Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


Postmen in the Mountains
Nashan naren nagou
ПЛАНИНСКИ ПОЩАЛЬОНИ


IMDB Рейтинг : 7,4 /10


Режисьор: Хуо Дзянци
В ролите: Тън Жудзюн, Лиу Йе, Чън Хао и др.
Държава: Китай
Година: 1999
Времетраене: 93 минути
Награди и номинации: 6 награди и 4 номинации

Резюме :

В продължение на дълги години възрастен пощальон разнася пеша пощата в труднодостъпната планинска провинция Хунан. Настъпил е моментът да се пенсионира и синът му решава да наследи професията. Двамата се отправят на едно пътуване, което ще ги преведе през красиви гори, живописни долини и леденостудени реки. Докато вървят по дългия безлюден път, спомените им от миналото ги връщат години назад, за да преосмислят някогашните си постъпки и начинът, по който гледат един на друг.


 

 

 

Свали с български субтитри: :click:   :click:

 

Онлайн с български субтитри: :click:  :click:  :click:  

 

:essub:

 


Филмът изглежда измамно простичък. Толкова, че спокойно може да разплаче всеки мъж, без да е някаква драма, или да има сълзива / сополива история. Начинът, по който разглежда отношенията баща-син е изключително истински и въздействащ. Не знам за Тън Жудзюн и Лиу Йе, но кучето със сигурност е трябвало да вземе Оскар за ролята си, честно, животинката просто ми обра точките.

Визията, която е избрал Хуо Дзянци за творбата си е в документален стил, което е само в плюс, защото буквално в един момент забравяте, че гледате филм и ставате част от пътешествието на тримата герои. Пейзажите са наистина зашеметяващо красиви (както можете да се уверите от шотовете), а музиката, макар и простичка е въздействаща
по свой си, неусетен начин.

В заключение: "Планински пощальони" се превърна в един от най-любимите ми филми въобще. Рядко истински и оригинален, грабващ със своята простота.

Горещо се препоръчва!
Оценка: 10 / 10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е качен тук и тук , както и на това и това място

Качил съм рипнатия от мен файл и тук, струва ми се, че тези, които са в чужбина няма да имат проблем да го свалят.

Хе-хе, дедо Боре най-накрая ще може да си гледа филма с наши буквички, че ми изяде дроба за тоя превод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го, благодаря.

Майки, ще те взема да ми пишеш резюметата за филмите, които превеждам - направо ще избием рибата и ще откъртим няколко мивки :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали, ще бъдем "Сила" Ямбол, from Силистра :lol2:

 

От всичко най-мразя да превеждам резюмета, предпочитам още 1 филм да преведа, отколкото да мъдря резюмето. Помолих Рагнос да измисли по-добро (че и туй, като другите ми не става), ама той си направи пас. Тъй ще е, няма как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне, самото двд е така. Свалих и Postmen.In.The.Mountains.1999.DVDRip.X264.AC3.Lulu, но и той е същата бира. Навремето преведох kung fu fighter и положението беше пак същото. Такова смотано качество беше хонконгското двд, докато китайският bootleg беше с отлично, но само с дублаж на мандарин и съкратен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко. Филмът е много човешки... и красив, а субтитрите са точно такива, каквито трябва да са - стегнати и направени с усет.

Щеше ми се да го изгледам още веднъж с по-добро качество и тези субтитри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помолих Рагнос да измисли по-добро (че и туй, като другите ми не става), ама той си направи пас. Тъй ще е, няма как.

Измислено е. Ако не вАжи, си измивам ръцете. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмите-пътувания винаги са били издигнати на пиадестал от източните творци. Не си спомням да съм гледала слаба лента на подобна тематика. Провинция Хунан е интересно място, което крие много мистерии, но не това е целта в случая.

Много затрогваща история, въпреки обикновеният й характер.

Гледала съм страшно добри изпълнения от страна на Йе Лиу. Тук също направи прекрасна роля, заедно с останалите главни герои (всъщност, основните бяха трима - двамата пощальони и кучето).

Китайската природа е неземно карсива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият път го гледах на няколко пъти, защото нещо ми беше скучен и заспивах. Но преди малко имах възможност да го видя на голям екран и въздействието беше огромно. Почти се разплаках. Разчувстващ, докосващ сърцето, красив, философски.

Андроника добре го представи: "Филм Дао". От една страна това означава "път", а от друга хармония и взаимодействие с всичко около теб - природата и хората. Точно такъв невероятен филм е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти почти, а аз - няколко пъти. Сякаш изобщо не го бях гледала. Явно е било много отдавна. 

Направи ми впечатление, че хората дори се опитваха да заснемат кадри от екрана. Толкова впечатляващи бяха те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нарежда ми се сред любимите китайски филми. Неописуемо е усещането докато гледаш тази красота. Толкова бързо свърши, че ми се щеше да дадат как синът минава целият път отново. Този път сам, без баща му. Щеше да бъде не по-малко интересно. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възбуди ми интереса темата. Определено бих му хвърлил едно око на филма.

--

Ще редактирам за да не правя нов пост :>

Самата китайска природа е невероятна и този филм го доказва! Човек направо да си изплакне очите. Хареса ми това, че беше бавен филм. Действието си се развиваше така плавно и подходящо, че нямаше как да не ми допадне. Китай през 80-те звучи много романтично и почти няма нищо общо с Китай сега. Така де, not everything was made in China back then, но това си е друга тема ..

 

Бащата е много май тип човек. Понасящ несгодите мълчаливо, твърдо. Той си знае какво прави и защо. Естествено и синът ми беше приятен персонаж. Все пак и той решава да поеме по стъпките на татко си из планините. И той знае от какво се отказва с тази работа. Това не е малко за млад човек и особено от равнината. Аз като равнинец го разбирам това ^^' 

Кучето няма какво да го коментирам, всички го видяхте.

 

Въобще много хубав филм. Ще го гледам пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...