискам палци, а и зная, че ще се представи отлично. Приятна е, много изразителна в емоциите, които пресъздава пред екран, така я помня и от партньорството й с Юн Ши Юн.

Ако някой има информация за нови нейни проекти или новини, може да каже повече, аз исках само да споделя колко тя ме зарадва вчера с изпълнението си и факта, че останах много доволна от този тв филм с нейно участие.

Помня, че изгледах първи епизод на Law of the Jungle от Борнео, само заради Донг Джун, но явно изобщо не съм обърнала внимание, че и тя участва. Прехвърлях много набързо, сещам се, че не ми се и задълбаваше, само спирах на кадрите с Донг Джун и очевидно съм пропуснала да видя Йонг А, а тя е участвала точно в тези епизоди, които се излъчиха април-май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ако някой има информация за нови нейни проекти или новини, може да каже повече, аз исках само да споделя колко тя ме зарадва вчера с изпълнението си и факта, че останах много доволна от този тв филм с нейно участие."

Аз я гледах в "Golden bride".Няма да съм толкова многословен като Rie но мога да кажа само много хубави думи за нея и за играта и.Наистина е много приятна и изразителна на екрана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро излиза филма й Snow Is on the Sea, който е заснет още през 2012г., но чак сега го пускат...



https://www.youtube.com/watch?v=aoGuRrTbF5g


Днес ме зарадваха от Ариранг с едно интервю с нея. Многооо е сладка с дълга коса. Понеже в интервюто говори и за новият си сериал Run, Jang Mi, слагам тийзъра му.


 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много харесвам тази актриса,за първи път я гледах в Golden Bride и ми направи добро впечатление.

А сега виждам,че ще участва в драма с 120 епизода,актьора с който ще си партнира е много красив.

Ако има руски превод ще го следя с удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...